The Book Theif – Kitap Hırsızı (2013)

The Book Theif – Kitap Hırsızı (2013)

Şimdiye kadar ikinci dünya savaşı ile ilgili bir çok film yapıldı. Bu sefer ki filmimiz de ikinci dünya savaşı ile ilgili bir film arkadaşlar.

Filmin konusuna gelecek olursak; Film 1939 yılında Almanya’da geçiyor. Liesel Meminger (Sophie Nelisse) Almanya’da daha dokuz yaşındayken bir ailenin manevi kızı olur. Zaman geçtikçe yeni ailesine alışır. Bir gün ailenin evine Max (Ben Schnetzer) adında yahudi bir genç adam gelir. Max sayesinde okumayı öğrenen Liesel kitaplarla inanılmaz bir bağ kurar ve sürekli kitap okumaya başlar. Max ise evde bodrum katında kalmaktadır. Ama Max sürekli diken üstündedir. Bunun nedeni ise askerler her yer de kol gezmektedir ve alman vatandaşı olmayan kişileri alıp götürmektedirler.

Size önerdiğim bu filmin kitabı da bulunmaktadır. Yani her şey kitaptan alınarak sinemaya uyarlanmıştır. Size kitabını okumanızı da önerebilirim.

IMDb PUANI: 7.7

KESİNLİKLE İZLEYİN İYİ SEYİRLER ARKADAŞLAR…

Kitap Hırsızı (2013) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

    69 Yorum

  1. BENDE TEŞEKKÜR EDERİM

  2. Film ilk çıktığında izlemiştim ve gerçekten beni çok etkilemişti . Ayrıca oyuncular tek kelimeyle muhteşem . Harika bir film izlemeyen çok şey kaçırıyor . Kesinlikle tavsiye ediyorum . Uzun zamandır beni böyle etkileyen bir film izlemedim . Tamam diziler filan etkiliyor insanları ama filmin etkileyici olması çok zordur ve bunu çok başarılı bir şekilde yapmışlar .

    • Düşünceleriniz benim için çok değerli. Size teşekkür ediyorum.