Mindhunters – Beyin Avcıları (2004)

Mindhunters – Beyin Avcıları (2004)

mindhunters, beyin, avcıları, beyin avcılarıFBI’ ın içerisinde seri katillerin profilini çıkartma konusunda uzmanlaşmış olanların bulunduğu beyin avcıları adlı bir bölüm vardır. Bu bölüme girmek isteyen 8 ajanın mülakatlarında artık son noktaya gelinmiştir. Son sınavlarını FBI içinde farklı yöntemleriyle ün salmış Ajan Harris hazırlamaktadır. Harris birbirini hiç tanımayan 8 kişiyi özel olarak hazırlanmış bir adaya götürür ve burada seri katil programını devreye sokarak ajanlardan katili bulmasını ister. Vakit geçtikçe bunun sadece bir simülasyonun olmadığını anlayan ajanlar bir katil tarafından tek tek avlanmaya başlamıştır. Artık herkes şüpheli, herkes tehdit altındadır. Herkesin bulmaya çalıştığı şey ise katil kim?

Bu filmle ilgili ufak bir dipnot vermem gerekiyor. Senaryonun yazılma sürecinde gerçek FBI ajanları yardımda bulunmuştur. Filmi izlerken de senaryo üzerinde fazlasıyla düşünüldüğünü görüyoruz. Zekice hazırlanmış bir olay, gizem unsuru son ana kadar korunuyor ve sürekli sizleri de katilin kim olduğunu düşünmek zorunda bırakıyor. Eğer bu tür filmleri seviyorsanız Mindhunters’ ı es geçmemelisiniz.

Dram, gerilim ve gizem türlerindeki bu filmin başrol oyunculuklarını Val Kilmer, Christian Slater, Will Kemp ve Patricia Velasquez, yönetmenliğini de Zor Ölüm 2, Elm Sokağı Kabusu 4, Exorcist ve Yarışçı gibi filmlerden bildiğimiz Renny Harlin yapmaktadır. Filmi izlemek isteyen herkese iyi seyirler.

Beyin Avcıları (2004) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  73 Yorum

 1. izlediğim en iyi 5 film arasında her zaman yerine gözetir her filme basit basit yorum yazmam ama bu filmi şiddetle nasihat ediyorum

 2. üst seviye bir film olma emelinde olmayan ve izleyicisine istediğini verebilen orta halli bir gerilim filmi olduğunu yazıp iyi seyirler dilerim.

 3. çok çekiciydi surpriz finaliyle sanki sok etkısı yarattı izlenmessi gerekir

 4. Polisiye filmlerini pek beğenmeyen biri olarak izlesem de film bittikten sonra bazı şeylerin farkına varabildim. Her insanın ayırt edici özelliklerinin olması, bunların iyi kullanıldığı taktirde insanların istenilen şeylere yönlendirilebilmesi ana iletiydi. Öteki bir ileti ise cılız güzergahlarımızın yaşamımızda bizleri ele vermesi, bizlere o alanda ciddi meseleler çıkartabilmesiydi. Film bittikten sonra “Benim cılız doğrultularım neler?” sualini içten bir biçimde sorup bunları olabildiğince düzenlemem gerektiğini, aksi taktirde bu cılızlıklarımın zamanı geldikçe yaşamımda ciddi meselelere yol açabileceğini hissettim. Özetle benim için film, bir polisiyeden aşırısı oldu.

 5. FBI’a girip çalışmak üzere için bir grup aday ıssız bir adaya sevk edilir. Ancak adaylar teker teker feci bir biçimde öldürülmektedir. Zira aralarından birisi psikopat bir katildir. Son ana kadar katilin kim olduğunun kestirilemediği gerilim dozu orta seviyeye yakın bir eser. İzlenebilir.

 6. filmi başından sona hipotez ettim ve hipotez ettiğim birey çıktı sonunu hipotez etmesi basit değil yalnız film hoş bi testere havası var ama sonlara doğru bir donakaltmaca yaptılar hiç ilgisi olmayan bir donakaltmaca ve beni tam filmden soğuttu.

 7. Mevzusu farklı gerçekten, kadroda iyi.Ama çok beğenemedim.Sonunu hipotez edebiliyorsunuz izlerken.Boş zamanınız varsa izleyin. 6.5/10

 8. Senaryo çok iyiydi. Filmin sonuna kadar katili bulamıyorsunuz. Sır dorukta. Çok iyi işlenmiş. Şiddetle nasihat ederim ! 10/8.5

 9. çok iyi bir seneryo ortalamanın azıcık üstünde film… 10/7 izleyin.
  bu kadar iyi seneryoya böyle bir film hiç iyi olmamış.seneryonun altlarında ezilen bir filmdi.
  oyunculuklar çok iyi sayılmaz.şahsiyetlerin fbi ile hiç ilgisi yok gibi hepsi ussuzdu. 10 saniye evvel şok geçirenlerin psikolojilerin 180 derece değişip durduğunu görüyoruz devamlı buda çok anlamsız.
  giriş final iyi değildi direk büyümeden başlayıp tamamlamışlar gibi olmuş.
  çok anlamsız yerler vardı.yapılan hareketler çok anlamsız olmuş.bence bu filmin mevzusu aynı olsun ama film daha iyi işlenip yine çekilirse on numara olur.

 10. çok evvel tv izlemiştim…merak uyandıran ama çok kolay işlenmiş bir film

 11. 7.7/10

 12. katil kim bunu bulmayı ve gerilmeyi ulan hadi yaa demeyi beğeniyorsanız öneririm hoş film g-hem de aksıyonu bitmiyor :

 13. çekici,insanı filmin içine sokan bir film

 14. puanı aşırısıyla hakeden sonuna kadar merak uyandıran şahane bir imal… 8/10

 15. Evet sonu ile sizi oldukça donakaltan bir film.İzlerken kendinizi dedektif gibi sezmekten alamıyorsunuz. Muhteşem bir senaryo, muhteşem bir film.8.5

 16. haddinden fazla film seyretmiş bir fert olan ben hoşlanmadım. çıtam mı yoksa temennim mi yüksekti öğrenemedim. vakalar başlayana kadar herşey çok hoştu, herşey lakin devamında sahne geçişleri, oyunculuklar, efektler, işleyiş boka sardı. sanki filmin ortasında rejisör değiştirmişler. düşük temenni ile boş müddetinizi karşılayabilir bir de bu stil criminal case hoşlanıyor olmanız gerekir.

 17. çok hoş bir filmdi katil beni afallattı nasihat ederim

 18. katil kim? stili filmleri beğeniyorsanız kesinlikle izleyin.

 19. Nitelikli bir filmdi.Sır mevzusunun aşırısıyla ağır basması sebebiyle sonuna kadar merakla izletti.Böyle filmlerden fazla yok.Kaçırmayın derim.Puanım 8/10

 20. Gabe olması cok sacma ve kolay olurdu ama hic ummadıgın kisiyse evet bu bütün ters kosedir senesine gore oldukca iyi bir imal bu arada olumler igrencti

 21. Film çok çok iyiydi.Ben herkesten şüphelendim sarihçesi. : Vee sonu bütün hoşlandığımız gibi ters köşe. Daha ne olsun ! Şimdiden iyi seyirler. 10/9

 22. katil herkes olabilir

 23. iyi bir ters köşe filmi. izleyiciyi denetleten ve merak uyandıran türden. cinsini beğenenler seveceklerdir.