Peaceful Warrior – Dingin Savasçı (2006)

Peaceful Warrior – Dingin Savasçı (2006)

peaceful, warrior, peaceful warrior, dingin, savaşçı, dingin savaşçıRuh halinize göre her tür filmi izleyebilirsiniz. Bazen sadece gülmeye ihtiyacınız vardır saçma da olsa bir filmi açar eğlenirsiniz bazen ağlamak istersiniz bir dram filmi açarsınız. Ama bu Dingin Savaşçı tarzı filmler beni hep daha fazla etkilemiştir ve yeri başkadır. Çünkü sürükleyici izlerken zamana kendinizi kaptırdığınız bir film olmaktan daha fazlası var. Böyle filmler hayatınızı gözden geçirmenizi sağlıyor hatta hayatınıza etki edebilme gücü bile var. Filmin gerçek hayattan uyarlanması da tüm bunların seyirciye etki etme gücünü artırıyor. İçinde dram, gizem, spor ve romantizm gibi türleri barındırıyor. Senaryosu da o kadar sağlam ki size filmden replikler yazmaya başlasam duramayacağımı biliyorum. Filmin konusuna gelirsek başrolümüz Dan bir üniversite öğrencisidir aynı zamanda dünya şampiyonu bir atlettir. Tüm bunlara rağmen hayatında bir şeylerin yolunda gitmediğini düşünen Dan kabus gördüğü bir gece şans eseri Sokrat’ la karşılaşır. Ve nam- ı diğer Sokrates’ in akıl hocalığında Dan’ in hayatı kökünden değişecektir.

Başrollerinde Nick Nolte, Scott Mechlowicz, Paul Wesley ve Amy Smart’ ın olduğu bu filmi izlemenizi kesinlikle öneriyorum. Bende bu yazıdan sonra filmi bir daha açıp Sokrates ustanın hayat derslerini bir daha izlemeyi düşünüyorum. Bu arada ufak bir dipnot filmde Nick Nolte’ nin oynadığı karakterin adı hiç geçmiyor sadece Dan’ in ona Sokrates lakabı takmasından sonra o kullanılıyor. İzleyecek herkese iyi seyirler.

Dingin Savasçı (2006) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  59 Yorum

 1. İzleyin bir şeyler değişecektir..

 2. Sonu galibiyetle biten,insanı gaza getiren,motivasyonu en üst düzeyde yakalayan Amerikan spor filmlerinden diyecektim ki,bu filmde bunlara ilave olarak bol diyalog ve bir tutam da felsefe bulunmakta.Ama gelin görün ki bir hadi oğlum,aslanım,yaparsın sen bunu ,sen bir tanesin biçiminde yumruklarınızı sıkamıyorsunuz zira filmin genel havası ağır ilerliyor.Yeniden de güzel müddet geçirtir,ama insanı motive eder mi ???Milyonluk Bebek,Boyun Eğmeyen,Cinderella Man gibilerinin yanına dahi yaklaşamaz…

 3. filmde çok hoş iletiler verildiği doğru. bu güzergahtan iyi bir film. yorumlarda yazanlardan sonra temennim yüksekti. ama bu temennimi bütün olarak karşıladığını söyleyemem. yeterince akıcı olduğunu düşünmüyorum. belki de spor dalı fazla alakamı sürüklemediğinden böyle hissettim öğrenemiyorum.

 4. -nerdesin dany_
  +burda
  -saat kaç?
  +şimdi
  -nesin sen ?
  +şuan
  repliği ile beni benden alan bir film oldu. hani bazı filmler vardır izleyen herkes kavrayamaz yada anladığını varsayır bu da öyle bir şey işte. herkes izleyebilir ama herkesin çıkaracağı şeyler değişik olacaktır elbetteki farkındalık mevzusunu bu kadar hoş işlemeleri takdire şayan netlikle. oyunculara diyecek yok benim için süper bir film olarak kalacaktır her zaman izlemek isteyen varsa hiç ama hiç kararsız etmesin hemen izlesin .
  iyi seyirler

 5. gerçekten esin verici bir yapim.yasanmis bir öykü olmasi beşerin azimli oldugunda basarinin gelecegini hoş bir sekilde anlatiyor.hoş dersler çikardim bu filmden.spor ile ilgilenenler disinda bir hayli kisinin sevebilecegi bir film olacagini düsünüyorum.8.0

 6. acayip etkilendiğim bir film oldu kesinlikle izlenmesini öneriyorum…

 7. Yaşadığın An’ın farkında olmak… Bu tümceyi bu filmi izlemeden daha evvel de kezlerce dinlemiştim. Ama böyle kavramamıştım, böyle yaşamamış, böyle sezmemiştim. Bu filmden yalnızca azim, çalışma ve galibiyet kavramlarını alıp öyle kavramak, içinde bulunduğumuz karanlıktan dışarı adım atamamakla eşdeğer olur. Ayrıntısına girersem spoiler vermiş olurum. Hiç bitmesini istemediğim, diyaloglarının saatlerce sürmesini istediğim, esin olabilecek, kendimizin, farkındalığın, yaşadığımız anın farkında olmanın ve asla pes etmeyen bir savaşçı olmanın bedelini anlatan, Yaşamın anlamını denetleten, nadide görülen filmlerden biri. Puan vermem mi gerekiyor? : Vazgeçin film 2 saat yaşamınıza girsin. Puanın ne ehemmiyeti var?

 8. hoş bir film zamanınız netlikle boşa gitmeyecek!!!

 9. şu anda 8,2 nin şokunu yaşıyorum.. aldanıp izledik ortada boşa giden 2 saat.. birde youtube da ailece izlenecek 10 film videosundan aldandık.. ailece izlenmez onu söylim.. öpüş seviş afaki sahneler.. ben pek sevdim diyemeyeceğim 4,5/10