Warm Bodies – Sıcak Kalpler 1

Warm Bodies – Sıcak Kalpler

Zombi filmlerinin arasında en farklısı, ismi gibi en sıcağı diyebiliriz. Daha önce bir zombi filmini zombinin gözünden, onun bakış açısından izlememiştim. Tür olarak komedi ve romantizmin ön plana çıktığı film son derece sürükleyici ve eğlenceliydi. Tipik zombi filmlerinin çok ilerisine geçen film insanın içinde bir yerlere dokunuyor. Böyle bir konudan insanı etkileyebilecek kadar duygusal ve komik bir yapım çıkması insanı şaşırtıyor.

Konu olarak nedenini bilmediğimiz bir sebepten dünyada bir salgın olmuştur ve hasta insanların sayısı normal insanlardan çok daha fazla bir hale gelmiştir. Zombilerin arasında kalan insanlar kendilerini korumak için yüksek duvarların arasında bir yer yaparak yaşarlar. Bazı ihtiyaçlarını karşılamak için dışarı çıkan silahlı gruplar bir gün eczanede zombilerin saldırısına uğrar. İşte tam buradda Julie, zombi R ile karşılaşır. R Julie’ yi bir yemek olarak göremez ve ilk görüşte aşık olur. Zamanla Julie’ ye duyduğu aşk onun insan özelliklerini geri getirmeye başlar. Ve bu diğer zombilerde de etkisini göstermeye başlar. Tek sorun bundan faydalanamayacak kadar derinlere gitmiş zombiler ve insanların zombilere karşı kırılmaz önyargılarıdır.

Başrolleride Teresa Palmer, Nicholas Hoult, John Malkovich ve Rob Corddry oynamaktadır. İzlemeyi düşünen herkesi çok eğlenceli bir film bekliyor. Tereddüt etmeden açmanızı tavsiye ederim, iyi seyirler.

Sıcak Kalpler Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  70 Yorum

 1. Aşkı her türlü ele alabilir her türlü biçimini görebilirsiniz ama bu filmde zombi biçimini göreceksiniz. Belirli kendi sesiyle izleyin :

 2. Beklediğimden çok daha iyi çıktı. . İzleyeceğiniz en iyi zombi temalı filmlerden. . Mevzu ve kurgu kolay olmasının yanında film oldukça iyi ve cümbüşlü. . .Çağdaş dünyaya yollamalar, espiriler, aşk öyküsünü çok sevdim. . .

  ”Nasıl bir yaşamım var. . .Çok solgunum, dansa çıkmalıyım,sıhhatli beslenmeliyim. .Görünüşüm facia, Daha dik yürümeliyim, Dik durursam daha çok hürmet görürüm. . Neyim var benim!!. . bağlantı kurmak istiyorum. . .Neden insanlarla bağlantı kuramıyorum. . . Natürel!! Zira ben ölüyüm!! . .Hepimiz ölüyüz. . Bu kız ölü. . Köşedeki Adam ölü. . Herkez Perişan görünüyor. . ”

  İyi süre geçirebileceğiniz, izlerken mutlu olabileceğiniz hoş bir film. . .Öneri edilir. . .
  7,6/10

 3. sıradışı hoş bir filmdi

 4. cok sirin :
  kizin zombi olup bakiye kadar yasamalari taraftari idim ama olamadi.

 5. Ben malzemeye farklı pencereden bakmayı beğenirim, yenilik olmadığında pencerenin açısını değiştirirsin, bu da bir yeniliktir. Rejisör genç olabilir ama genç yaşlarda düşlediklerimiz daha sıcaktır, daha hoştur. Çok farklı bir şey değil, daha evvel buna eş imaller görmüştüm, sonra da çıkacaktır. Sevinçli bir biçimde izledim, his var his, onu aldım.

 6. Alışılageldik zombi filmlerinden çok değişik bir yapım.Buda filmi bana izlettirdi.Değişik stil filmler hep güzelime gitmiştir.Mevzusu hoş senaryo çok kapsamlı değil ama yeterli.Senaryoda azıcık oynansa bu film daha iyi yerlere gelebilirdi.Çok kısa gibi geldi zaman nasıl geçti anlamadım.Acaba bu stil bir filmin dizisi olsa izlenir mi ? 8/10

 7. izlerken baya güldüm alıştığımız zombi filmlerinden olmaması artı kazandırmış ama yeniden fazla sevdim diyemem

 8. Değişik bir zombi filmi Teresa Palmer bu ne hoşluk ya 10/8

 9. kim tasayı ki; romero’nun et yemek için can atan zombileri,romantikleşecek,aşık olacak hatta ideal bi sevgili haline bürünecek.izleyin ne demek istediğimi anlarsınız.

 10. zombi filmine duygusallık katılmaya çalışılmış ama olmamış…film beceriksiz kalmış gibi..azıcık daha dağılsaymış 1 2 3 diye daha dolu olabilirdi..izlesenizde olur izlemesenizde..

 11. yorumlara bakıp aldanmayın açın izleyin değişik bir cins yapmışlar olmuşmu hemde bal gibi olmuş izlerken hiç sıkılmıyosunuz filme makûs diyenler gitsin umutsuz konut bayanlarını izlesin

 12. degısık ve iletiyi olan bır fılm 7/10

 13. R çok tatlı.Cümbüşlü bir film olmuş, mana beklemeyin ama.Amaç cemiyetsel ileti 7.5/10

 14. çok dürüst ve eğlenceliydi.İzleyin

 15. “Ne olacağını sanıyordum ki? Benimle kalacağını mı? Onu unutacağım. Tıpkı öbür her şeyi unuttuğum gibi…” Banalde “zombi” sözcüğü Afrikalı kabilelerde kullanılan bir terimdir. Hollywood’un bize yansıttığının aksine, zombiler yamyam değillerdir. Geriye dönmelerini sağlayan bireyin boyunduruğu altına giren kuklalardır. Asıl şu ki; Hollywood senelerdir kendine bundan çok iyi malzeme çıkardı. Ama bu filmdeki zombiler daha değişik. Düşünen, paydan, konuşan zombiler… Haliyle bu film için büyük bir artı. Zombiler hakkında kafamızda oluşmuş tabuların devrilmesinde sansasyonel bir adım diyebiliriz. Isaac Marion’ı bu mevzuda tebrik etmek gerek. ilk başta “ben Sevgi Dolu Bir Zombiyim” ismini seçtiği kitap sonunda ne noktalara geldi. “Adımı, ailemi ya da işimi andıramıyorum. Ama giydiklerime bakılırsa işsizdim.” Filmin öbür bir artısıysa “Kemikliler”. Filmde dozunda kullanılmış Kemikliler, zombi filmden beklediğiniz gerilimi bütün vermese de romantik bir zombi filmine yeterli gerilimi katıyor. “Nasıl can verdin?” Filmin öbür artısı iletileri. Özellikle semboller aracılığıyla sağlanmış ana iletilerin yanı gizeme aralarda karşımıza çıkan küçük metaforlarla da karşı karşıya kalıyoruz. Bu filme daha çok dikkat vermenizi gerektiriyor, haliyle daha çok odaklanıyorsunuz. Bütün bir film tecrübeyi sağlanmış oluyor. “20lerinde gibisin. Daha genç olabilirsin.” Oyunculuklara gelecek olursak: Teresa Palmer ve Nicholas Hoult arasındaki geçim filme yansımıştı bence. Zati ikisi de zaferli oyuncular ve filmde de kendilerini gösterdiler. Nicholas Hoult için bu rolün çok basit olmadığını hipotez etmek çokta güç değil. “Yalnızım. Kayboldum. Başka Bir Deyişle, asıl anlamda kayboldum. Havaalanının bu kısmına daha evvel hiç gelmemiştim.” Film her istikametinde zombilerle alakalı değişik bir parçayı çıkarıp yerine yenisini takıyor. Makyajlarda da bu geçerli. Zombilerimizin makyajı daha hafif, onları aşırıca canavarlaştırmadan, yalnızca gotik ve ölü gibi bir hava verecek biçimde hazırlanmış. Ve bu da gayet oturmuş filme. “Yalnızca R.” 7.5/10

 16. Nicholas Hoult çok iyiydi . Değişik ters bir film. İyiydi. 7,0

 17. Bir zombi filminden değişikti ama farklı bir hoşluğu vardı ismi gibi sıcak bir film. Sanırım içinde sevginin eforunu gösteren bir tema uyuyor. Finale doğru neşe verdi yer yer bunalmadım değil ama anlık mutlu edecek bir film demek daha doğru olur.

 18. bu filme 8 puan verilmiş… çok acayip. 5.5/10

 19. bu filmin bende ayri bir yeri var yeri geldiginde aglatan heycanlandiran vayyy be dedirten bi film,izleme firsati olan süre kaybetmesin bu filmde illa ki sizden bir sey var arkadaslar :

 20. Ne zaman görsem tenim bu hatun ölüyü diriltir diye al işte kanıtı.8/10