La Piel Que Habito – İçinde Yaşadığım Deri (2011)

La Piel Que Habito – İçinde Yaşadığım Deri (2011)

la piel que habito, içinde, yaşadığım, deri, içinde yaşadığım deri, antonio banderasİçinde yaşadığım deri çok acayip senaryosu olan, gerilim unsuru çok tadındayken gizem unsurunu son ana kadar koruyup, şaşırtıcı bir şekilde filmin sonunu getiren bir kitap uyarlamasıdır. Filmle ilgili bir uyarıda bulunmam gerekirse başlarda durağan ilerleyen ufak bir kısmı var sakın ola ki filmin böyle devam edeceğini düşünmeyin. Bir de filmi araştırırken spoilera maruz kalma olasılığınız yüksek bu yüzden benim size tavsiyem eğer içinde gizem unsurunun bolca olduğu insanın izlerken psikolojisini etki edecek kadar vurucu sahnelerin yer aldığı bir film izlemek istiyorsanız hiç düşünmeden bu filmi açabilirsiniz. Film bittiğinde etkilenmeme şansınız yok.

Biraz da filmin konusundan bahsetmek gerekirse Dr. Robert Ledgard’ ın karısı bir trafik kazası geçirir ve vücudunun büyük bir kısmı yanıklara maruz kalır. Doktorumuz da hayatının 12 yılını insan derisi üretmek için harcar ve en son domuz insan kanı bileşimiyle bir deri yaratmayı başarır. Eşi bu kazadan sonra kendisini bir türlü toparlayamaz ve intihar eder. Bu olaydan sonra küçük kızıyla kalan Dr. Robert ailesine karşı çok korumacı olur. İlerleyen yıllarda kızının başına bir olay gelince olacakları izliyoruz.

Başrollerinde Antonio Banderas, Elene Anaya ve Fernando Cayo’ nun oynadığı bu İspanyol yapımı filmi izlemek isteyen herkese şimdiden iyi seyirler.

İçinde Yaşadığım Deri (2011) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  71 Yorum

 1. Bambaşka… 9/10

 2. gerçekten çok değişik bi filmdi netlikle nasihat ederim

 3. Hayalgücünü zorlayan bir film…

 4. Çok hoş çok değişik bir film lakin film sitelerinin, filmin özetini yazarken âmâ göze parmak sokar gibi mevzuyu nerdeyse tamamen yazmalarından dolayı finaldeki donakalma düzeyim eksildi :/ izleyecek dostlara önerim çok fazla özet yorum vs. okumayın illa ki spoiler yersiniz. bu nacizane şikayetimin ötesinde gerçekten izlenilmesi gereken ve zaman kaybı olmayan bir film.

 5. süper film ..

 6. Nasihat üzerine izlediğim bir filmdi, çok methiye almış bir film olduğundan temennim fazlaydı. Ama ne yazık ki ben sevmedim. Vay be değildi benim için..

  Kızına tecavüz eden adamdan intikam almak için onun cinsiyetini değiştir, sonra git ona aşık ol, onunla beraber ol.. Sadece ben mi izlerken yav he he dedim başka bir deyişle..

 7. Şimdi bu neydi…???
  İspanyollarla Koreliler bu işin cılkını çıkardılar resmen… Ne yiyor ne içiyor neler düşünüyorsunuz dost sizde öbür uluslar gibi bayağı olsanıza… :
  Film çok değişik bir mevzu üzerinden ilerliyor. Gerçekten sizi irrite edecek ve uzun vakit usunuzdan çıkaramayacaksınız. Hatta allak bullak edecek sizi desem palavra olmaz. Mevzu haricinde benim en çok sevdiğim güzergahı müzikler ve sekanslar oldu. Özellikle müziğin dozunu çok iyi ayarlamışlardı helal olsun… Birde Elena Anaya reel öykü dahi olsa insan aşık olur… : Rolünün hakkını aşırısıyla vermiş…
  Filmin finali daha değişik ve hoş olabilirdi sanki devamı gelecekmiş gibi vazgeçtiler ama bari vazgeçtiniz devamına sürükleseydiniz keşke…
  Netlikle spoiler almadan, burdaki hiçbir yorumu ve filmin mevzusunu okumadan izleyin… Ama kesinlikle izleyin…
  Anekdotum: 8,5 / 10

 8. çok garip bie film seyrettim. hitabem yakalandı diyebilirim. mucizevi bir mevzu.. afallamışlık içindeyim. yalnız film dram demişler ama bilim kurgu olmuş. izleyin azıcık +18 sahneler var ona göre izleyin. film müthişti..

 9. Farklı bi mevzu acayip bi öç alma biçimi izlenilebilir bi gerilim olmuş. Ama keşke sürprizi azıcık daha uzatsalardı ve beklenilen bi sona ulaşmasaydık.

 10. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ KATEGORİLER ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  1 – Ayakta Beğenilik
  2 – Oturarak Beğenilik
  3 – Sıkılmadan İzlenebilecek
  4- Yer Yer Sıkan
  5 – Perişan
  6 – İzlemeden “Shift + Delete”
  ———————————————————————————————————-

  Benim için bu film “””2 – Oturarak Beğenilik “”” kategorisindedir …

 11. farklı bir mevzu. değişik bir film seyretmek isteyene.

 12. insan hoşlandığı için herşeyi yapar izleyin

 13. çok hoş netlikle izleyin değişik ve farklı mevzusu var.

 14. en iyi intikam filmleri listemde netlikle.. 10/8.5

 15. Orijinal bir senaryo nefret ile aşkın arasında ince çizgi hoş bir biçimde ortaya konulmuş filmde..

 16. Sarsıcı.

 17. Netlikle bambaşka senaryosuyla insanı şok eden filmler listesine dahil edilebilir bu film ancak Zeca’nın öyküye dahil olduğu kısım çok acemice geldi bana.SPOİLER.Mesela Marilia konutta Gal’e benzeyen bir bayan varken Zeca’yı konuta almaması gerekirdi,hadi aldın odayı gösteren TV’yi kapatkumandası yoksa da üstünü ört ne biliyim belirli başka bir deyişle adam vaka çıkaracak,bunu yapma üstüne bi de sen git odanın anahtarını ona teslim et.Pes başka bir deyişle göz göre göre olacaklara sebebiyet verdi.SPOİLER SONU.Bir de filmin aşırısıyla sarih sahneleri vardı ki bu surattan her civarda izlenecek bir film olmadığını belirtmem gerekir 7,5/10

 18. Hakikat vakayı ortada değilde sonda söyleselermiş efsane olurmuş.Hakikat afallatıcı kısmı ortada verdiler 40 dk filan nolacağını dahi dahi izledik.Finalde bi mindfuck oluruz diye bekledim film bitti.

 19. Flim hoş fakat flimin içerisinde bir hayli uygunsuz sahne mevcut o surattan ailenizle izleme yanılgısına düşmeyiniz…

 20. Orijinal senaryosu , zaferli kurgusu ile izlenmeyi hakkediyor , nasihat ederim…

 21. İnsanı hayretlere düşüren değişik bir senaryosu var ben sevdim
  anekdotum 6,5/10