İlginizi Çekebilir!

The Lincoln Lawyer – Güneşin Karanlığında (2011)

Okuma süresi: 1 dk, 0 sn

Filmimizin başrolü başarılı ve karizmatik bir avukat olan ve Lincoln marka arabasını ofisi olarak kullanmasıyla ünlü Mick Haller’dır. Zaten filmimizin ismide buradan geliyor yine ilginç Türkçeleştirilen bir film olmuştur. Mick Haller önemli suçluların avukatlığını yapmış biridir birgün önüne zengin bir emlakçının oğlunun davası gelir bir fahişeye saldırdığı iddasıyla yargılanan çocuk fahişenin kendisinden para koparmaya çalıştığını iddaa eder.

Dava da kanıt toplamaya çalışan Haller bu davanın o kadar basit bir olay olmadığını ve eski bir olayla ilişkisini çözer ve filmimiz bu olay etrafında ilerler. Bu filmi çok sevmemin sebepleri sonuna kadar akıcı bir senaryosu olması tempoyu, heyecanı, gerilim unsurlarını çok iyi işlemesi ve Matthew McConaughey’ in oyunculuğudur.

Amerika’ nın adalet sistemine eleştrilerde bulunan bu film kesinlike sizi içine sokup merak duygunuzu uyandıracaktır.

Dram, gerilim, suç türlerinde ki bu filmin başrol oyunculuklarını Matthew McConaughey, Marisa Tomei, Ryan Phillippe, Bryan Cranston yapmaktadır. Kıyıda köşede kalmış bu başarılı filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyiler.

Bir Cevap Yaz

  95 Yorum

 1. Ömrü yaşamımda pek izlemesem de şu zamana kadar izlediğim ve beni sıkmayan tek duruşma kurgulu film diyebilirim.Film içinde sır,gerilim ve kabahat üçlüsünü barındırıyor.Bir de bunlara zeki ve açıkgöz bir avukatın önceliği para olan bir tutum takınması ilave edilince daha da bir hoş geliyor izleyene.Sıkılmayacağınızın garantisini veriyorum.Puanım 8/10

 2. İZLENMESİ GEREKEN BİR FİLM.

 3. Zaferli, zeki bir avukat ve Lincoln marka otomobili izlediğim en iyi duruşma filmi basit gibi gözüken güç bir davanın içindeki entrikalar, tehditler coşku verici bir film.

 4. Çok iyi sürprizlerle dolu, duruşma suçlama cinsi hoşlananlar için zevkle izlenecek bir film.

 5. 7 puan alıyor benden .. aşina bir mevzu , sonu hipotez edilebiliyor , oyuncuların hatrına izlenebilir

 6. İdealist bir avukat korunduğu müvekkili ve hak sistemine yollamaları olan bir film diyebilirim. Mevzu bazında ağır bir işleyişe sahip ama insanı sıkmayan sağlam bir havası var filmin. Filmin belirli bir sırrı mevcut acaba müvekkili korunmakta doğrumu yoksa yanlış mı yaptı diye düşünüyorsunuz tabi o sırda fazla uzun sürmüyor filmin ortalarına doğru vakalar aydınlanmış oluyor. Film daha çok avukatın dinlediği vicdan cefayı üzerine kurulmuş ve hakın bazen ne kadar yanıltıcı olduğu üzerine kurgulanmış bir film. Filmin öbür bir özelliği de sağlam oyuncu kadrosunu barındırması. Matthew McConaughey,Ryan Philips,Marisa Tomei,William H. Macy ve John Leguizamo gibi kalbur üstü oyuncuları barındırması. Neticeye kazançsak şayet ben sevdim ve netlikle öneri ederim

 7. alanında ortalamanın üzerinde bir film 10/7.5

 8. Cok cok ii bi film bence..

 9. ben sevdim ahım şahım bir tarafı olmasada izlerken neşe veriyor.

 10. Bence cok basarili bir Film
  Kesinlikle izleyin

 11. Haki sağlamakla vazifeli bir müessesenin ve çalışanlarının artık bu misyonunu yerine getirmekten ziyade bir spor karşılaşması gibi sistemde ki sarihleri bulup galip gelmeye çalışılan bir yapı olduğuna ve emelin yeniden hak değil de kariyer niyeti ile parasal nedenler olduğuna dair hoş yollamalar yaparak az da olsa bunu filmin geneline yayan iyi bir imal. Vakayı belki de bu cins filmlerde artık klişe olmuş kahramanlık hikayesine dökmek yerine başında olduğu gibi tenkidi bir yapıda gitse daha da hoş olurdu; reelinde filmi izlemeden evvel okuduklarım kadarıyla bir “And Justice for All” temennisi içerisine girmiştim

 12. duruşma mevzulu filmlerin en iylerinden diyebiiriz bu filme

 13. Netlikle Matt’in en iyi filmlerinden bir tanesi ve izlenmeli. Anekdotum 8/10

 14. Sonuna kadar merakla izledim çekiciydi 7/10

 15. filme paralel giden denetleme tekniğini sevdim.Film bir roman uyarlaması ve benim henüz okumadığım bir roman olduğu için iki cinsi mukayese etemeyeceğim zati mukayese etmek pek de manalı değil ama zekama laf geçiremiyorum..neyse filme gelecek olursak izlemesi neşeli bir filmdi.film akıp giderken usunuza kesintisiz değişik bir hadise geliyor.ve bu da seyir zevkini çoğaltıyor.ama en çok filmin kurgusunu ve yerinde kullanılmış ışıklarını sevdim.iyi seyirler.

 16. McConaughey bence romantik komedi vb rollerden ziyade bu stil rollerin adamı. Bunda da gayet zaferli iş çıkarmış.Senaryo da eşlerine göre orijinal olunca izlerken neşe aldım sarihçesi. Öyle görkemli bir bütçeye de gerek olmadan gözdeler arasına girdi.

  anekdotum:8/10

 17. Matthew ve Ryan ayrı ayrı çok zaferli. Gerçekten rollerine muazzam yakışmışlar. Bununla beraber film orijinal bir başlangıca sahipken daha sonradan aynı biçimde devam ettiğini düşünmüyorum. Özellikle son kısmın teze geldiği ve manasal boşlukların aşırıca olduğu kanısındayım. Duruşma sahnelerinin de fazla zaferli olmadığına inanıyorum. Filmi seven ezici çoğunluğa tezat olacak ama başlangıcında yükselttiği temennimi ortalardan itibaren kaybeden bir imal.

 18. Bütün istediğim biçimde bir filmdi. İşleniş, oyunculuklar ve tempo.10/8,2

 19. 10/8

 20. Film başlarda sıkıcı gelebilir ama gitgide yükselen bir ivmesi var.Konusu alaka çekici.Başaralı ve zeki bir avukatın hoş bir öyküsü diyebiliriz.İzlemediğinizde bişi kaybetmezsiniz ama fena sayılmayacak filmlerden.NE de olsa McConaughey var.

 21. Ne davaydı ama! Soluksuz izledim! Keşke hiç bitmeseydi be. Matthew McConaughey oyunculuğunu her zaman ki gibi yeniden konuşturmuş.Kusursuzdu! 10/10

 22. 8,5/10

  Çok akıcı senaryosu vardı. Zaman geçtikçe vakalar da büyüdü ve hoş da bir son oldu. Netlikle izleyin :

 23. senaryo ve oyunculuklar ve tabi film; netlikle izlenmesi gerekenlerden. bu zamana kadar nasıl gözümden kaçmış öğrenmiyorum. sonuna kadar coşkuyla izliyorsunuz. gayet iyi olmuş..

 24. Çok hoş bir gerilim filmi. İzlemelisiniz. 10/8

 25. Filmi izlerken,başlangıçtaki ruh haliniz bir anda değişiyor.Hoş film.

 26. Neşeli ve bir o kadar da coşkulu. Matthew ağabeyimizde oldukça iyi oynamış.

 27. öneri ederim. 7.0

 28. Kitaptan uyarlanan coşkulu ve sürekleyici bir film.

 29. Böyle bir avukat olmayı çok isterim…aldığı puandan aşırısını hakediyor.

 30. Uzun bir zaman gözden kaçırmışım ki yorumlara bakıyorsanız sizde öyle…

 31. Fena değil, izlenebilir bir film. 6.8/10

 32. Matthew McConaughey’ın kariyerinde yeni bir sayfa açan çok nitelikli aşmış kabahat duruşma filmi.8/10

 33. hoş bir kabahat ve duruşma filmiydi. 11.07.2016.

 34. Abartılacak bir hoşluğu yok ama fena değil izlenebilir 6,5/10

 35. 7/10

 36. filmin ilk başta ki sakin yapısını atlatmamı matthew mcconaughey in karizması kurtarmış desek yeridir. ama dava, kabahat ve sır cinsi hoşlananlar seveceklerdir. 7/10

 37. soluksuz izledim , şahane bir filmdi 8/10

 38. film başlarda azıcık sakindi sonlarına doğru sırlar çözülmeye başladı ama ben sonunu pek sevmedim yanıtlanmamış sualler var gibiydi yeniden de hoş bir film en azından ortada zekice kurgulanmış bir senaryo var

 39. Hoş film.Öneri edilir.

 40. Çok hoştu bir film netlikle izlenmeli

 41. eh işte iyiydi..10/7

 42. Çekici sağlam bir filmdi.Türünün az misali olan bu filmi kaçırmayın derim.Puanım 10üzerinden 7.75puan

 43. Suçluların avukatlığını yapan bir vaziyet ortaya çıkınca baştan değişiklik yaratılmış zati. Film beklenmedik biçimde tempolu başlıyor. Şahsiyetler diyaloglara giriyor, geçmişten bizim öğrenmediğimiz vaziyetler hakkında bilgi veriliyor derken giriş kısmı azıcık donakalma yaratabilir. Karizma sahibi ve kendi işi içinde her türlü açıkgözlüğü yapan Mick, şahsi hayatında da böyle yaratıldığı için izlerken zevk veriyor. Lakin bu dağınık görüntü filmin reel mevzusuna ilerlerken kişilikte önemli bir mütevazilik yaratarak azıcık daha reele yönelim sağlanmış. Afaki sahnelerden olabildiğince temizletilmiş, yalnızca emeline odaklanan bir imal. Fahişelerin yer yer şahit koltuğuna oturduğu ve flashbacklerle desteklenen bir filmde erotizm yüklemesi yapılmayıp böylece genele hitap eden şekle kavuşturulmuş.

  Özellikle müzikleri de son derece dikkat çekici. Kaldı ki akıcı olan bir öyküde doğru müzikleri kullanarak ayrı hava kattığı söylenebilir. Yer yer beklenmedik gidişatların yaşandığı anlarda sanki ilaç gibi tesir gösterdi. Sonlara doğru daha da çoğalan mahkemelerin rakamı, yoğunluğuyla birlikte seyirciyi ekran başına kilitliyor. En büyük beceriksizi ise sonlarına doğru bazı afaki sarkmalar yapması. Matthew McConaughey karizması mevcut avukatlık görünümü için hayli uygun olduğundan rol cuk diye oturmuş.

  Zamanınıza dokunacak, temennilerinizi düşük yakaladığınız an çok daha fazla hoşlanacağınızı düşündüğüm bir filmdir. 7.5/10

 44. hoş film özellikle öykünün süratli ilerlemesi insanı içine çekiyor.ama sonu daha hoş olabilirdi..

 45. Son zamanlarda Matthew McConaughey’in filmlerini izler oldum. Bu adamda insanları kendine sürükleyen bir şey var oyunculuğunu çok sevdim avukatlık mükemmel yakışmış bir hayli filmlerini de izlemek isterim eğer gözde oyuncu listeme girmek üzere!