La casa del fin de los tiempos – Zamanın Sonundaki Ev (2013)

La casa del fin de los tiempos – Zamanın Sonundaki Ev (2013)

la casa del fin de los tiempos, zamanın, sonundaki, ev, zamanın sonundaki evZamanın Sonundaki Ev klasik bir korku filmi değil kesinlikle bu film senaryosu çok sağlam bir gerilim filmidir. Filmin başından beri küçük ipuçları veriliyor bize ve sonlara doğru gerilim duygusuna gizemi de katıyor. Bu filmin sevdiğim bir yanıda klasikleşmiş efektlerle korkutmanın dışına çıkabilmesidir. Yani senaryosuyla da yönetmenin tarzı açısından da farklı bir film diyebiliriz. Filmle ilgili birkaç yoruma denk geldim başlarında sıkıldım kapattım gibisinden başlarda ufak bir kısımda sabır gösterirseniz pişman olmayacağınıza eminim. Çünkü izlenilmeyi hak eden bir yapım.

Filmin konusunu çok basit bir şekilde anlatıp geçmek istiyorum spoiler’ a müsait bir film olduğu için Dulce çocuklarıyla ve kocasıyla taşındıkları evde otururken enteresan olaylara şahit olur. Çoğu filmde gördüğümüz gibi kapı gıcırdamaları, evde duyulan sesler gibi ve bu olaylar Dulce’ nin başına bazı olaylar açar. Aradan 30 yıl geçtikten sonra Dulce bu işin peşini bırakmaz ve eve geri dönerek çözüme kavuşturmaya çalışır.

Venezuela yapımı izlediğim ilk film sanırım ve gerçekten başarılı bir film ortaya çıkmış. Gerilim, gizem ve korku türlerinde bir film izlemeyi düşünüyorsanız bu film  tavsiyemdir. Şimdiden iyi seyirler.

Zamanın Sonundaki Ev (2013) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  64 Yorum

 1. senaryo hoş, oyunculuklar fena değil, mevzu merak uyandırıcı. izlemeye kıymet ancak mübalağa etilecek bir ebadı yok. iyi izlemek saniyeleri bile kaçırmamak gerekiyor. yoksa anlamsızlaşıyor, başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

 2. hoş bir film, zaman kavramını altüst eden filmler genellikle sonunu hoş bağlayamaz ama bu film sonunu hoş bağladı ve hiçbir sual işareti vazgeçmeden film bitti.. öneri ederim.

 3. İlk kere şenlik adaylıkları bulunan filmi hoşlanamadım. Durağanlığının ileri safhası sıktı, öyle bütün ortadan bi sırrı yoktu. Zati beklenilen stilde bi sır unsuruydu. Pek sarmadı. Makûs değilde izle-unut lardan.

 4. izleyin dostlar film çok hoş ve fobi stilinde en sevdim ilk 5 filmden biridir.

 5. izlemeye başlayınca tamam diyorsun yeniden tipik hayaletli konut konseptinde kalburüstü bir film yapmaya çalışmışlar. İlerledikçe merak da ediyorsun, flashback ler filme ayrı bir nitelik de katmış vazgeçmek istemiyorsun. Ama konutun sırrını çözmeye başladığın an: “ne oluyoruz be” demeler başlıyor. Bazısı sıradan demiş ama o kadar film seyrettim izlediğim en orijinal filmlerden birisi diyebilirim. kurgusu, manayı, hadise örgüsü, öyküsü, sırrı ile gerçekten değişik ve iyi bir iş çıkarmışlar!!

 6. noluyo lan

 7. Film süresince beynimi su dolu bir kavanoza koymuşlar gibi hissettim. Sallandı sallandı, allak bullak oldu.

 8. Film gerilim ve fobi dolu ama sonralara doğru filmin fobi ve gerilim oladığını kavrıyorsunuz :

 9. yönet eder 6.5

 10. Yorum öncelikle bu filmi şaha kaldıran yorumlar sırf kendini değişik göstermeye çalışan kesimdir haberiniz olsun..birde demişki bazı proflar herkese göre dokunulmuş anlayamazmış…vay be …dostlar filmi pofpoflayan yorumlara aldanıp izleme gafletinde bulundum …anlaşılmayacak hiçbirşey yok herşey ortada kafa karıştırmak istemişler ve saçmalamışlar müddet kaybı…bu stili yakalatabildikleri kesim olduğunu öğrenen uyanık rejisör saçmalığı….

 11. kendine has senaryosu ile son ana kadar gizemine gözetiyor.. gerilimi yerindedi. cidden emek verilmiş bişeler üretimiş değişik bir mevzu aldıgı puanı hakeden bir film.

 12. 8,5/10

 13. Son yarım saatine kadar o kadar kolay ve bayağı ilerliyor ki başka bir deyişle bayağı perili film görünümündeydi.Ama son yarım saatte ne kadar yanıldığımı anladım.Film son yarım saat müthiş bir hal aldı.Başlardaki her şeyin nedenini sonlarda anlıyorsunuz.Filmin fobi filmi olmadığını da anlıyorsunuz.Film zamanda yolculuk,paralel cihan temalarını işliyor.Ben azıcık ispanyol filmi olan kabahat zamanı filmine benzettim.Kısacası filmi sevdim öneri ediyorum bu stil filmden çok yok bunu
  da biliniz.Puanım 7.5/10

 14. Filmi şu biçimde özetleyebilirim;yaşamdaki tek oğlunu bulabilmek için 30 sene dayanmış bir annenin konuttaki zaman çizgisinin kayması ilebi nevi zamanda yolculuk ileoğlu Leopoldo’nun çocukluk halini bulması,günümüze getirmesi ve öz babasından kalmış kalp hastalığının rehabilitasyonu için Leo’nun çocukluk dostu günümüzün papazı Mario’ya teslim etmesi anlatılmış.Reelinde mutlak fobi filmi izleme emeliyle açmıştım filmi öyle de başladı ancak sonlara doğru film bambaşka bir noktaya geldi,bir de kadının ihtiyarlatma tekniğini çok cılız buldum çok sırıttı o haliyle yeniden de izlediğime pişmanım diyemem 6,5/10