İlginizi Çekebilir!

The Maze Runner – Labirent: Ölümcül Kaçış (2014)

Okuma süresi: 1 dk, 12 sn

The Maze Runner, sadece ilk filmiyle bile en sevilen ve önemli serilerden biri olacağını kanıtladı. Yine bir kitap uyarlaması olan filmin en beğendiğim yanı kendi kurduğu dünyaya izleyiciyi öyle çok inandırıyor ki sizde filmi izlerken onlarla beraber labirentin içinde oluyorsunuz. Konu olarak zaten cazip bir havası var filmin ilk saniyesiyle beraber gizem unsuru kafanıza yerleşiyor. Aksiyon kısmı da gayet fazla olan filmi izlerken sıkılma ihtimalinizin olduğunu düşünmüyorum.

Filmin konusu ise Thomas adlı genç gözlerini açtığında hiçbir şey hatırlamamaktadır. Zamanla sadece ismini hatırlayabilen Thomas bir sürü çocukla beraber bir yerde hapsolduğunu anlar. Bulundukları yerin belli kuralları vardır. Her sabah bulundukları yerin kapısı açılır ve burası bir labirente çıkar. Her akşamda bu kapı kapanır. Eğer ki o sürede labirentten çıkamazlarsa ertesi günü çıkaran daha olmamıştır. Her ay yeni bir kişinin bir kutuyla gönderildiği yerde çocuklar hayatta kalmak için belli bir sistem ve dayanışma oluşturmuşlardır. Bunların hepsi Thomas geldikten sonra değişir oradan çıkabilmek için elinden geleni yapmaya başlar.

Başrollerinde Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Will Poulter ve Ki Hong Lee oynamaktadır. Devam filmleri de gelecek olan bu filmi izlemeyi düşünen herkese öneriyorum. Şimdiden iyi seyirler.

Bir Cevap Yaz

  95 Yorum

 1. Bir temennim, istediğim yoktu ama dostlarım izlerken izlemek zorunda kaldım :

  Sırli bir hava ile başlaması beni kendisine sürükleyen ilk şey oldu filmin. Daha sonrasın merakım arkasıydı, sualler belirdi kafamda. Bunların içerisine azıcık aksiyon ve serüven girince filmin sonuna kadar diğer dostlarım gibi hoşlanarak izledim.

  Genç ve tanınmamış benim bildiğim yok oyuncu kadrosuna karşın hoş bir iş çıkmış ortaya. Her oyuncu kendisine verilen rolü galibiyetli ile oynamış.

  Netice olarak kazara başladığım ve hoşlanmayacağımı düşündüğüm filmin sonunda ikinci filmini izlemek için araştırmalara başladım. 7/10

 2. Dylan O’brien bilenlere sözüm yok ama bilmeyenlere söylim geleceğin Efsane oyuncularından biri benim en önemli adayım. Aksiyon ve bilim kurgunun harika birleşmesi müthiş bir konu ve hayranlık uyandıran bir film ŞİDDETLE ve KESİNLİKLE TAVSİYE.. ikinci filmide çıktı onada yorumumu yazdım her iki filmde muhteşem..
  film-önerileri ailesine teşekkürler..

 3. Muhteşem bir bilim kurgu netlikle,tüm film süresince coşkuyla izledim,netlikle nasihat ederimç

 4. çok begenerek izlediğim bir filmdi filmin sonuda 2.ci serinin gelıcegıne ısaret etmiş umarım o dahada iyi olucak : 10/8

 5. Çok hoş bir filmdi, daha da ayrıntılı bir biçimde azıcık daha uzun vakitle çevrilseydi çok daha iyi olurdu, filmin sonunda kilolunun can vermesi hiç iyi olmadı, keşke kilolu yaşasaydı.

 6. küp filminin genişletilmiş versiyonu gibiydi bazende dünyalar savaşına benzettim iyi film olmuş izlenilir iyi seyirler

 7. izlediğim en iyi filmlerden biri. hiç sıklmıyosunuz izlerken. zaman su gibi geçiyo. 10/8

 8. bütün anlamıyla harıka bır flım kesınlıkle kacmaz tavsıye ederum izleyın

 9. Mevzusu eş filmlerine kıyasla daha değişik. Aşırısıyla hareketli ve çekici bir film. Ayrıca filmin havası çok güzel. Oyuncular da kişilikler de gayet iyi. Yalnızca azıcık kısa gibi ama bundan aşırısı da olmazdı herhalde. Kısa zamanda hoş vakit geçirilebilir. İzleyin. 10/8.5

 10. merak uyandıran ve bu yolculuğun sonunda ne olacak acaba dediğiniz sırlı bir film 8/10.

 11. Şu filme hala anlam yanılgısı var diyenler var. Dostum film zati bilim kurgu serüven cinsinde bir film ne bekliyorsun başka bir deyişle. Dram cinsinde biyografik bir film mi izliyorsunuz, olacak tabi. Ülkede ne kadar eksantrik insan var yahu. Filme dönersek şayet gayet çekici bir film. Sevdiğimi söyleyebilirim. Serinin 2. filmine kıyasla daha coşkulu ve hoş. Nasihat ederim.

 12. Şahaneydı.Tek sözcükle müthiş

 13. Değişik bir mevzu ve hoş oyunculuklarla hoş bir film olmuş..Serinin ikinci filmine göre daha iyi denilebilir..

 14. Bu stili hoşlananlar için kendini izlettiriyor olabilir ama ben bu film serisini nasihat etmiyorum. Oyuncuların hepsinin çocukluğundan kaynaklanıyor olabilir, senaryosunun enteresanlığından veya mucizeviliğinden kaynaklanıyor olabilir, film temennilerimin altında kaldı.

 15. İyi film ancak netlikle Açlık Oyunları ve Geçimsizin puanını geçecek nitelikte değil.İlk 1.5 saat bomboş, serinkanlı. yarısı kız olsaydı,daha fazla mahlukat,mani olsaydı,bir aşk olsaydı azıcık hareket gelirdi.ilk 90 dk çaki suratlı ergenin her şeye karşı çıkmasından ibaret.Sırf son yarım saatteki çaba ve finaldeki söyleme için izlenebilir.

 16. 10’dan fazlası..

 17. entresan mevzusu ve galibiyetli kurgusuyla kendini izlettiriyor, mevzusu kolay gibi gelsede son derece nitelikli bir imal.

 18. müthiş olmamakla beraber hoş bir filmdi mübalağa etecek bi gidişat yok 10/7

 19. Çocuk filmi diye önyargılı yanaşmama karşın sevdiğim bir film. Çok harikulade mi hayır ama izlenebilir ve ikincisini de izlemyi merak edersin .Açlık oyunları stilinde 8/10

 20. Labirent ve kaçış teması çekici ama sonda varılan yeri hoşlanmadım. Kitapta da benzerini düşünmüş ve ikincisini okumamıştım. Yeniden de vasati bir distopya ve şahane bir Dylan O’brien izlenir.

 21. Distopya cinsini hiç beğenmeme karşın filmi çok beğendim.Özellikle genç dostların daha çok seveceğini düşünüyorum.Puanım 8 :

 22. Hoşlandım bu çocuğu 😀

 23. Mevzusunu Çok Beğendim Oyunculuklarda Hoştu 7.5/10

 24. Bayılıyorum bu film serisine .Oyunculuklar müthiş

 25. şu filmi nasıl hoşlanıyorsunuz kavramadım hali hazırda.
  12 yaş çocuk filmi. 4/10

 26. görselleri ve mevzusu çok değişik bi film. Serinin diğer filminide izlemek gerekli

 27. azıcık genç yaştaki kardeşlerimize hitap ettiğini düşündüğün ve benim hiç hoşlanmadığı bir film oldu
  açlık oyunlarından filminden hoşlandıysanız bunuda hoşlanabilirsiniz,beğemdiyseniz izlemeyin
  10/0.50

 28. Film film olarak hoş olabilir ama kitap kadar olamaz ne yazık ki hatta kitabın 1 sayfası kadar dahi bedelli olamaz benim için bence kitabı okumanızı nasihat ederim yinede izleyen herkese sevinçli seyirler dilerim Türkiye …

 29. Açlık oyunları stilinde bir seri film. İlkini rastla yapıtı izledik gerçekten insanı meraklandıracak kadar sır kapsıyor. İzlemenizi nasihat ederim pişman olmazsınız. Azıcık bilim kurgu fantastik beğeniyorsanız şayet bayılacaksınız. 9/10

 30. temennimin çok üstünde çıkan bie film… beğendim

 31. Çok hoş olağanüstü çekici hoş kurguya sahip bir film.İzlerken zamanın nasış geçtiğini kavramazsınız puanım 10/9.5

 32. Süper

 33. Bu film benim için umduğumdan çok daha bedelli oldu.Çekici olmasını bekliyordum ama bu kadar etkilenmeyi beklemiyordum doğrusu.2. filmide izleyip bu yorumu yaptığım için, ilk filme ağırlık yorum sunim ben..Filmde ki değişiklik, çekicilik, oyuncuların filmde ki şahsiyetlerini çok iyi yansıtmaları şahaneydi.Yeni bir film, yeni bir mevzu, yeni bir dünya.Bunu açmak insanlara hoşlandırmak gerçekten güç , kaldı ki bir de o dünyaya insanı sürüklemesi var..Ve filmi izlerken hangi duyguyu vermek istemişse film, izleyiciye o duygu erişiyor, tabi izleyicinin sevinci zevki değişiklik gösterebilir.Mesela ben filmin izleyiciye sunduğundan çok daha aşırısını aldım, filmin masaya koyduklarını izlemek ve dolaptakilerede bakabilmek ayrı şeyler..Filmi izlerken dost grubunun dayanışmasını, çaba etmesini, birbirleri için fedakarlık yapmasını çok hoşlandım.. Genelgeçer tabulara uymama, başkaldırma, kendi inandığı şeyler için neticeleri korumadan çaba etme olunca filmde bana ekstra bir esin veriyor…Filmin bu başkaldırı ruhundan, hırsından, fedakarlıklarından , ana mevzu bunlar olmasada çok etkilendim hatta orda bi kişilik olsam keşke dedim, filmin içine girdim sanki istemsizce.Başka Bir Deyişle bir koşuşturmadan öte hoş noktalar var bu filmde, iyi ayıklamalı..Filmin çaba kapsaması, şahsiyetlerin kendilerini hareketlerinden anlatmaları başka bir deyişle filmin sarihliği de çok iyiydi.Bu sebeplerlerle, yer yer filmin uzamasını istedim sanki öykü okur gibi.Bitincede devam etmesini istedim hemen 2. 3. 4. hazır olsa izleyecektim.Merak uyandırması ekstra puan zati.Genç oyunculardan oluşması ise.. filmin iyi bir malzemesi olmuş bence, mevzuya ve işlenişe, vakanın örülüşüne bakılınca bu hiçte mesele olmuyor..ki zati oyuncuların hepsi tek kelime, şahaneydi.Ben bu filmi hoşlandım ve bu yorumu 2. filmini de izlemiş olarak yapıyorum, şuan filmin mevzusunu daha iyi anladığım için ilk film bana izlediğim anda ki düşüncelerimden çok çok daha pozitif şeyler düşündürüyor ve bana çok daha etkileyici geliyor.Şayet bir film sizi bir yerdende olsa tutup, içine bir nebze sürükleyebilmişse, hangi film olursa olsun, geriye kalan sözler yalnızca kalabalık yapıyor olacaktır. Puanım: 8.5/10

 34. Evet çok iyidir hoş değişik düşünülmüş…

 35. Oyunlar’ın sempatik olması da filmi daha iyi yapıyor.

 36. Mevzusu acaip değişik..Böyle filmler allahın izniyle daha fazla yapılır ki bu cins bilimkurgu filmlerini hiç beğenmememe karşın çok beğendim.. Gerçi içinde serüven, aksiyon, gerilim vs her cinsi içinde barındıran cinsden bir filmdi ama tek nedeni mevzunun değişik olması ve işleyişi, o coşkuyu her an yaşatması benim için yeterliydi..

 37. Yorum Yaz…Her bir sahnesi merak uyandırıcı ve çekici. Sır ve gerilim filmlerinden beğenenleri izlerken sevinç alacaklardır. Senaryosu inovatif. Temennimin ötesine geçtiğini söyleyebilirim. Ayrıca, dublaj oldukça galibiyetli.

 38. Tek sözcükle inanılmaz aksiyon düşündürücü bir film. Serisini yapma nedenleri gerçekten mevzusunun merak uyandırıyor olması izleyiciyi odaklıyor senaryo, izlerken kesintisiz fikir yürütüyor merakla bekliyorsun. Acaba ne olacak, acaba şimdi ne yapacaklar gibi sualler izlerken coşkuyla kafa da devam ediyor. Netlikle izleyin

 39. Bu stil filmler her zaman hoşlanırım ^^ son serisini coşkuyla bekliyorum

 40. Kitaptan uyarlanmış sinema filmi olarak çok galibiyetli buldum.Zati devam filmleride olacağını diğer yazılan kitaplardan öğreniyoruz.
  Film baştan sona kadar sizi merak içinde vazgeçip ayrıca kafanızda sual işaretleri vazgeçerek coşkuyu ikiye katlıyor.Hoş bir final yaparakta kafamızda bazı suallere yanıt buluyor ve bununla birlikte yeni suallerde birliktesi getiriyor.
  Labirent tasarımı çok iyi olmuş.İzlerken labirent için harikulade emek tüketildiğini göreceksiniz.
  Netlikle izlemenizi öneriyorum puanım 8.5/10

 41. Çok galibiyetli …Devamını sabırsızlıkla bekliyorum ::

 42. çıkarın lan beni burdan : vakit kaybı …

 43. serinin ilk filmi gerçekten hoş…

 44. Hoş bir seri devamı kazanç… izlenmeye değer.

 45. Sıradışı bir film tek solukta izlenir