Yedinci Hayat – Seven Sisters (2017) 2

Yedinci Hayat – Seven Sisters (2017)

Herkese merhaba,

Bu gece ne izlesem diye düşünüyorsanız, mükemmel bir film önerisi ile karşınızdayım. Yönetmen koltuğunda Tommy Wirkola oturduğu filmin oyuncu kadrosunda ise; Noomi Rapace, Willem Dafoe, Glenn Close, Robert Wagner ve Marwan Kenzari bulunuyor. Bilim kurgu filmlerini seven biri olarak son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biriydi diyebilirim. Filmin kurgusu, oyunculukları ve işleyişi gerçekten harika kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Filmin konusu: Nüfusun hızla arttığı dünyamızda artık yiyeceklerin insanlara yetmemeye, kaynaklar tükenmeye ve kıtlığın baş göstermesiyle, hükumet yetkilileri nüfus artışının önüne geçmek için ailelere tek çocuk kotası koymaya karar verir. Ailelerin birden fazla çocuk dünyaya getirmesi durumunda, çocuklar hükumet tarafından alınarak bir kapsül içerisinde nüfus kontrol altına alınana dek uyutulmak üzere götürülür.

Tüm bu yaşananların içinde Terrence Settman tam 7 çocuğunu gizlice büyütür. Haftanın yedi gününün isimleriyle adlandırdığı kızlarını, isimlerine göre sırayla o günü dışarıda geçirerek dış dünyayı haftanın bir günü görmesine izin verir. Fakat evin dışarısında bu kalabalık dünya da kardeşler ortak Karen Settman kimliğini kullanarak o gün ne yaşadığını diğer kardeşlere anlatması gerekmektedir. Bu şekilde artık yetişkinliğe kadar hayatlarını sürdüren kardeşler, Pazartesi’nin gece eve dönmemesiyle kardeşlerine ne olduğunu öğrenmek için dışarı çıkıp onu aramak zorunda kalacaklardır.

Filmin orijinal adı: Seven Sisters
Filmin diğer adı: What Happened to Monday?

Seven Sisters (2017) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  101 Yorum

 1. Guzel bir flim

 2. zamanınızı bosa gecirmeyecegınız bir film izlenmeli malthus un teorisinden yola cıkılmıs gıbı

 3. Link vermek yasak, arama sonuçlarından bularak izleyebilirsiniz

 4. arkadaşlar link var mı bulamıyorum filmi

 5. Arkadaşlar film birçok yerde telif hakkı nedeniyle kaldırılmış. Ben dün akşam izledim. Kaldırılmadan sizde izleyin. Bu arada film gerçekten güzel.

 6. Nerden izlediniz yaa ben bulamıyorum.Kaldırılmış herhalde

 7. Nerden izleye biliriz her yerde kaldirmislar ☹️

  • Seyrettim çok iyiydi film, fakat dediğiniz gibi her yerden kaldırılıyor yapım şirketi işi sıkı tutuyor sanırım:)