Saving Private Ryan – Er Ryan’ı Kurtarmak (1998)

Saving Private Ryan – Er Ryan’ı Kurtarmak (1998)

Er Ryan’ı Kurtarmak Filminin Özeti:

Saving Private Ryan,( Er Ryan’i Kurtarmak) II. Dünya Savaşı’ndaki Normandiya İstilası sırasında 1998’de kurulmuş bir epik savaş draması filmidir.
Steven Spielberg’in yönettiği ve Robert Rodat’ın yazdığı film, grafik gösterimini ve Normandiya çıkarmaları sırasında 27 dakikalık açılış sahnesi ile dikkat çekiyor.

Yüzbaşı John Miller, paraşütçü Özel James Ryan’ı bulmak ve onu eve güvenli bir şekilde getirmek için görevlendirildi. Ryan’ın üç kardeşi savaşta öldürüldü ve Birleşik Devletler Ordusu Genel Sekreteri George C. Marshall, onu ailesine geri göndermek istedi. Kendi birimi ile iç kısımlarla savaşıyor, ancak kimse nerede olduğunu bilmiyor.

Miller bu tehlikeli görev için yedi kişiyi seçer. Takım, yıkılmış kırsal alana doğru yol alıyor. Almanlarla olan çatışmalarda iki adamını kaybediyor. Sonunda, Ryan’ın ünitesinin bir Alman birliğine karşı saldırı beklediğini fark ettiler.

Arkadaşlarını terk etmeyi reddetti ve Miller, ekibinin pozisyonlarını korumalarına yardım etmeye devam edeceğini kabul etti. Almanlar ağıri silahlarla saldırıyor. Miller’ın ve onun takımının çoğu öldürüldü, ancak Ryan hayatta kalmış ve eve döndürülme mücadelesini anlatıyor.

Bu heyecan verici savaş gerilimi, tarihteki en kanlı savaşın gerçekliğini sıradan insanların evlerine taşıyor; aynı zamandaşa kırık ve kayıp ailelerin gerçeğini aydınlatıyor.

İMDB: 8,6/10


Vizyon Tarihi: 11 Eylül 1998
Süre: 2s 43dk
Yönetmen: Steven Spielberg
Başrol Oyuncuları: Tom Hanks, Tom Sizemore, Edward Burns
Tür: Savaş filmi, Dram,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Er Ryan’ı Kurtarmak Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yaz