İlginizi Çekebilir!

Lucy (2014)

Okuma süresi: 0 dk, 59 sn

Bu yıl çok bilim kurgu filmi yaptı. Yönetmenler, senaristler neler yaşıyorlar bilemiyorum ama güzel şeyler anlatmaya çalıştıkları kesin. Lucy’de de işlenen konu etkileyici. Ama sahneler, efektler verilmek istenen mesajın yanında biraz sönük kalmış bence.

Uyuşturucu mafyasının zoruyla Uzak Doğu’dan Avrupa’ya yeni bir uyuşturucu çeşidini taşımak zorunda kalan Lucy adlı kadının hikayesi anlatılıyor filmde. Aklı havada bir üniversite öğrencisi olan Lucy, yanlış kararlar sonucu kötü adamların eline düşer. Ve ameliyatla karnına yerleştirilen bir poşet hapı Avrupa’ya taşımak zorundadır. Bilinmeyen şey ise bu uyuşturucunun kana karışabileceği ve beynin %100’ünü kullanıma açabileceği.. Edindiği yeteneklerle hem intikam peşine düşen hem de hayata,varoluşa dair edindiği her bilgiyi gelecek nesillere bırakmak için çabalayan Lucy’ye bu yolculuğunda Morgan Freeman, Amr Waked gibi isimler eşlik ediyor. Yönetmen koltuğunda ise en sevdiğim Fransız Luc Besson var. Vermeye çalıştığı mesaj, kadrosu, yönetmeni filmin güzel tarafları. İzlemeye değer..

Bir Cevap Yaz

    2 Yorum

  1. Bu film için “oooooovvvvvvvvv” diyorum çünkü gerçekten akılalmaz bir bilim kurgu. Aksiyon sahneleride oldukça fazla ve filmi izlenir ve beğenilir kılan da aksiyonu zaten. Bilim kurguyu filmin sonlarında biraz dan biraz daha falza abartmışlar fakat beğeneceğinize eminim ŞİDDETLE TAVSİYE ve kesinlikle izleyin..
    film-önerileri ailesine teşekkürler..

  2. Kesinlikle izlenebilicek bir film.