Nueve Reinas – Dokuz Kraliçe (2000)

Nueve Reinas – Dokuz Kraliçe (2000)

Dokuz Kraliçe, dolandırıcıların iç dünyasına göz attığımız eğlenceli, kurgulu ve işlerin her an değişebileceği bir film. Arjantin sinemasının en önemli oyuncularından biri olan Ricardo Darin’ i ilk olarak Gözlerindeki Sır filminde izlemiştim. Sonra bu filmde de izledikten sonra iyice beğenimi kazanan bir aktör oldu. Hollywood filmlerinden hiç bir eksiği olmayan hatta bence ayrı bir tadı olan bu filmi, farklı ülkelerin filmlerine ön yargınız varsa bir kenara atarak izlemenizi tavsiye ediyorum. Filmin en beğendiğim yanı anlatımı ve ilerleyişi sanırım. Çünkü hiç sıkmadan filmin içine giriyor sonuna kadar olacaklara kafa yorup iyi bir senaryo izliyorsunuz.

Filmin konusu ise Marcos ve Juan ikisi de birer dolandırıcıdır. Daha deneyimli ve uzun süredir bu işi yapan Marcos, acemi Juan’ ı bir iş üstündeyken görür ve izler. Başını belaya soktuğunu görünce Juan’ a yardım eder ve onu zor durumdan kurtarır. Bu genç adamın işine yarayabileceğini düşünen Marcos bir teklifte bulunur. 24 saat boyunca beraber iş çevirerek daha fazla para kazanabileceklerini söyler ve onu ikna eder. Daha sonra olayların gelişimi ve beklenmedik olaylarla daha büyük bir amaca ortak olarak giren ikili birlikte çalışmaya devam ederler. Ama ikisi içinde güven zor elde edilecek birşey olduğu için aralarındaki bağ da çok sağlam olmaz. Dolandırıcıların olduğu bir filmde ufak oyunlar kaçınılmaz zaten.

Dokuz Kraliçe (2000) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  34 Yorum

 1. Şahane bir Arjantin Basyapiti

 2. Bunalmadan izlencek bir suc filmi bence ben izlerken eglendim filmin islenisi de hosuma gitti değişik bir seyler görmek isteyenler için ideal diyebilirim 10/7

 3. Filmin sonu için 50 tane senaryo yazarsınız ama hiçbiri de doğru çıkmaz öyle bir film : 7.5

 4. Şöyle filmleri gördükçe sinema gibisi var mı diyorum. Muhteşem. Ricardo Darin’ i evvelden beri öğrenirim ama azıcık gerilere gitmekte gerekiyormuş. Hem numaraları zekiceydi hem de sürprizli bir film. Filmin sonunda gözümüze sokulmaya çalışılan müzik daha önceki olmasına karşın filhakika çok hoş Şehir balo del mattone – Rita Pavone, kaç gündür dinle dinle kafamın içinde çalıyor artık. Kaçırmamanız gereken filmlerden. 10/8.1

 5. Bu güne kadar izlememiş olmak büyük bir kayıpmış.Ricardo DARİN’in Gözlerindeki Gizem şahaserini ve Dargınım Ben filmlerini izleyip oyuncuyu bildiğim halde bu filmide netlikle kaçırılmayacaklardanmış.Rastlayıpta izlemekte kararsız edenlere netlikle öneri ederim.

 6. Nine Queens: Bu atrz filmler her daim ters köşe yapma özelliği gösteren eserlerdir. Bu filmde aynı türevleri gibi sağlam bir eser olmuş. Yer yer geren ve izledikçe merak uyandıran sahneleri berbaberinde getiren bir eser. Bunun yanı gizeme filmin bir başka özelliği ise tabi bu benim açımdan geçerli Ricardo Darín adını daha iyi tanımama vesile olan bir eser oldu ki daha evvelden Cinayet Tezi filmini izlemiştim adamın oyunculuğu harbiden de sağlam bu surattan bir kaç filmini daha izlemeye kara verdim. Bu stil filmlerde çok fazla yazmak iyi değildir o surattan sözü kısa kesiyorum netice olarak çok sevdiğim bir eser oldu öneri eder şimdiden izlemek isteyenlere iyi seyirler dilerim.

 7. Hoş bi kabahat filmi. Film hoş kabahat makûs tabi. Dostlar hırsızlık çok makûs bişey kabahat sıralamasın da surat kızartıcılık olarak en tepededir. Saygılar..

 8. film süresince bir temenniyle izledim ve sarihçesi sonunda o kadar afallamadım. zira terbiyeli dolandırıcılık olmaz, daha arsız dolandırıcılık olur. ama varsayım edilebilir olsa da Ricardo Darin yeniden çok iyiydi. replikler çok iyi bi kere. ayrıca final harikuladeydi. ” herkesin pak bir vicdana sahip olma kaderi yoktur.”

 9. Değişik bir sinema, değişik bir tat…

 10. Şahane bir film. Ricardo Darin çok iyi bir oyuncu. 8/10

 11. Türünün en iyi misallerinden. Sarih, çekici ve muhteşem son! Önerilecek filmler listesinde yerini aldı! 9.5

 12. gözlerindeki gizemden sonra izlediğim ikinci Arjantin filmi.çekici ve şaşırtcı bu filmi özetliycek iki kelime.puanım 8.5

 13. İnanılmaz sevinçli , güzel ve sonu muhteşem bir film. Senaryo ve kurgu çok hoş .

 14. İyi bir dolandırıcılık hikayesi.Bu cinsi hoşlananlara öneri ederim

 15. farlı ülke filmlerini izlemek her zaman iyi his verir size…Filmin tüm çözümleri tek bir sahnede toplaması senaryonun iyi bir biçimde kaleme alındığının da bir ispatı adeta.iyi seyirler.

 16. Dolandırıcılık üzerine izlediğim en pak filmlerden biriydi. ”Pak” derken, anlatımı, hadiselerin gelişimi o kadar net ve sıralı bir biçimde ilerledi ki, film izlerken kendiliğinden aktı resmen.

  Her kesim izleyiciyi tatmin edecek biçimde devam eden film sonu ile de izleyiciyi tatmin etti. Senenin en hoş durgun aksiyon filmlerinden biri…

 17. Çok akıcı bir filmdi,
  Ricardo Darin zati çok sempatik ve izleyenlerin ekrana odaklanmasını sağlayan bir oyunculuğu var.
  Filmin sonunda bir sürpriz olacağını öğrenmeden izleseydim daha iyi olurdu, zira finalde sürpriz temennisi içinde izlenince, sürpriz varsayım edilebilir oluyor ve mizahı kalmıyor.
  Yeniden de 9/10

 18. İlk baştan itibaren filmin içine aldığını düşünüyorum. Yavaş giden gibi gözüksede her zaman sizi hipoteze zorluyor. Oyunculukların harikuladeye yakın oluşu filmin artısı. Sıkıcı amerikan sineması ile boş süre kaybetmektense Arjantinlilerin düşük bütçeli hoş kurgulu filmi izlenmeli..

 19. filmin sonu için dahi izlenilir.oyunculuklar-senaryo olukça hoş.film bi 40-50 dakkadan sonra güzelleşiyor.yarısında vazgeçmeyin filmi.izlenilesi 10/7,25.

 20. Abi bu Ricardo Darin’i neden Türklere benzetiyorum : duruşu filan şahane ya,bu film zati gözdem netlikle izleyin çok faklı bir havası var.

 21. Çekimlerdeki sadelik ve giriş kısmındaki duraganligi atlatip finale kadar izlerseniz o güne kadar izlediğiniz en özel filmlerden birisini izlemiş olmanin gurunu yasayacaginiz kesin. Arjantin sinemasinin en hoş filmi. Bu filmden sonra azıcık arjantin sinemasinin üzerinde araştırma yaptim başka da iyi filmleri yok diyebilirim. Fazla uzatmaya gerek yok. Bu film bir biçimde karşınıza cikip izlediyseniz sanslisiniz demektir.

 22. Açıkcası Arjantin sinemasından beklemediğim derecede, mükemmel bir imal.. Evet niçin bu kadar geç izlediğim dediğim filmlerden de biri ayrıca.. Ama izleyince de hele de sonlardaki; bazen tuhaf, bazen varsayım edilebilen, bazen varsayımınızla ilgisi olmayan, bazen de anlam karmaşası içinde sizi hayretlere düşerecek bir başka bir deyişle olduğunu görünce daha bir izleme zevki kaplıyor içinizi.. Kolay bir dalavere hadiseyi gibi gözüküyor olsada film içinde binlerce defa beyin kasırgası ile eksantrik derecede etkiliyor..

  Filmde temel mevzu dolandırıcılık.. Ama dolandırılan kim ve de kim daha uslu.. Filmde tanıştığımız şahsiyet fazla olmasına karşın; genel olarak vakalar Marcos Ricardo Darin, Juan Gaston Pauls üzerinden yürüyüp belki de bir çıkış noktası yada hadiselerin ortak noktası demek daha iyi olur Valeria Leticia Bredice’da bir araya geliyor.. Marcos’dan yansıyan bir tümce “Herkesin bir maliyeti vardır” minik bir özet kalitesinde.. Senaryo gerçekten harikulade.. Hadiselerin akışı, başta da belirttiğim gibi bir şeyler bulmaya çalışmak insanı bu cins beğenir filmlerde mutlu ediyor.. Yada bizzat beni diyeyim.. Tam büyüyen vakalar sonda hadi canım izlenimini uyandırabilir; ancak bir film ve de bunu düşünmek ve de beyaz perdeye meselesiz bir biçimde yansıtmak herkesin harcı değildir.. Fabian Bielinsky’i de tebrik etmek gerekir..

  Filmin içeriği hakkında daha fazla bir ipucu yada bilgi vermek istemem.. Hani film seyretmek isteyen dostlara çoğunlukla izlediğimiz kendi imallerimiz ile amerikan imallerinin dışında Arjantin sinemasında kült bir imal olmuş, Dokuz Kraliçe.. Nedir ne değildir de diyebilirsiniz bu Dokuz Kraliçe.. O noktada belirtmekte bir mahzur olmadığını düşünüyorum ki filmi izlemeden evvel ön bilgi olması hoş olacaktır.. Filmde, Weimar Cumhuriyeti’nin 1919-1920 senelerinde bastığı söylenti olunan imparatorluk pul setinin ismidir.. Bu da burada bir anekdot kalitesinde kalsın..

  Gizem dolu olmakla birlikte donakaltıcı bir vaka örgüsüne sahip, izlediğinizde sizi sonuna kadar tatmin edecek bir film.. İzlemenizi öneri ederim.. 8.5/10..!!

 23. Çekici bir film, seyir sırasında detayları dikkatli takip ederseniz sonunda daha çok sevinç alıcağınıza inanıyorum.

 24. Çok cümbüşlü, çekici, bir o kadar da sürprizli bir film. 10/7

 25. Son zamanlarda izlediğim arjantin sineması güzelime gitmeye başladı. İkili diyalogların ve oyunculukların çok dürüst ve natürel olması gerçekten etkileyici. Bu film de baştan soa sizi sarmayı başarıyor.Çok iyi kurgulanmış oyunculuklarında çok iyi olduğu, garip bir mevzusu olan ters köşe filmlerden biri.Ricardo darin i gözlerindeki gizem filminde ki perfonmasıyla öğreniyorduk zati bu filmde de oldukça iyiydi. Kabahat ve entrika üzerine heyeti bu film de sizi tatmin edecektir.7.5/10 iyi seyirler.

 26. ciddi ciddi beni ters köşeye yatıran film.senaryoda boşluklar olsada zevk alarak izledim tavsiyedir

 27. Bir çoğumuzun Gözlerindeki Esrar filmiyle tanıdığımız oyuncu Ricardo Darinin 2000 tarihli bu dolandırıcılık öyküsünde acımasız akılda üçkağıtçı Marcos rolünde çok galibiyetli.Film Marcosun acemi üçkağıtçı Juanı polisin eline geçmekten kurtarması ve beraber takıldıkları bir günde yaptıkları üçkağıtları anlatıyor.Güne minik işlerle başlarlar ve marcosa kızkardeşinden bir telefon kazanç daha önceki ustası kardeşinin çalıştığı otelde rahatsızlanmış ve Marcosu aramasını istemiştir.Bu dakikadan sonra avcıyla avın her dakika değiştiği bir kedi fare oyununa döner film.Sting, lekeli çürük alçak ve Matchstick MenBu filmin hollywood klişeleriyle maf edilmiş nicolas cage’li versiyonu gibi filmleri seğredenler son yarım saate gelindiğinde hadiseyi çözebilirler ama yinede cümbüşten hiçbirşey azalmıyor.Netlikle bu zeki cümbüşlü ve devingen kabahat filmini seğredin seğrettirin.
  10/8

 28. Bir çoğumuzun Gözlerindeki Esrar filmiyle tanıdığımız oyuncu Ricardo Darinin 2000 tarihli bu dolandırıcılık öyküsünde acımasız akılda üçkağıtçı Marcos rolünde çok galibiyetli.Film Marcosun acemi üçkağıtçı Juanı polisin eline geçmekten kurtarması ve beraber takıldıkları bir günde yaptıkları üçkağıtları anlatıyor.Güne minik işlerle başlarlar ve marcosa kızkardeşinden bir telefon kazanç daha önceki ustası kardeşinin çalıştığı otelde rahatsızlanmış ve Marcosu aramasını istemiştir.Bu dakikadan sonra avcıyla avın her dakika değiştiği bir kedi fare oyununa döner film.Sting, lekeli çürük alçak ve Matchstick MenBu filmin hollywood klişeleriyle maf edilmiş nicolas cage’li versiyonu gibi filmleri seğredenler son yarım saate gelindiğinde hadiseyi çözebilirler ama yinede cümbüşten hiçbirşey azalmıyor.Netlikle bu zeki cümbüşlü ve devingen kabahat filmini seğredin seğrettirin. 10/8

 29. malesef bu filmi daha evvelden amerikan üretimi iflmle izlemiştim nigolas gace in filmiydi keşke onu izlemeden bu filmi izleseydim oyüzden sonunu bildiğim için izleyemem

 30. değişik guzel sonlu bir filmdi…

 31. puan olarak en 8.5 olması gereken,
  baştan sona sevinçle merakla izlenebilen şahane bir film,
  bence bu film daha fazla bireye ulaşmalı..

 32. admin bu ad da 2 film var site de ve ikisi de aynı ne ilginc…

 33. filmin de sonunda hadi beeee diyebileceğiniz filmlerden….
  ricardo darin oyunculuğunu konuşturuyor yeniden…

 34. HİÇBİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLDİR..
  İki dolandırıcı Juan ve Marcos’un ortaklığını anlatan bir film var karşımızda.Her ikisi de dolandırıcı..Biri babasından bilmiş bunu dahi denebilir..Her cinsli şike,numara mevcut.Bir biçimde karşılaşırlar ve o ortaklık başlar.Ortaklığın en büyük getirisi ise nine queens’i bir pul koleksiyoneri iş adamına satmak olacaktır..Tabi sahtesini..Ve böylece filmimiz başlar..
   
  Filme başladığımda beni bu kadar donakaltacağını düşünmemiştim dahi.Malum burda da film için yalnızca 1 yorum yapılmış.Adı dinlenmemiş bir film diyeceğim zira imdb’de de fazla oylanmamış.Ancak imdb puanı:7.8.. Aşırısıyla yerinde bir puan olduğunu düşünüyorum.Her anında soluksuz bir biçimde izleten her daim o aksiyon serüven içerisinde geçen ve hiç bunalmadan izlenecek bir film nine queens..Her anında bir şike mevcut.Zati bu ortaklığın başlangıcı da her ikisinin birbirini ispatlama mücadelesinden başlıyor.Her ikisi de bildiği cinsli numaraları kullanarak öbürüne bir nevi fiyaka satıyor.
   
  Oyunculuklardan bahsedersek daha evvel filmdeki oyunculardan hiçbirini bir filmde izlemedm.Her birini bu filmle tanışmış oldum.Hepsi elinden geleni yapmış ve ortaya galibiyetli bir film çıkmış.Her anından sevinç aldığım bu filmi şiddetle öneri ederim.Filmle alakalı söylenebilcek tek laf ise:Ava giden avlanır..