Lights Out – Işıklar Sönünce (2016)

Lights Out – Işıklar Sönünce (2016)

Merhaba arkadaşlar oldukça uzun bir aradan sonra yeni bir film önerisi ile karşınızdayım. Önereceğim Filmin ismi Lıghts Out . Kesinlikle izlemelisiniz bence çok memnun kalacaksınız.

Filmde yer alan oyuncular:  Teressa Palmer, Maria Bello, Billy Bruke,  Alexander Diperisa.

Filmimizin konusu: Genç ve güzel bir kız olan Rebecca’nın (Teressa Palmer) ailesine kötü bir yaratık bela olmuştur ve bu yaratık ışıklar sönünce ortaya çıkmaktadır. Rebecca’nın erkek kardeşi bu yaratıktan oldukça korkmaktadır. Rebecca’da kardeşini o yaratıktan kurtarmak için hiç vakit kaybetmeden harekete geçer.

Bu film David F. Sanberg’in 2013 yılı imzalı kısa filminden bu kez uzun metrajlı bir film olarak beyaz perdeye uyarlamıştır.

Evet arkadaşlar film ile ilgili her şey yukarıda yazdığım gibidir.

İMDb: 6.4

İYİ SEYİRLER…

Işıklar Sönünce Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  74 Yorum

 1. Bana göre fobiden daha çok, sır daha ön tasarıya çıkmış.Ayrıca iyiki Teresa Palmer oynamış diyorum baska biri olsaydı bu film böylesine tat verirmiydi öğrenmiyorum .Zati onu hatırına izledim Film beni çok tatmin ettim öğrenemiyorum Şayet gerilim hoşlanıyorsanız belki ….

 2. Severek izledim. Çok ürkütücü değildi ama mevzusu hoş bir film… İzleyin derim

 3. Kısa filminden gelen temennilerle varsayım ettiğim kadar korkutucu çıkmadı.

 4. Çok önyargılı davranıyorum fobi filmlerine karşı. Önüne gelen fobi filmi sürüklüyor. Sanırım en ucuz maaliyetli filmler fobi filmleri. Bir maske iki katlı bir konut ve içine bir kaç adam vur patlasın çal oynasın modun da genelde. Ama Ama Ama !!! Bu filme kazançsak netlik fobi severlerin dikkatini sürükleyeceği ve kaçırmaması gereken bir film olmuş. Işıkları kapat sesi aç battaniye altına gir sevgiline sarıl ve kendini filme vazgeç. gerisini o hallediyor. 10/7.8

 5. Şunu tüm ciddiyetimle söylüyorum son yarıyıl izlediğim fobi filmleri arasında en iyisiydi! Yaşamımda uzun vakittir hiç bu kadar gerildiğimi andırmıyorum vaka 2 kısıtlı mekan içerisinde çevrilmesine karşın kurgu beni gerim gerim gerdi!Ne kadar özlemişim hakkını veren ‘Kapan’ olgusunu.Öncelikle filmin beğendiğim kısmı filmde netlikle mübalağalı öldürme sahneleri mevcut değildi, aksine filmdeki cinayet sahneleri yeterince orantılı yakalanmış ve yeterince ürkütüyordu.Kurbanlara verilen Makyaj ayrıntıyı ve duruş açılarını çok hoşlandım.Öte yandan iyi ki bu filmde Teresa oynamış diyorum baska biri olsaydı bu film böylesine tat verirmiydi öğrenmiyorum ama hep söylediğim bir şey vardır;Ben psisik veya manevi olguyu tema alan filmlerde aile bagını cok severim.Başka Bir Deyişle 2 psisik kardeş,medyum anne baba vs gibi.Bu filmde Rebecca ve Martinin bağını çok hoşlandım ve beni filme bağlayan bu oldu ama gelelim filmin beceriksiz kısmına; Bunca vakaya karşın ben hala Diana’nın vakasının yeterince söylenmediğini ve finalin ışık süratiyle büyüyen bir aksiyonla geçiştirildiğini düşünüyorum.Diananın kazandırıldıgı seytani ebadın orijini,diananın ölü olmasına karşın verdiği tahrip, niçin özellikle zamanında dost olarak anneye taktığı ve ne sekilde annenin onu yasadıkları konutun içine aldıgı ve nasıl onu kabullendiği,kocaları öldürüldüğü halde annenin nasıl bunlardan haberdar olmadıgı,Diananın nasıl ölü oldugunu öğrenmediği vs gibi tonlarca sual yanıtsız bırakılmıştı.Tat aldım mı? Aldım ama Diananın ve annenin vakasının hakkıyla işlenmediğini düşünüyorum.Buda benim canımı sıkıyor cünkü fobi filminin sonunda tüm sual işaretleri sarihliğe kavuştugunda reel hazzı duyumsuyorsunuz.Zati filmin 81 dakika oluşu tuhafıma gitmişti müddet bakımından bir fobi filmine oranla bence kısaydı.Keşke müddet 110-120 dakika tutulsaydıda biz anne ve diana baglantısının her açısını bilmiş olsaydık.Ben bu mevzuda beceriksiz kaldığımı söylemeden geçemiyorum ama kurguyu,görüşü ve oyunculukları hoşlandım.

 6. Korkmadığım tek bir dakikası yoktu. Galibiyetli

 7. En azından cinli iblisli değil mk

 8. Eh işte ..fobi filmleri bitmiş bence..

 9. Ben fobiden “Millete” filminin tamamını izleyememiş biri olarak bu cinsi pek beğenmem. Bildiğiniz korkuyorum :- Şayet ben bir fobi filmi izleyebiliyorsam pek de vahim olmadığını düşünebiliriz. Ancak; güçle izlediğim, bazı sahnelerinde gözümü kaçırdığım, “bana göre” etkileyici bir film yapmışlar. Anlam aramadan, yalnızca kısa süren ve hiç olmazsa azıcık olsun tüylerinizi ürpertecek bir üretim istiyorsanız denk kazançsanız izleyin derim.

 10. Büyük umutlara izlediğim bir filmdi. Ancak hüsrana uğradığım bir film olmuş. Mevzusu her ne kadar enterasan olsada istenilen seviyeye çıkmadı. Hele finali bütün bir kolaylık abisesiydi. Çok büyük temenni içinde girilmeden akşama çerez gayesine izlenecek bir film. 10/4,5

 11. filmi evvel puanina ve sonra yorumlara bakarak izledim,bu kadar puani nasil aldiğini anlamadiğim bir filmdi. gerilim dozu ve irkilmeler hoş olabilir,bu mevzudan daha uzun bir film hatta serileride çikabilirdi ama bu şimdi ne anlatti,ne yapti,diana nedir ne değildir öylece hizlandirilmiş biçimde oldu bitti,başka bir deyişle ben ne izledim dedim.bu dianadan daha fazla şey beklerdim,öylece yok olup gitmese iyiydi. izleyin unutun demişler,aklimda dahi kalmayacak.

 12. normal hollywood fobi sinemasi yontemlerinin fazlasiyla kullanildigi bir film olsada gerilimi karanlik yapisi ve ses efektkeriyle olmus dedirten basarili bir film..
  bir fobi seansi asla degil veya ruhlar bolgesi serisinin yanina yaklasamaz yinede isin bi yeeinden james wan yakalıyorsa eger o filmde izlenicek ve nitelikli biseyler kesinlikle vardir..

 13. Galibiyetli bir fobi filmi. Halkadan sonra en galibiyetli bulduğum kişiliklerden biri bu filmdeki diana oldu.

 14. Oldukça galibiyetliydi. Fobi filmlerini doğru atmosferde izlemek çok ehemmiyetli. 7/10

 15. idare edeer. azıcık irkilme var ona da alışıyorsun. azıcık absürt sonlanıyır.. t.palmer iyi oynamış.6/10

 16. Hoş bir filmdi.Ama sonu çok kolay ve kısaydı

 17. hoş, bunalmadan izlenebilicek bir film.. puanım : 6.5

 18. I NEED HELP ! Fobi filmi izlemek benim için büyük sevinç…Ne yazık ki Türkiye’de bitmek tükenmek öğrenmeyen aynı mevzu üzerinde gösterime sokulan üretimlerden bahsetmiyorum…Fobi,gerilim cinsi ülkemizde emin bir kesime hitap etmekte..Özellikle Özcan Deniz’in aşk filmine gidip hüngür hüngür ağlayıp ertesi gün hiç vahim değil diyerek bu stil imalleri yerin dibine vurup eksileyen,düşük puan veren insanlara haz etmek muhtemel değil…Açıkçası bu aralar sıkı bir fobi filmi pek vizyona girmiyordu…Lights Out’un beni tatmin ettiğini söyleyebilirim…David F. Sandberg tarafından kısa metrajlı olarak çekilen üretim baya tutmuştu..İnternette de baya dönmüştü..Bunun üzerine uzun metrajlı çekilen ve Diana adı verilen kişiliğimizin hazin ve aynı zamanda sırlı öyküsü beni içine sürüklemeyi başardı…Filmdeki fobi öğeleri,mekanlar,gitar teli gibi gerilmenizi sağlıyor doğrusu…Bu öğelerle birlikte büyüyen vaka örgüsü insanı ekran başına kilitliyor…sonuna doğru çoğalan coşku ve gerilimle birlikte yaşanan dram benim adıma hoş bir finaldi diyebilirim…Geceleyin izlenebilir çekici bir üretim öneri ederim saygılar…

 19. Bunun kısa filmini izlemiştim ve sevmiştim şimdi de uzun metraj çekmişler bu da hoştu bence izlenmeli diye düşünüyorum 10/7

 20. Gerçek Korkuseverlerin sevmeyeceği , mevzusuyla ; kurgusuyla irkilme dışında hiç bir gerilim yaratmayan kolay , vasat sıradan bir film.

 21. Pek hoşlanmadım.Tabiki Fobi Seansı ve Ruhlar Bölgesinin tüm serilerini izleyince başka filmleri sevmesi azıcık güç oluyor.

 22. ses iyi

 23. Netlikle fobi filmi değil, gerilim filmi yapmaya çalışmışlar oda olmamış…
  James Wan ın ismi geçiyor diye izledim fakat pişman oldum. James Wan ın idarediği filmlerin yanından dahi geçemez. Zaman kaybı, perişan bir film

 24. Işıklar Sönünce, normal mevzular üzerine galibiyetli görsel efektlerle kurgulanmış akıcı bir filmdi. İzlerken hemen hemen hiç bunalmadım. Yalnızca Diana hakkında daha fazla bilgi verilebilirdi, çünkü uslarda sual işaretleri vazgeçti. Buna karşın çok fazla detaylara takılmadan tek başınıza, odanızın kapılarını ve ışıklarını kapatıp, konut sinema sistemi sütunlarınızın sesini de artırıp, izlerseniz gerilimi daha iyi yaşarsınız. Hoş filmdi, izlemeyenler varsa öneri ederim.