The Day After Tomorrow – Yarından Sonra (2004)

The Day After Tomorrow – Yarından Sonra (2004)

Merhaba ilk film önerim olacak. Film kısaca afet severlere hitap ediyor. İzledikten sonra herkesin izlemesi gerektiğini düşündüm. film’de kısaca iklim bilimi uzmanı birisinin yaptığı araştırmalar sonucu Dünya 100 yıl sonra felaketlerle karşı karşıya gelecektir. Ama Antartika’daki buzulun kopması 100 yıl bekleyeceklermiş gibi görünmüyor. sonrasından gelen felaketler hortumlar, tsunami ve en son ve en kötüsü saniyeler içinde herşeyi buza çeviren buzul dönemi… Bunlar yaşanırken oğlunu donmaktan kurtarmaya çalışan bir baba. İzlemeye değer. İyi seyirler.

Yarından Sonra (2004)  Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  80 Yorum

 1. harikulade

 2. Daha iyilerini izledim. Çok hoşlandığımı söyleyemem. 10/5

 3. Senaryo,kadro harikulade izleyip izleyip bunalmadığım filmlerden.Ayrıca Cem Yılmaz’ın stand up şovlarından birisine dalga mevzusu olmuş bir sahnesi vardır,dalga geçmekte haklıdır da beni güldürmüştür.

 4. Bir film bu kadar hoş olabilir mi? Başka lafa gerek yok.

 5. 8.1/10

 6. Müthiş efektleri var bu film izlenir.

 7. zamanında izlediğimde üff be görsel efektlere bak dediğim,şimdilerde yüzde 99 vfx efekti olan filmlere yeter ya görsel efektiniz batsın diyorum.
  görsel efektler bir yana film çok iyidi.2012 filmi ve sonrasında çıkan kıyamet filmlerinden çok daha iyi bana göre.
  10/9

 8. Yarından Sonra, üretim seneyi 2004 olmasına karşın gerek kullanılan teknoloji, gerekse de oyunculuk olarak bu stilde yapılan bir hayli 2016 filmine sarih ara fark atar. Dennis Quaid yeniden üstlendiği rolün hakkından aşırısıyla gelmiş.

 9. Filmin görsel efektleri o kadar iyiydi ki izlerken üşüdüğümü hissettim. Hakikat anlamda çok iyi bir filmdi çünkü film süresince insanoğlunun naçarlığını yoğun bir biçimde sezdirdi. Netlikle çok zaferli.

 10. Adam can verirken dahi son alkolünü ManU için kullanıyor.
  Şaka bir yana harikulade film olmuş. Rejisörün ismine yakışır diyebiliriz. Üretim seneyi ve verilen emeğe göre 10 puanın 9.9’u hakkı diyebiliriz..
  Böyle filmler hem emeğe hürmet için hem de hoşluğu için devam ettirilmeli ama günümüzde ne yazık ki böyle nitelikli filmler yok denecek kadar az ..

 11. 12 sene evvel çekilen filmin seyirlik doyumuna bak birde şimdi çekilenlere kıyamet filmleri dalında en zaferli ve gerçekci bulduğum tek film tesirini hala unutamadım.işin makûs tarafı böyle nitelikli filmlerden sonra değişik filmlerden tad alamıyorsunuz….

 12. her yarıyıl her kesimden izlenebilecek arşivlik bir film

 13. Hoş bir kurgu ve senaryoya sahip çok hoş bir film.

 14. gayet hoş bir aksiyon filmi 2012 ye eşti. 03.04.2016 pazar.

 15. Cinsinin en iyilerindeb 10 /9

 16. gayet hoş film, nasihat ederim, 10/7

 17. HARİKULADE EN HOŞLANDIĞIM FİLM TÜRÜ

 18. Cinsinin En İyilerinden Efekler Felan 2004 Seneyi Filmi Olmasına Karşın Çok Çok İyi .

 19. süper filmdi. tekerrür tekerrür izlenir.

 20. Her şeyin ilki hoş deyimi benim için bu filmde geçerli trajedi filmilerinin misali olarak ilk bunu izledim ve çok beğendim halada yeri değişmeyecek :

 21. Bu gün tekerrür tv de izlediğim, 2004 seneyi imali olmasına karşın hiç yıpranmayacak en iyi, etkilyici trajedi filmlerinden birisi.

 22. En zaferli trajedi filmleri arasındadır. Hatta bence 2012’den dahi sağlamdır. 2004 imali olduğunu izlerken kavramıyorsunuz dahi. Oyunculuklar, işleyiş, çekicilik oldukça zaferli. Kesinlikle izleyin tenim cinsinin en iyi misallerinden. 10/8

 23. İzlemeden Can Vermeyin : . 10/9

 24. Bana göre dünyanın en sonbahara seçenek trajedi senaryosu kapsayan filmidir. Zira gerçekten olabilecek bir şeydir. En az 5 kere izlemişimdir. O kadar izlememe karşın her zaman bana aynı tadı, aynı gerilimi yaşatır. 2012 filmindeki gibi çok fazla detaya girip göz ağrıtmamışlardır. Bizde hala böyle görsel efektler yokgerçi bizde görsel efekt sınan bir şey yok. Her şey bütün kıvamında. Her civarda izlenecek bir film. 10/9 Bir puanı da mutlu sonla bitmesinden kırdım, olağan başka bir deyişle

 25. efect ve sahneler kurgu gayet zaferli!

 26. Daha evvelden izlemişim hissi vardı bende bütün net andıramamıştım , zira kaçırmakta istemedim böyle bir filmi. Trajedi filmlerini çok hoşlanan biri olarak indirip izledim meğerse izlemişim 2. ci oldu bu Gülücük fakat yinede hiç sıkmadan harikulade derecede etkileyici.

  Şimdilerde böylelerini güç yapıyorlar. Yapsalar da beceremiyorlar aynı tatı vermiyor zira.

 27. Film bitince koskocaman bir tebessümme oluştu suratımda… Mucizevi efektler, mucizevi senaryo, mucizevi bir film. Ciddi anlamda çok zaferli buldum. Oyunculukların hoş olması yanında, bu zamana kadarki trajedi senaryolarına sarih ara fark atabilecek tek filmdir. Coşku hiç düşmedi, sonunda olacakları düşünürken gerildiğimi söylemeliyim. Küresel tesire sahip ve dünyayı idareyen ülkelerin, her zaman altta gördükleri ve üçüncü dünya ülkeleri diye deyim ettikleri coğrafyalara can veresiye fukara oluşlarını izlemek gerçekten çok değişikti. Politik ebatları ayrı, sanatsal ebatları ayrı tartışılması gereken bir filmdi, efsane. 9/10

 28. İZLENİR ARKADASLAR

 29. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ KATEGORİLER ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  1 – Ayakta Beğenilik
  2 – Oturarak Beğenilik
  3 – Bunalmadan İzlenebilecek
  4- Yer Yer Sıkan
  5 – Perişan
  6 – İzlemeden “Shift + Delete”
  ————————————————————————————-

  ———————

  Benim için bu film “””3 – Bunalmadan İzlenebilecek “”” kategorisindedir …

 30. sağlam bi trajedi filmi cinsinin en iyilerinden 10/8