Tam Gaz – Baby Driver (2017)

Tam Gaz – Baby Driver (2017)

Yine bir film önerisinde daha beraberiz. Kahramanımız çılgın araba sürücüsü baby lakaplı (Ansel elgort). Konsantrasyonunu kendi müzik listesinden alan kahramanımız, banka soygunlarında istemeyerek de olsa sürücülük yapmaktadır ve rüyalarının kızı deborah la (Lily James) karşılaştığında bu hayat böyle gitmez diyerek suç dünyasının içinden sıyrılıp çıkmak ister ama kötü patron Doc (Kevin spacey) buna izin vermiyor ve olanlar oluyor. Baby Driver filminin kadrosunda Kevin spacey, Jamie fox ve Jon hamm gibi sağlam oyuncuları barındırıyor. Bu filmi kaçırmamanızı öneririm, film size keyifli bir iki saat sunuyor…

Tam Gaz – Baby Driver (2017) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  79 Yorum

 1. Bunalmadan izleyebileceğiniz hoş bir üretim… Bİr de şu tacizci olmayaydı iyiydi. Kesinlikle izleyin.

 2. bunalmadan izleyebileceğiniz bir film , sinemada izleyebilmeyi isterdim..

 3. Cümbüşlü, temenniyi yüksek yakalamadan izleyebilirsiniz. 6.7/10

 4. Filmin ismi baby drive ama bizimkiler neden bütün gaz diye çevirdiğini anlamasamda çok hoş filmdi bazen insan gerçektende böyle kabahat filmlerini izlemek istiyor yaşamın tekdüze oluşundan bunaldıysanız bu film bütün size göre izleyiciyi sıkmayan güzel müzikleri ve başrol oyuncunun baby face suratı ile galibiyetli bir aksiyon filmi olmuş :

 5. Aksiyonun bol olduğu, akılda oyuncu kadrosuyla şahane bir film. Filmin müzikleri de sahnelerde galibiyetli kullanılmış. Ansel Elgort, galibiyetli oyunculuk sergilemiş, Lily James, Kkonutun Space, Jamie Foxx ve Jon Hamm’da başarılıydı.

 6. Film, giriş sahnesinden vakaların garip biçimde ilerleyeceğine müteveccih doneler sunuyor. ‘Baby’ adlı kişiliğin çocukluğundan kalan Meniere tesirinin kalıcı olmasıyla gelen kulaklıkla müzik dinleme ritüeli filmin her yerinde var. Gözlük ve kulaklık şahsiyeti alaka çekici hale getiriyor. Geçmişinden taşıdığı izlerle içinde son derece ezilmiş duygularla yaşamaya çalışan ancak bir yandan olağanüstü sürüş tekniğiyle parmak ısırtan bir karakter. Başka Bir Deyişle çoğu istikametten kendimizden bir şeyler bulduğumuz, uç noktalarda bulunmayan bir kişilik dizayn edilmiş böylece.

  Kurgusu ismine tek kelime söylemek gerekirse, uzaktan böylesine kolay görünecek bir üretim içinde tekniğin konuştuğunu söyleyebiliriz. Tasarı sekansların sıklığı, sürüş esnasındaki görüntülerde neredeyse hiç cgi kullanılmıyor oluşu asılcılığı çoğaldırıp aynı zamanda kolay olacak mizansenlerin üst noktaya çıkmasında dayanakçı. Edgar Wright kameraları ya da oyuncuları ile irtibatı kopmaması ismine kendini takip taşıtında vazgeçmeyip, atış vasıtasına bağlıyor. Böylesi bir civarda sunilikten laf etmek film ismine haksızlık olurdu. Rejisörün; Amerika’daki ilk filmi olmasına karşın caddeleri ve sokakları şahane kullandığını da görebiliriz. Bu görüntülerin altına gerçekten hakiki melodileri ve müzikleri yerleştirince ortaya seyirciyi bir anlığına başka yerlere çeken kabahat müzikali çıkıyor. Hatta çoğu müzik silah atışlarına uygun biçimde ilerler. Filmin geniş kısmında temponun diplere çöküp, sanatsal kıvama gelecek derecede aynı seyirde ilerlediği de göze çarpıyor. Sonlara doğru tempo afaki mübalağalarıyla öyle noktaya çıkarılıyor ki buna ortak olamayıp ne izledim sualini sorabilirsiniz. Soluk soluğa ilerlediği asıl. Rastlaları ve öykünün içine yerleştirilen fazla romantikleşmeyen aşk öyküsü seyir zevkini doyurucu noktalara iter gidişatta. Yer yer seçim edilen flashbackler nostaljik açıdan ağızlara bir bal çalıp, mevcut baş kişiliğin manevi savaşı hakkında bir hayli ipucu veriyor.

  Setinde bütün 150 otomobilin kullanıldığı film prodüksiyon galibiyeti anlamında da göze çarpıyor. Yaşamın içindeki reelciliğe dekorların sunulduğu, sinematografinin iyi üzüntüsüne edildiği ve kurgunun galibiyetli biçimde işlendiği filmler mevzusu ne olursa olsun galibiyetli oluyor. Cgi bulamak yerine, sadeliğin altında kendini gösteren teknik üslup, sinema ve emek çelişkiyi açısından her zaman daha sıhhatli olacaktır. Belki film çok daha galibiyetli olabilirdi. Ancak uygulamadan usule kadar nereden ele alırsak alalım, filmin kendi içerisinde galibiyeti sağladığı da asıl.

  Debora şahsiyetinin ilk başta Emma Stone için yazıldığını söylemekte fayda var. La La Land’in çekimleri dolayısıyla bu iş asıllaşmıyor. Bana göre iki film ismine de hayırlısı olmuş. 7.5/10

 7. Vasatın hudutlarını zorlayan ama üzerine çıkamayan bir imaldi. Toz pembe bir tablo içinde, asıl yaşamdan oldukça uzak, mübalağalı, cümbüşü pek yüksek olmayan bu imali, elinizde daha iyileri yoksa izleyebilirsiniz.

 8. Aksiyon oranı yeterli ve cümbüşlü bir film. Ciddiyetin ve ergen davranışların harmanladığı bir havası vardı, rahatsız etmedi. Bol öpüşme ve sarılma kapsarken cinsellik ve üryanlık kapsamıyor. Kız dostla da izlenilebilir.

 9. Çok hoş bir filmdi, netlikle izlemelisiniz. 10/8

 10. Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biri.Beklentimi karşıladı diyebiliriz.Kkonutun Spacey gibi oyuncu olduktan sonra izlememek olmaz.Filmdeki Subaru yu tek ben dikkat etmedim sanırım ; Dostlar filmi izleyin sakın negatif yorumlara aldanmayın.Ryan Gosling’in oynadığı filmden azıcık daha aksiyonu çok öyle düşünün.

 11. Başlarda sıkıcı bir görüntü çizsede sonlara doğru kendini bağışlattı izlenir ;

 12. bunalmadan izledik bu filmi, hareketli yararlı bir film. Öneri ederim kesinliklikle.

 13. hoş film netlikle izlenmeye deger fakat bazı arkadasların dedıgı gıbı sınema tarıhıne ismini yazdırcak kadar felan iyi değil

 14. “You and I are a team. Nothing is more important than our friendship.”

 15. bu kadar şahane filmi geç izlediğim için pişmanım nasıl cümbüşlü izlerken nabzım coşkudan arkasıydı harikaaa bir filmm olağanüstü cümbüşlü ruhumda ki deliliğe eşlik etti diyebilirim tekerrür tekerrür neşeyle izlerim ama sizde izleyiniz kesinlikle netice neşeli :

 16. Seyir zevki yüksek, neşeli, hoş müzikler barındıran vasati üstü bir aksiyon filmi. Boş müddette izlenir, pişman etmez. 7/10

 17. Puana aldanarak yüksek temenniye girdim lakin umduğum gibi çıkmadı. Hakkını vermeliyim, araba sahneleri çok hoştu. İşin işine ne zaman aşk girdi film sakinleşti ve sıkıcı bir hal aldı. Ayrıca her sahnede müzik olması beni azıcık rahatsız etti. Kısaca bu puanı hak eden bir film olduğunu pek düşünmüyorum.

 18. Şahane bir film.Bol aksiyonlu bol müzikli ; Bas gaza baby :

 19. Sinemada izlemeyi çok istiyordum fakat yetişememiştim, gerçekten pişman oldum. Harikulade bir film!

 20. İzleyeni hemen hemen her açıdan tatmin edecek ender filmlerden. Benim için mevzusu hiç farketmez, bir film kendini merakla ve sıkmadan izletmeyi muvaffak olabiliyorsa o niteliklidir. Üstüne birde bu kadar ayrı cinsi bir araya getirip birbirine harmanlayarak seyirciye sıkmadan aktarabilmek büyük galibiyet, ne ararsanız var. Ayrıca başlangıcından finalinede dek bir an olsun temposu düşmediği gibi, izlerken hipotezlerimin çoğunda yanıldığımıda söylemeliyim. Bu arada oyuncular nokta atışı olmuş, tabi Ansel Elgort’a ayrı bir parantez açmak gerekli, zati kendini kanıtlamış oyunculardan. Uzun sözün kısası, bana göre senenin en sağlam ve kendine has imallerinden biri olacağı apaçık. Puanını sonuna kadar hak ediyor. Ben hoşlandım, öneri ederim..

 21. Tek kelime ile harikulade bir film. Özellikle müziğin ön tasarıda olması çok etkileyici. Ansel Elgort kardeşimizin filmlerini takip edin tenim.

 22. kevin spacey’in son sahnesi dışında film baştan sona çok iyi ve hareketliydi, tevsiye ederim… ayrıca çocuğun taşıt kullanımı süratli ve hiddetliden daha asılcıydı. 10/7,5

 23. Bazı filmler vardır cok iyi baslar icine ceker sizi sonlara dogru kayışı kopartır.Bu filmde onlardan iste.Cok guzel baslayip farkli giderken son 20 dakikasinda paso aksiyona dönüyor ve sacmaliyor.Final bolumune ragmen gayet izlenebilir guzel bir film.10-7

 24. özellikle müzikler ana şahsiyete iyi yedirilmiş ama senaryo ve kevin spacey ‘in rolü dışında usta kalıcı şahsiyetler yoktu.Ancak üretimin ilerleyen dakikalarında baby’i adım adım tanıyoruz.Tercihim bir parça sır katılıp bitirilmesiydi.Yeniden de iyi seyirler dilerim.

 25. Aksiyon filmlerinden pek beğenmeyen ben dahi göz kırpmadan izledim. Orjinal şahsiyetler orjinal mevzu, dolu dolu aksiyon. Kaçırmayın.

 26. Şahane bir kadro cümbüşlü bir aksiyon filmi olmuş Şimdiye dek basmakalıp bir “otomobilli” aksiyon da çekildi. Ancak “Baby Driver” değişik pek çok marifetinin yanında işte araba ve müzik kullanımını birbirine yedirerek, hatta baş role oturtarak fark yaratıyor. Kovuşturmaca sahneleri de, üst seviye oyuncu kadrosunun da büyük hisseyi sayesinde daha bir orijinal, daha bir göze güzel geliyor. Soygun yapan, koşan, kaçan bir Don Draper mesela izlerken bir an dahi bunalmıyorsunuz Ansel Elgort zati geleceği parlak bir çocuktu bu filmdede oyunculuğunu göstermiş diyebilirim 10/7.8

 27. Bu çocuk süratli ve hiddetli serisine transfer olur. :
  Şaka bir yana beklemediğim biçimde coşkulu ve hoş bir başlangıç oldu. Araba hareketlerine bayıldım diyebilirim. Hiç beklemiyordum o surattan çok iyi geldi.
  Değişik yandan da oturup ne izlediğimi denetlediğim oldu zira hani bir senaryo yok aam her zaman da söylediğim gibi biz Türk insanına senaryo değil aksiyon gerekli. Bence vakalar ve soygunlar hoş, işleyiş sıkmıyor, aksiyonu yavaşlatan aşk sahneleri yok. Ben film hakkında oldukça pozitif düşünüyorum hani basmakalıp basmakalıp gidip sinemasında da izlenirmiş başka bir deyişle öyle hoş.
  Herkese bu filmi izlemeyi düşünüp yorumlara bakarak hareket ediyorlarsa, söyleyeceğim laf kesinlikle izlemeleri gerektiğidir. Artık az çok öğreniyorsunuz izleyip de bana yamuk gelen filmi nasıl yerden yere vurduğumu. Yanlış kavramayın kendimi bir şey sanmıyorum. Bizim her saniyemiz bedelli zira geri getirebildiğimiz bir şey değil. Bu surattan benim zamanımın boşa gitmesi bana çok koyar. Sizler ismine de böyle düşündüğümden makûs olan filmi de güçle hoş göstermeye gerek dinlemiyorum ve bu filmden de netlikle pişman olmadım. Keyifli seyirler..

 28. Cansel kardeşimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum :

 29. Film bence hoştu. Tek cılız gördüğüm taraf soygun sahneleri azıcık cılız, daha eforlu kılınsa bence aksiyonu daha tatlı olurmuş. 8,5/10