Yaratık: Covenant – Prometheus 2 (2017)

Yaratık: Covenant – Prometheus 2 (2017)

Bilim kurgu filmleri arasında etkileyici hikayesi ve görsel efektleriyle heyecan ile izlediğimiz Prometheus‘un devam filmi Yaratık: Covenant (Prometheus 2) uzayın derinliklerine doğru olan uzun bir yolculuğu konu alıyor. Bu yolcuğun amacı yeni koloni kurmak ve yeni gezegende yaşamlarına devam etmektir fakat yolculuk sırasında uzay gemisinde yaşanan bir sorundan dolayı gemide tek uyanık olan gelişmiş teknolojiye sahip robot David mürettebatı 7 yıl erken uyandırmak zorunda kalıyor.

Mürettebat gemiyi onarmaya başladıklarında uzayın derinliklerinden şifresini çözemedikleri bir sinyal alıyorlar, sinyali takip ettiklerinde ise bu zamana kadar varoluduğunu bilmedikleri, gözden kaçırdıkları ve yaşam şartlarının dünya’ya çok benzediği bir gezegene ulaşıyorlar. Gezegeni incelemek için oraya iniş yapan ekibimiz her şey başta iyi gözükse bile bu gezegende daha önce hiç karşılaşmadıkları tehlikeli yaratıklar ile karşılaşacak ve hayatta kalmak için tüm yolları deneyeceklerdir.

Başrollerini Michael Fassbender,  Katherine Waterston, Demian Bichir ve Danny McBride paylaştığı filmin imdb puanı 7.0 fakat daha artacağını düşünüyorum. Bilim kurgu sevenlerin kaçırmaması gereken bir film, izlemenizi tavsiye ederim tabi önce serinin ilk filmini izlemelisiniz.

Prometheus 2 (2017) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz