Suicide Squad-Gerçek Kötüler (2016)

Suicide Squad-Gerçek Kötüler (2016)

Herkese selammmm 🙂

Bu sefer sizlerle dünyayı süper kahramanların değil, süper kötülerin kurtardığı  bir filmde buluşuyoruz. Hep alıştığımızın dışında bir film izlemek nasıl olacak acaba, diyenler için daha önce hiçbir kötü adamı izlerken bu kadar eğlenip keyif almamıştım 🙂  Sizleri daha fazla bekletmeden filmin konusundan bahsedelim.

Film her ne kadar kötüleri anlatsa da onların kendi içindeki iyi taraflarını yansıtmaya çalışıyor diyerek başlayabiliriz sanırım. Suicide Squad, yani birebir çeviriyle intihar timi, tamamen kötü karakterlerden oluşan ve devletin bu timi intihar pahasına kullanmasını konu alıyor. Zaten işin ilginci de burada yatıyor. Filmin iyisi olması gereken kişi, filmin kötülerinden daha kötü bir rol oynuyor.Hikaye olarka Batman vs Superman: Dawn of Justice ile çok paralel ilerlediğini söyleyemem, ama kesinlikle bundan sonrasını konu alıyor. Çünkü Superman ile ilgili bazı konular, özellikle bundan sonraki Superman iyi olmayabilir gibi konular üzerine odaklanıyorlar.Bir taraftan filmin kendi gelişen hikayesini anlatırken bir yandan da karakterlerin geçmişleriyle hem evrenin hem de karakterlerin arka planını bize yansıtıyor. Bu konuda zaten başı Harley Quinn ve Joker çekiyor. Özellikle Harley Quinn’in karakter gelişimini ve Batman tarafından nasıl yakalandığını izliyoruz.

Zaten bilinen bir konu ama evet, Ben Affleck, Batman olarak filmde tadımlık olsa da, yeter durumda bir rol oynuyor.Film tam anlamıyla yıldızlar karması gibi. Oyuncular tarafından baktığımızda; Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Jai Courtney, Cara Delevingne, Viola Davis gibi önemli isimler yer alıyor. Karakter tarafında ise; Joker, Harley Quinn, Deadshot, Boomerang, El Diablo, Katana, Enchantress, Killer Croc gibi bol seçenek mevcut.

Ama sanırım bugüne kadar içinde Joker olan filmlerde ilk defa batman bu kadar az rol alıyor bu da bizi birazcık şaşırtıyor.  Uzun lafın kısası kötüleri daha önce hiç bu kadar süper görmemiştiniz, izleyecek arkadaşlara şimdiden iyi seyirler 🙂

Gerçek Kötüler Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yaz