Nefesini Tut – Don’t Breathe (2016) 1

Nefesini Tut – Don’t Breathe (2016)

Gerilim ve korku türü sevenler için tam aradığınız tarzda film önerisi ile karşınızdayım. Nefesini Tut (Don’t Breathe) filmi ilk dakikasından itibaren izleyiciyi ekrana kitlemeyi başarıyor ve yüksek dozda gerilim içeriyor. Stephen Lang (The Blind Man) film de mükemmel bir oyunculuk sergilemiş filmde ki oyunculuğu beni çok etkiledi.

Nefesini tut filmin konusuna gelecek olursak, üç arkadaşın Rocky, Money ve Alex ufak çaplı soygunlar yaparak daha iyi şekilde yaşamlarını sürdürmenin peşindeler. Yaptıkları soygunlar da yakalanmamak için çok farklı bir yönteme başvuruyorlar şöyle ki; hırsızlık yapmak için girdikleri evlerden nakit paraları almıyorlar sadece değerli eşyaları alıyorlar ve çaldıkları eşyaların değerinin on bin doları geçmemesine dikkat ediyorlar. Bu sayede hırsızlık yaparken yakalansalar bile hafif bir ceza ile kurtulacaklar.

Küçük çaplı hırsızlıklardan fazla para kazanamayan üç arkadaş, evin de yüklü miktarda parası olan ve gözleri görmeyen The Blind Man’ın evine girmeye karar veriyorlar. Yapacakları hırsızlıkta eğer yakalanırlarsa çalmayı planladıkları paranın çok fazla olacağı için yüksek cezalarla karşılaşabilirler fakat her şeyin yolunda gideceğine kendilerini inandırıyorlar ne kadar zor olabilir ki kör bir adamı soymak? Fakat hiç beklemedikleri bir şekilde yanılırlar, evine girdikleri adam aslında bir savaş gazisidir girdikleri evde kapana kısılan Rocky, Money ve Alex oradan çıkamazlar ise The Blind Man onları bulup öldürecektir.

İMDB Puanı : 7,2

Don’t Breathe (2016) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  90 Yorum

 1. Soluğunu Yakala, her horoz kendi çöplüğünde öter atasözünü deliller türden bir film. Çünkü hiç öğrenmedikleri bir konuta giren hırsızlar, âmâ olduğu halde konutun her noktasını öğrenen konut sahibi tarafından teker teker avlanıyor. Işıklarda kapanınca gözlerin de bir ehemmiyeti kalmadığından avantaj tamamiyle âmâ adamın eline geçiyor. Açıkcası sonuna kadar kendini izlettiren galibiyetli bir gerilim filmiydi. Nasihat ederim.

 2. Gerilimi doruklarda bi film, beğendim fakat âmâ bir adam nasıl olur da bunu yapar ya da bunu fark eder dediğim anlar oldu. Onun dışında rastgele bi mesele yok bence bunalmadan izlenebilen, bayaa çekici bir gerilim filmi olmuş.İzlerken gerçekten soluğunuzu tutucaksınız.

 3. Gerim gerim gerilim

 4. Albert Einstein ” Görecelik ” yasayı kolayca şöyle söylüyor.” Elinizi yanan bir sobanın üstünde 1 dakika meblağsanız bu size 1 saat gibi kazanç.Hoş bir kızın yanında 1 saat oturursanız bu size 1 dakika gibi kazanç.”İşte Görecelik yasayı budur.Filmin süresi ” 88 dakika ” ama emin olun size ” Görecelik yasayı kanıtlıyor.
  Bitmiyor…Bitmiyor…Bitmiyor

 5. Çok iyi bir gerilim filmiydi.Klasik olmasına karşın özellikle flaş sahnesi çok zaferliydi.Nasihat ederim 8/10

 6. Tek mekanda geçen ve son zamanlarda izlediğim en iyi gerilim filmi. Filmin başından sonuna kadar coşku ve gerilim beceriksiz olmuyor. Oyunculuklarda genel olarak iyiydi.

 7. Soluğunuzu tutarak izleyeceksiniz :

 8. Fobi değil gerilim filmi..
  Harikulade bir film netlikle izleyin…

 9. film özeti spoilerin kralını vermiş

 10. heralde izledigim en basarili fobi filmlerinden birisidir kesinlikle izleyin 10/8

 11. Gerim gerim geren bir filmdi.Süresi de oldukça kısa ve dolu idi.Devam filmi de gelecekmiş gibi bitti.Bunun hatrına ikincisi de izlenir, hele bi çıksın da… 7.5/10

 12. gerilim beğeniyorsanız izleyin çok iyi bir film seyrettiğinize pişman olmazsınız.

 13. Hoş filmdi..Gerilimi oldukça derinden hissediyorsunuz..Galibiyetli bir üretim olmuş oyuncu performansları da oldukça iyiydi..İyi Seyirler..

 14. Kafayı yemek ve gerim gerim gerilmek isteyenler… Önden buyrun.!

 15. hiç bunalmadan izledim netlikle izlemeye deger bir film pişman olmassınız.

 16. iyiki sinemada izlediğim bir film

 17. muhteşem bir film.. gerilim bir saniye düşmüyor.. ismi gibi soluğumuzu tutarak izledik.. izlerken bir saniye dahi bunalmayacaksınız bu kadar net söylüyorum.. alex ve rocky kişiliklerini çok beğendim ihtiyarda işin hakkını vermiş.. bu filmi hoşlananlar koleksiyoncu filminide izleyebilir hemen hemen aynı tattalar. 10/8.0

 18. Sarihçesi bu kadar iyi bir film çıkmasını beklemiyordum. Bence oldukça hoş bir gerilim filmiydi. 8/10

 19. Bunalmadan izlenecek coşkulu bir film âmâ adam vakayı iyi olmuş

 20. gerilim filmi hoşlananların güzelce müddet geçireceği bir film tek mekanda geçiyor muhakkak bir kısmı karanlık diyalog az ama film kendini izletiyor çok kullanılan senaryoya yeni ziynetler verilerek galibiyetli oyuncularla sunulan film gerilim filmi hoşlanırlar için hoş olmuş

 21. Hoş film, iyi geriyor. İzlenebilir 10/7

 22. Film efsane izlemek isteyenler kararsız etmeden izleyebilir.
  ıyi günler :

 23. koltuk tepesinden inemeden ve tüm tırnaklarınız yenip tamamlanmış olarak filmi bitireceksiniz. film budur…

 24. Gerilimi iliklerinize kadar hissedeceksiniz…

 25. Bir zamanlar çok iyi fobi-gerilim filmleri çıkardı ve son zamanlarda gerilim-fobinin hakkını teslim etmiş bir film.

 26. son zamanlarin en iyi gerilim filmlerinden..

 27. nefesimi tutup seyrettiğim bir filmdi gerçekten izleyenler pişman olmayacak garanti ederim..

 28. bir film ismiyle ancak bu kadar anlaşır. Gerçekten nefesimi yakaladım :O

 29. vizyon tarihi geçtiken sonra yorumları görünce keşke bu filme gitseydim demek…

 30. Her dakikasında korku ve gerilim damarlarınıza atak etsin istiyorsanız netlikle izleyin. Bütün her şey bitti dediğinizde oysa hiçbir şey olmamış daha diyorsunuz takribî sekiz kere. Şahaneydı, film süresince beni geren, afallatan ve çığlık atmamı sağlayan ender filmlerden.

 31. gercekten son zamanlarda izledigim gerilimi doruklarda yasatan nadir filmlerden..final ikinci filmin habercisi gibi..10.8

 32. gerilimi her saniye sezebileceğiniz şahane yapıtlardan

 33. baştan sona nefesimi yakaladım. filmin 2.si gelecek gibi. gerim gerim gerildik.
  Filmle alakalı bazı enteresan bilgiler;
  filmdeki konut macaristanda bir stüdyo.
  köpegi 3 değişik köpek oynamıs.
  âmâ adam görmeyi yasaklayıcı lens kullanmışgerceklik açısından
  gibi gibi…

 34. Gerilimi bi an dahi durmayan filmlerden netlikle izleyin umarim 2.si kazanç 8/10

 35. film hoş ve akıcıydı. gerilim hiç düşmüyor izlenebilir. 10/7.5

 36. Hani böyle kendinizi yakalayamayıp da oyunculara “Dur, gitme oraya” ya da “Aman suskun ol,” filan dersiniz ya, işte bütün de böyle bir film Soluğunu Yakala. Saç baş yolduran, azıcık da tırnak yediren türden… Başka Bir Deyişle film süresince yerimde duramadım ben izlerken, gerilim hissini film başladıktan sonra fazla da bir müddet geçmeden vermeye başlamışlar. Zati gerilim başladıktan sonra kesilmiyor. Bir de çekimin yapıldığı alandan dolayı izlerken siz dahi daralıyorsunuz başka bir deyişle. Bu bakımlardan, çok hoşlandığım bir gerilim filmi oldu Soluğunu Yakala.

  Ama tabi mevzu olarak azıcık sual işaretleri de yok değil. Mesela hangi taraf haklı? Tamam, bir adamın evine hırsız olarak girmeleri elbette ki güzel değildi ama adam çok mu suçsuz? Filmi izleyenler yanıtı öğrenir. Adam bir seri katil değil elbette, o kısım yanlış olmuş ama çok suçsuz bir adam da değil. Yaptığının nedenleri var kendince ama bunlar, adamı da haklı çıkaran nedenler netlikle değil.

  Ve tabi filmin sonu bana göre de adaletli değildi. Ayrıca Dylan Minnette varmış bu filmde. Onu, bu filmi izlerken tanımıyordum elbette ama şimdi bakınca çok sempatik geldi. Tabi filmde onun şahsiyeti de oldukça kasvetler anlar yaşattı bana. Zati en çok da onun için bu böyle olmamalıydı dedim.

  Adamın köpeğinden bahsetmek dahi istemiyorum. Konutlardan ırak : Sahibine vefa böyle bir şey sanırım.

  Lafın özü, gerilim filmlerinden sevenlerin kaçırmaması gereken bir film. 7/10

 37. 10 uzerinden 100 veriyorummm.. sanki filmin icindeymisim
  adam beni de öldurcek gibi hisssettim .. ya bole filmler denk gelse keske kesinlikle izleyin kotu diyen olursa bana sovebilir 🙂 ama izleyin!

 38. çok iyiydi,coşku hiç bitmedi.

 39. “Haykırmayacaktın Anton artık ağzını yerini öğreniyorum” stilinde bir gerilim filmi. Gerçekten soluğunuzu tutuyorsunuz.

 40. son zamanlarda cinsinde izlediğim en iyi gerilim filmlerinden biri olarak yerini almıştır. Rejisör senaryoyu çok titiz bir biçimde izleyiciye hiç bunalmadan izletebilmesi istikametiyle de zaferi hak ediyor. Bu stil filmlerden sevenlere Koleksiyoncu filmini öneriyorum