Maymunlar Cehennemi 3: Savaş (2017)

Maymunlar Cehennemi 3: Savaş (2017)

Herkese merhaba, Film önerilerine uzun zamandır beklediğim ve nihayet vizyona giren Maymunlar Cehennemi 3 ile devam ediyorum . Maymunlar cehennemi serisi çok başarılı bir şekilde devam ediyor, serinin 3. filminde yine izleyenlere görsel şölen sunmayı başarmış. Teknolojinin nimetlerini çok iyi bir şekilde kullanan ekip, maymunları yakın çekimlerde bile mükemmel şekilde yapmayı başarmışlar ve savaş sahnelerinde ki efektlerde çok iyiydi. Maymunlar Cehennemi 3: Savaş filminde aksiyon biraz daha geri planda kalırken, duygusallığı ön plana çıkarmışlar. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim ve seriye henüz başlamamış olanlar var ise film bağlantılı olduğu için ilk filmden başlayarak izlemelerini öneririm.

Maymunlar Cehennemi 3 konusu; İnsanlar ve maymunlar arasında geçen savaşta her iki tarafında verdiği kayıplar ile birlikte durumları kötüye gitmektedir. Maymunları lideri Caesar insan esirleri öldürmeyerek serbest bırakır ve onlara barış istediğini insanların ormanlardan uzaklaşmasını Albay McCullough’a söylemelerini ister. Fakat acımasız Albay McCullough Caesar’ın bu yaklaşımına daha güçlü saldırılar ile karşılık verir. Maymunları lideri Caesar bütün cesaretini toplayarak Albay’ın karşına çıkmalıdır. İnsanlar ve maymunlar arasında geçen bu amansız savaş iki taraftan birisi yok olana dek sürmeye kararlıdır.

Maymunlar Cehennemi 3: Savaş (2017) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  94 Yorum

 1. Filmde anlatılmak istenen insanın kaba bir varlık olduğudur.Havyavlar insanlardan daha acımalı.

 2. maymunların içinde tek yakışıklı sezardı ha ha ha …bu filmi izlemeden evvel şafak süresini izlemeniz lazım…ben maymunları yakaladım sezarın oğlu ve o minik kızın gelişmiş halini görseydik daha hoş olurdu sevdim

 3. İlk filmdeki zaferi yakalayamasalarda verdikleri iletiler hoştu.

 4. Serinin öbür kısımları daha hoştu, bu kısım yer yer sıkıcıydı ve dram istikameti daha baskındı. 10/6.5

 5. Görsel olarak insanı tatmin ediyor ama öbür serilerin altında bir film olmuş mevzusu ve kurgusu çok yavan kaldı anekdotum 5/10

 6. Film olarak hoştu kendini izlettiriyor. Fakat aksiyon temennisi içinde olunmamalı. Sakin bir filmdi. Bu seri neden hala devam ediyor kavramış değilim.

 7. Kendini yeniden de bir biçimde izlettiriyor fakat serinin en cılız filmi.

 8. Filmin ilk ve son 10 dakikası haricinde savaş sahnesi yok. Bunu öğrenerek izleyin ki sonradan benim gibi pişman olup, giden iki buçuk saatinizin arttan ağlamayın. Keşke izlemeden evvel yorumları okusaydım. Bu kadar sakin geçeceğini varsayım etmezdim.

 9. hiç kuşkusuz serinin en iyisi.. netlikle nasihat ederim..
  azıcık önyargı ile başladım filme ama izledikçe çekti bitmesin istedim..
  8.2/10

 10. Filmi sevdim. Fakat artık kafam karışmaya başladı. İlk 1968de miydi bütün anımsamıyorum yapılan filme dönüş var. Nova adı oradan tanıdık geliyor. Fakat bu mesele çok önemli değil. Şimdi biz baştan başladık değil mi her şeye? Peki bu film silsilesi ne zaman bütün anlamıyla daha önceki filmlere bağlanacak? Çünkü her kezinde başa dönüyor muşuz gibi. Yeniden maymunlar bir yere yerleşti, şimdi insanlar oraya saldırır bir film daha sürüklerler. Ne zaman dünyayı ele geçirecek dost bu maymunlar? Yapılan filmler hoş olmakla beraber hep birbirinin eşi. Daha Önceki filmlere de dönülecekse kesinlikle yine çekilmeli. Çünkü o günün teknolojisinden çok değişik gidişattayız, bu yarıyıla göre çekilmeli. Naçizane düşüncem budur. :

 11. Son derece başariliydi.

 12. Bence gayet hoştu sevdim

 13. bu sefer aksiyon azıcık azdı, filme azıcık daha duygusallık ve Caesar’a azıcık da karizmatiklik katmışlar,filmin sevmediğim güzergahları oldu ama genel olarak izlenilir. 10/7

 14. Mesela dikkatimi çekti ve belki de bunun içinde de ileti vardır. Hayvanat bahçesi filan diyoruz ya, maymunlar da insanların yaşadığı yerlere İnsan Bahçesi diyorlardı ki bu oldukça farklı bir empati oldu.
  Filmin başı ise oldukça hoş ama fazla drama ilerledi. Tabi askerler, savaş, çaba, dram ve çocukların aynı karede kullanılması da ayrı bir hoşluk katmış filme.
  Netlikle oldukça tatmin edici buldum. Ama nedense gözüme azıcık da farklı geldi. Başka Bir Deyişle netlikle makûs filan değildi ama iyiydi, vay be filan diye de tepki veremiyorum. Oldukça acayip. Gene de ilk filme olan hürmetim, serinin devamıyla da 3. film sürüyor. İyi seyirler..

 15. filmin adı ile başlangıç yapacak olursak gerçekten olmamış başka bir deyişle başka bir şey bulamadınız mı? Esirlik demek çok mu güç?
  bu serinin ilk filmini daha çok hoşlandığımı söylemeliyim. serinin bu filmi bana çok karışık geldi bazı mevzular kulak arkasını edilmiş. bu filmde hoşlandığım istikamet oyunculuklar Woody Harrelson, Andy Serkis ve minik Amiah Miller. motivasyonu emin olmayan bir film.
  iyi seyirler.

 16. seriyi ilk kez izledim ama keşke öbürlerini de izleyebilseydim. gayet hoştu. çok sevdim…

 17. Konuşmalar bla bla bla tuzak bla bla kovalamaca bla bla mapus bla bla 2 saat sonunda 5dk savaş sonrada bitttiiii. Filmin isminden başka biyerinde savaş yok.

 18. bu serinin tek makûs yanı seriler arası zaman çok süratli geçiliyor.Hatta bundan dolayı forumlarda 5 dk lık seriler arası kısa filmleri var.Bu filmde ise aile bağı çok eforlu verilmiş. ismi maymunlar cehennemi savaş yerine maymunlar cehennemi esirlik olabilirmiş. 4.seriyi şimdiden dört gözle bekliyorum

 19. Önceki filmlere göre netlikle daha iyi olmuş.Bu sefer dram daha fazla işlenmiş ve film daha şahane bir hal almış.Netlikle izleyin…

 20. izlenir 7.5/10

 21. Maymunlar cehennemi filmleri hoşlanılmaz mı? Yeniden sevdim puanım 10/8

 22. makûs yorumlara aldanmayın boş konuşmuşlar 1 saniyesi dahi kaçırmak istemeyeceksiniz dram ve savaş üst düzey

 23. bu kısım da dram kısmı daha ağır basmış, işlenişi ve kurgusu şahane olmuş, makyaj ve efekt istikametinden ise bence efsane.

 24. Bunalmadan izletiyor,izlerken kah heyecanlanıyor,kah meraklanıyorsunuz. Ceasar Başkan,inceden iletiler vermiş,her canlıyı coş,her ne olursa olsun hayatın bedelini bilin.10/8

 25. ilk 2 filme göre düşük kalmış. savaş vakayı fazla yasanmamıs. aksiyon düşüktü ilk 2 fime göre. 10/6,5

 26. öbür serilerine göre olmamış maymunlarda öbür serilerine göre kocaman teknoloji sönük kalmış tuhaf olmuş

 27. karizmatik maymun yahu. hiç bunalmadan ekranın başından bölmeden izledim. seriye veda etmek keder verdi azıcık ama olsun. gayet iyiydi. Ceaser reyiz seni unutmayacağız

 28. beğenmedim . sıkıcı

 29. Görsel olarak çok galibiyetli buldum. Efektler hiç sırıtmıyor. Öyküsel olarak da fena değildi bence ama adında geçen savaş kısmı beni pek tatmin etmedi sarihçesi daha büyük bir şey bekliyordum sanırım. Bazı şeyler de havada kaldı gibi. İlk iki film kadar iyi değildi ama izlenir. 6.5/10

 30. film müthişti. savaş dram karışımı olmuş bu sefer. seri olup kendini bozmayan çok nadide filmlerden. mesela labirent misali gibi ilki bir hayli müthişti ama 2. den sıkıldık çıkıyorduk sinemadan az daha. bu filmde sahneler süper bazı yerlerinde güldük hatta. bu cins filmlerde hep şu usuma kazanç. acaba biz bu nitelik bir film kaç sene sonra yapabiliriz tamam dram çıkarabiliyoruz. ama fobi filminde ve komedide esrarengiz gerideyiz.insan özenmeden edmiyor başka bir deyişle..

 31. 8/10

 32. herşeyi seriye bağlayıp tadını kaçırıyorlar ya yalnızca para için. aha işte bu seriyi de mafettiler.

 33. ilk iki film gerçekten baya iyiydi aksiyon istikametinden baya hareket vardı ama bunda sanki yavaşlatmışlar gibiydi yinede galibiyetli.

 34. Savaş deyince maymunlar ordusu ile insanlar ordusu sağlam bi çarpışma olacak sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz. Ortada doğru muntazam savaş yok. Görsel efektler azıcık kolay kalmış. Film daha çok duygusal olmuş drama afaki bir miktarda ağırlık verilmiş. Bilave ettiğim tesiri vermedi bunlar suratından. Ama tek başına Sezar ve orjinal dildeki ses tonu yeter. He arada gülünç bi kişilik de giriyor o da çok iyiydi. İzlemeyin demem ilk 2 filmi izlediyseniz kesin izlersiniz zati. İzlediğiniz zaman çok da temennili olmadan izleyin tenim. 8 puanı netlikle hak etmiyor.

 35. Seriye yakışmayan bir film olmuş.İlk yarısı hoş olsada ikinci yarısında nazi kamplarına benzeyen cezaevi sahneleri ve burada dönen anlam kusurları filmi zayıflattı. Ancak film sonunda orijinal seriyi öğrenip izleyenlere sürpriz bir biçimde final yaparak beni donakaltmayı muvaffak oldu. Umarım bu seriye devam etmezler zira çok hoş bir yerde bitip daha önceki filmler bu serinin devamıymış tesiri vazgeçtiler.

 36. 2.film kadar aksiyon olmasa da hoş filmdi.

 37. ilk film çok iyiydi. ikinci de galibiyetliydi. bu sefer çıtayı yükseltip son savaş WAR olacak diye bekledik. ama tutsak olan maymunların esirlikten kolay kurtuluşu çıktı. ve film makûs insanların kolay savaşı ile bitti. Madem böyle bir absürt senaryo olacaktı ismini savaş war değil kurtuluş, esirlik yada kaçış koysalardı. film ona göre bir temenni ile izlenirdi. dilsiz minik kız senaryoya ilave edilmiş ama afakiydi. Ayrıca sezar ile filmin makûs adamı albay yada makûs gorili arasında bari 2. filmdeki koba ile olduğu gibi bir münazara olsaydı. iki makûsun vefatı da çok absürt ve tez oldu. kısacası war temalı film aksiyon veya kurgu olarak saçmaladı. gelelim fesefeye. insan en makûs canlıdır. hem kendi cinsinin hem de öbür cinslerin diyen bir final yaptılar. buna düşmanına acıma edeceksin, içindeki kini öldüreceksin, beraber yaşayabilmeyi muvaffak olacaksın gibi iletiler konmuş. bu açılardan iyi.. fakat dediğim gibi sezarın vefatı ile sonuçlanacak son savaş bu olmamalıydı. kurtuluş,kaçış, esirlik v.b. gibi bir ad verselerdi ve sezarı öldürmeyip son savaş evveli seride ara film olsaydı çok galibiyetli diyebilirdik.

 38. Serinin en cılız film olsa da çok galibiyetli bir üretim. bir tabir vardır: adamlar yapmış ağabey. son derece galibiyetli bir üretim netlikle izlenmeli 10/7,5

 39. serinin en cılız filmi olsa da yeniden de duygunun çok iyi aktarıldığı bir film olmuş aksiyon öbür filmlere göre azıcık daha azdı. Finali makûs değildi ama daha tatmin edici olabilirdi sanki. 7.5

 40. Film oldukça çekici arkadaşlar.Başka Bir Deyişle öyle bir şey ki bu seri Süratli ve Hiddetli çabuksu gibi izlettiriyor kendini.Süratli ve Hiddetli demişken Toretto’nun sesi bir maymuna bu kadar mı yakışır : Bu sefer izlemesen kendini kabahatli hissediyorsun.Burada reelinde biz insalara bir ileti de vermiyor değil yalnız.Filmde tek noksan vardı.O da maymunlar arasında konuşulanlar alt yazı olarak verilmemesi.İnsan ne konuştuklarını merak ediyor.

 41. ilk iki filme göre azıcık sönük kalsa da yeniden de izlenmeye bedel bir film olmuş. 7.5/10

 42. Spoiler vermek istemeiğim için sadece filmin alaka çekici ve hoş olduğunu söyleyebilirim. Serinin ilk filmi bence en galibiyetli olandı. İkinci film temennilerimi düşürdüysede bu film serinin birinci filmini aratmadı

 43. 10 / 6.5

 44. Ya film fena değilde tek canımı sıkan bu işaret dili vakayı film süresince oldukça fazla var bu sahneler oda azıcık insanı sıkıyor