Unknown – Kimliksiz (2011)

Unknown – Kimliksiz (2011)

Dr. Martin Harris bir konferans sebebiyle eşiyle birlikte Berlin’ e gider. Bir trafik kazası geçiren Harris kendine geldiğinde eşi bile onu tanımaz hatta kendi kimliğinde başka birisi onun yerine geçmiştir.

Üstünde Martin Harris olduğunu kanıtlayacak herhangi bir kimlikte bulamayınca çaresiz kalır. Kaza öncesinde tanıdığı insanlarla irtibata geçmeye çalışan Harris onlarında kendisini tanımadığını görünce kazaya karıştığı taksi şoförünü bularak olayları çözmeye çalışır. Üstüne üstlük tanımadığı insanlar tarafından takip edildiğini farkedince kimliğini ispatlama çabasını sürdürürken aynı zamanda da kaçmak zorundadır.

İçinde gizem olan, bir şeyleri çözmek için düşündüren filmleri severim. Bu filmde konusu itibariyle sizi etkisi altına alıyor sürekli düşünüyorsunuz ne dönüyor acaba burada diye ve bunun yanında filmde aksiyon temposu da çok yüksek olunca tadından yenmez bir film ortaya çıkıyor. Liam Neeson yine başarılı oyunculuğunu konuşturmuş.

Daha önce 96 saat filmini de çok sevmiştim. Aksiyon, gerilim, gizem türlerinde ki filmin başrollerini Liam Neeson, Diana Kruger ve January Jones yapmaktadır. İzleyecek olan herkese şimdiden iyi seyirler.

Unknown – Kimliksiz (2011) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  73 Yorum

 1. Liam için izlediğim ve kuşkusuz iyi olduğunu düşündüğüm bir filmdi. Beklentilerimide karşıladı. Sırini gözeten donakaltan iyi kurgulanmış bir filmdi. Sürükleyici ve aksiyonu yerinde. Fakat bana bazı yerler çok yüzeysel geldi ama vakti daha fazla uzatmamak ismine oldugunu düşünüyorum. 7/10

 2. süper bir film netlikle izleyin

 3. DEĞİŞİK AMA NEESON A GÖRE BASİT KALMIŞ AKSİYON AZDI SIR ÇOKTU

 4. LİAM NEESON BU CİNS FİLMLERİN ÜSTADIDIR..
  şayet bu filme söz eden varsa gitsin pokemon izlesin..
  gerçekten başyapıt, taken stili ama sonuna kadar gerilim, sır,dram, aksiyon herşey var dizide, müthiş sonuda çok süprizli bitiyor.. asla pişman olmazsınız..

 5. Filmin sonu nasıl bitecek diye merak ettiren ve sır dolu film iyi seyirler tavsıye ederım 8.3

 6. Liam Neeson yeniden şahane bir oyunculuk çıkarmış. Film gayet hoş. Neşeyle izleyebilirsiniz. Berlin’de geçiyor olması da hoş.

 7. Tamıyla çok sıkı bir imal.Aksiyon,gerilim ve sır çok iyi harmanlanmış.Ayrıca kendine has bir mevzusu mevcut .İzlerken çoğu kere ters köşeye yatıracak cinsten bir film ortaya çıkmış.Senaryosu ve kurgusu gerçekten sağlam.Şahsen izlerken çok sevinç aldım.Belkide her sahnesinde merak uyandırıyor.Kuşkusuz Liam Neeson’ın en iyi filmlerinden biri.Netlikle öneri ederim..

 8. Sürükleyici,hareketli ama azıcık eksik bir film.İyi süre geçirmek için izlenebilir

 9. Hoş senaryo oyuncuların performansını da sevdim

 10. Senaryosu itinayla kurgulanmış hoş bir film.. Sonunda sizi netlikle şaşırtıcak.. 8/10 :

 11. 7/10

 12. Baştan sizi çok kolayca hipotezlerle sonunu bunalarak beklemeye başlatan ama bir noktadan sonra gözlerinizi iyice açıp izlettiren, donakaltmayı muvaffak olan hoş bir çalışma. Denk kazançsa izleyin derim…

 13. sır ve gerilim seviyeyi yüksek. film genel itibari ile hoş. sıkılmdan izlenir.

 14. “böylesine büyük bir travmadan sonra anımsadıklarının hiçbiri kesin olmayabilir belleğiniz gidebilir yada hasar görebilir ama çoğu geri kazanç” geçirdiği kazadan sonra şahsiyeti tamıyla değişen ve yeni şahsiyete uygun bir kimliğe bürünen bir katilin öyküsü.. filmi o kadar dikkatli izledim ki sürprizi bilmeden hemen evvel hipotez edebildim ve çok afallayamadım o surattan filmde en çok güzelime giden şeyler her şeyin yerli yerine oturması usumda sual işareti kalmaması, çekici olması ve oyunculardı tabiki. Türklerin konuşmalarında da güldüm 7.5

 15. yeniden muhtesem sonlu fılmlerden bırtanesi

 16. Çok iyi, coşkulu.

 17. Sonuna kadar sırrını gözeten aksiyon dolu harikulade bir film.

 18. filmi sonunu kadar sır kaplıyor, evet film gerçekten gizeme dışı ancak bazı noksan istikametlerini de bulmadım değil, bazı kopuk yerler bazı kopuk sahneler de göz önünde olunca yazamadan edemeyeceğim. Mesela filmin ilk başında kız taksiyle adamı götürürken köprüden suya düşüyorlar daha sonrasında nedense bu vaka hiç incelenmiyor. Bu adam nerden gelmiş ne olmuş hiç bir polis veya ünite denetlemiyor. Ben açıkcası Almanyanın bu kadar kolay bir güvenlik sistemi olduğunu düşünmüyorum. Öte yandan daha önceki casus can verdikten sonra orada ne oluyor, büyük bi sual işareti, bunların dışında bazı sahnelerde Almanyada Türklerin yaşadığına dair vurgu da yapılmış. Mesela telefon kulübelerinde Türkçe yazıyordu ve aynı zamanda firari çalışan taksici kız bi Türk restarantında çalışıyordu. Filmi herşeye karşın sevdim. izlenmeye kıymet bir film puanım 10/7,5

 19. Film çok değişik başlayıp çok değişik büyüyor ve bitiyor.Ben baya zaferli buldum öneri ederim 8/10

 20. gerçekten filmi ben çok sevdim değişik bir stilde yapılmış ve insan hiç bunalmadan sonuna kadar izliyor.netlikle öneri ederim

 21. harikulade bir senaryo bu tip sır filmlerine ayrıca hastayım zati.senaryo şahane işlenmiş boş bir sahne yok filmden kopmuyorsunuz soluksuz izliyorsunuz ve baştan sona da kesintisiz bir merak içerisindesiniz.netlikle öneri edilir.

 22. Zaferli bir liam neeson filmi ama kurgusu daha iyi bi filmdi bu 10/7.5

 23. Değişik bir mevzuya sahip olan ve aksiyonuyla da bunalmadan izlenecek hoş bir film 10/7.5