Trendeki Kız – The Girl on the Train (2016)

Trendeki Kız – The Girl on the Train (2016)

Trendeki Kız filmi, yavaş bir tempoda ilerlese bile kendini izlettirmeyi başarıyor ve filmde ki kilit noktaları çözmeye başladıkça filmin sonuna doğru izleyenleri ters köşe yapıyor. Gerilim ve gizem filmleri arasında kafamda yer etmeyi başaran ve aynı isimdeki Paula Hawkins’in yazdığı kitaptan sinemaya uyarlanmış.

Trendeki Kız filmi, alkol problemleri olan ve işe gitmek için evden çıkıp tüm gününü tren yolculukları yaparak önlerinden geçtikleri evlerdeki aileleri gözlemleyen Rachel Watson’a odaklanıyor. Genç kadın neredeyse her gün gördüğü muhteşem bir ailedeki kadının cinayete kurban gitmesiyle şoka uğruyor ve bu cinayeti açığa çıkarmak için elinden geleni yapıyor fakat daha büyük bir bilinmezliğin kapılarını aralıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Tate Taylor otururken, oyuncu kadrosunda ise Emily Blunt,Haley Bennett, Lisa Kudrow, Luke Evans ve Rebecca Ferguson bulunuyor. İzlemenizi tavsiye ederim.

The Girl on the Train (2016) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  69 Yorum

 1. Ben o kadar hoşlanmadım. İzlenmese de olur. Sonu da beni bizzat donakaltmadı.

 2. Bu gitgel zamanlı sahneler filmin içine etmiş.
  Müthiş olabilecek film de pic olmuş.
  Senaryo hoş yazılmamış. Hatta bir ara dedim sahnelerin kurulumu mu karıştı?
  Başka Bir Deyişle bir yapboz içinde bir şeyler oluyor, yalnızca merak var azıcık.
  Gerilim yok.coşku son final sahnelerinde ortaya çıkıyor.
  Cinsel sahneler bence mübalağa değil gereği kadar var.
  Hakikatinde cinayet film sayılır.
  Seven de cıkar benim gibi hoşlanmayan da .

 3. bunalmadan tamamlayana çeyrek altın vermiyolar mı? tüh be boşuna katlandık desene.

 4. çöp 5.0/10

 5. Bu stil filmlerin piri gothika dır.sırlı başlayıp karmaşık sahnelerle izleyiciyi yanıltmak istemişler.fakat ilerledikçe varsayım etmeye başlıyorsunuz ve film sırrını kaybediyor.bir de üstüne niteliksiz cinsellik kapsayan sahneler ilave edilince bunalıyorsunuz.yeniden de fazla çekilmeyen stilde olduğundan izlemenizi nasihat ederim.puanım:6.0

 6. İlk başlarda keşke azıcık daha akıcı olsaymış bu kadar sıkmasaymış dedirtti ancak sonu için izlemeye bedel miydi? İşte ondan pek emin olamadım. Her 20-30 dk da bir cinsel ilişki sahnesi de öğürme hissi uyandırdı. Özetle daha iyi gerilim-sır filmleri var. Kitabının daha iyi olduğunu duydum. Kitabı okumak belki de daha manalıdır. Hiç varsayım etmeyeceğim bir biçimde sonunda hüzünlenmedim değil. SPOİİ— ” Luke Evans gibi bir adam kandırılır mı lan” diye bayanı boğma isteğim en üst düzeydeydi.. Sonradan bunun bir film olduğunu ve daha adamın evlenmediğini unutmuştum o sırada tabi .

 7. Emily Blunt’ı oyuncu olarak hoşlanırım. O yalnızca hoş bakışlı bir bayan olmadığını bu filmde kanıtlıyor. Evet, film azıcık yavaş ilerliyor ve Emily’nin oynadığı şahsiyetinin bunalımı üzerine gidiliyor. Emily Blunt’un filmdeki buharlı bakışları ile mutsuzluğu gözlerinden okunuyor, ona karşın o hiç bitmeyen araştırma iç dürtüsüyle film sırrın dibine vuruyor. Film hakikatinde televizyon tadında bir imal lakin fazla temenniye girmemekte fayda var. Ancak kara filmdeki cinayet hikayerlerini hoşlananlar bu filme bir göz atabilirler.

 8. Kitaptaki tadı filmde alamadım. Tamam film makûs değil ama kitaptaki kadar da çekici değil. Oyunculuklar fena değildi. Emily Blunt fena değildi ama kitaptaki kişilik kadar etkilemedi beni.

 9. Film o kadar yavaş ilerliyor ki bir vakitten sonra kasvetten filmden kopuyorsunuz. Ben 3-4 defa ara vererek tamamlayabildim, bana göre bir film değil. İmdb puanının bu imal için fazla olduğunu düşünüyorum. 5.5/10 ; puanım filme değil; Emily Blunt’un oyunculuğuna.

 10. Cok guzel bir filmdi cok begendik

 11. Kitabı okumadım ama film güzelmiş.Trende özür dileme sahnesinde olan diyaloglardan sonra filme merak duydum.Azıcık varsayım ettim ama yinede senaryo nitelikli.Bu arada sarih sahneler bulunduğunu andırdırmakta fayda vardır.Nitelikli bir film.Bu cins filmleri hoşlanıyorsanız beğeneceksiniz.7.0

 12. Kurgu ve öyküsü çok çok iyi. Kitabını da okuyan biri olarak izlediğime pişman değilim. Kişilikler hayalimdekilerin resmen reeliydi. Gerilim hoşlananlar için önerilir. 7

 13. olumsuz yorumlara aldanmayın. filmin her sahnesinden aksiyon bekleyen insanlar elbette ki bu stil filmleri sıkıcı bulacaktırlar. kitabını okuma fırsatım olmadı ama film gayet hoş olmuş. gone girl’ü izleyip sevenler bu filmi de büyük ihtimalle beğenecekler.

 14. kitabını okurken ayrı bir zevk aldım. Filmini izlerken de . şahane

 15. çok yavaş ilerliyor,sıkıyor insanı

 16. Eminim kitapta detaylara çok fazla yer verildiği için hoş bir kitaptır ancak filmi sıradan bir filmdi, azıcık sır vardı yalnızca ve Emily Blunt iyiydi.

 17. Ağır işleyen fakat kendini izlettiren ve meraklandıran bir film olmuş.Sır beğenenlerin alakasını çekebilir.Bazı yerlerinde hadi artık ne olacak filan diye bekliyorsun.

 18. Kitabı okumadım. Film fena değil, sona doğru coşku çoğalıyor filan. Sıkılmadan izlenebilir başka bir deyişle.

 19. 10 / 5