İlginizi Çekebilir!

Once – Bir Zamanlar (2007)

Şarkıların iki yabancıyı buluşturduğu bir hikaye… Once…

Dün gece bloglarda gezerken bulduğum güzel film… İzlemeden önce hiçbir fikrim yoktu açıkcası ve bir şans verip izledim. İyi ki de izlemişim. Filmimizin başrollerinde Glen Hansard ve Marketa Irgleva yer alıyor. Film İrlanda sokaklarında şarkı söyleyerek hayallerini gerçekleştirmeye çalışan bir genç ile göçmen bir kızın tanışma hikayesini, birlikte hayatlarından ders çıkararak yazdıkları şarkıları ve aralarında oluşan kuvvetli bağı anlatıyor.

İlk başlarda aşka doğru mu gidiyor dediğiniz bir ilişki yavaşça dostluğa doğru yelken açıyor. Bir yandan da filmi izlediğimizde irlandanın mültecilere karşı tutumlarının yıllar geçtikçe değiştiğini de görmekteyiz. Oyunculuklara gelince oldukça iyi ve sağlam bir yapıda. Özellikle Glen Hansard ve Marketa Irgleva’nın  şarkıları kendileri söylemesi de film ayrı bir sıcaklık katıyor.

Eğer güzel bir dostluk örneği görme niyetindeyseniz arkadaşlar, bu filme bir gecenizi ayırın derim arkadaşlar:)

Şuna da göz atabilirsiniz: In Bruges (2008)

Bir Cevap Yaz

seren01

Merhabalar:) Ben Seren Koca. Ege Üniversitesinde ingiliz dili ve edebiyatı okuyorum. Aslen adanalıyım. Gezmeyi, sinemayı, yabancı dizilere, tiyatroya bayılırım. fotoğrafçılıga buyuk bir ilgim var, amatör olarak yapmaktayım. onun dışında kitapları çok severim özellikle şiir kitaplarını.