La Cara Oculta – Karanlık Taraf (2011)

La Cara Oculta – Karanlık Taraf (2011)

Şunu belirtmek istiyorum İspanyolların gerilim alanında ne kadar başarılı olduğunu başka filmlerde de anlatmıştım. Bu filmde onlara bir kanıt niteliğinde. Gerçekten özgün senaryolarıyla beni her filmde şaşırtıyorlar.

Bu filmi izlemek isteyenler için şöyle bir uyarım var. Benim tavsiyem izlemeden önce kesinlikle fragmanı izlemeyin. İçinde fazlasıyla spoiler var. Bu yüzden ilk defa bir filme fragman koymuyorum. Daha fazla keyif alırsınız filmden. Ben hiçbir yorum okumadan ve araştırma yapmadan filmi izlemeye başlamıştım.

İzlerken inanılmaz içine çekilmiştim filmin senaryo hiç beklemediğim bir yöne gitmişti ve filmden inanılmaz etkilenmiştim. Siz de gerilim, gizem, psikoloji türlerindeki bu filmi izlemek istiyorsanız başka hiçbir araştırma yapmadan gönül rahatlığıyla bu filmi izleyebilirsiniz.

Filmimizin konusu İspanyol bir orkestra şefi olan Adrian ve sevgilisi Belen yeni bir eve taşınırlar. Herşey yolunda giderken Belen sevgilisine kendisini terk ettiğiyle ilgili bir video mesajı bırakıp kayıplara karışır.

Kızın izine daha sonra hiçbir yerde rastlanmayınca Adrian polisin gözünde baş şüpheli durumuna düşer. Adrian için herşey üst üste gelmektedir.Hem sevgilisi tarafından nedenini anlayamadığı bir şekilde terkedilmiştir bunun hayal kırıklığı ve sinirini yaşar, hem de polis tarafından şüpheli konumuna düşmüştür.

Kendini toparlamak isteyen Adrian hayatına yeni birini almıştır. Film zamanla bu gizemli kayboluşla ilgili gerçekleri ortaya çıkarırken aşk, kıskançlık ve ihanet dolu sahneler bizi bekler.

Böyle filmler her zaman denk gelmez bu filmin de çok bilinmemesine şaşırıyorum. Şimdiden herkese iyi seyirler tadını çıkarın.

Karanlık Taraf (2011) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  65 Yorum

 1. iyi ki yazdıklarınızı okuyup fragmanı izlememişim bence bu film sonu hariç psikolojik gerilimde nirvana yalnızca sonunda yaşanan drama çok kısa kesilmiş daha uzun tutulabilirdi

 2. Sıkıcıydı ve yer yer absürtlük derecesinde gülünçtü. Yarısından çoğu aşk meşke dağılmış baya bi baydı doğrusu

 3. Çok şahane bir filmdi diyemem, ama izlemeye bedel nitelikte bir film. Özellikle sonu hoştu.

 4. hoş gerilimdi ! izleyin

 5. Film çok hoş 10/8 verdim. Fakat sonu havada kaldı, keşke daha uzun çekselerdi.

 6. Filmi salakça bir aşk filmi varsayırken çok farklı bir gerilim filmi olduğunu gördüm..Sevdim,,izlemenizi öneri ederim..6/10

 7. İspanyol sineması insanı büyülemeye devam ediyor her izlediğim flimde hayranlığım bir kat daha çoğalıyor adamlar muazzam flimler sürüklüyorlar bu flimde onlardan yalnızca bir tanesi…

 8. Sorun bende mi yoksa klasik mi? BU FİLMİN FRAGMANI SPOİLER DOSTLAR. AYRICA İNTERNETTE FİLMİN GÜYA TÜRKÇE ADI OLARAK ÇEVRİLMİŞ ADI DE SPOİLER. Filmi izleyecek dostlardan ricam ne fragmana bakın, ne yorumlara bakın, hiçbir şey yapmayın. YALNIZCA AÇIN FİLMİ VE İZLEYİN. Çünkü son zamanlarda İspanyollardan çıkmış gerçekten nitelikli filmlerden birisi ve filmden alacağınız zevki yorumlara,fragmana filan heba etmeyin. Oyunculuklar, mekanlar, kurgu her şey yerli yerindeydi. Çok sevinç alarak izledim. Son yıl içinde İspanyollardan The İnvisible Guest, El Cuerpo , Los Cronocrímenes gibi nitelikli filmlerden izledim ve The Hidden Face filmi de uzunca bir müddet anımsayacağım İspanyol filmlerinden birisi daha oldu. Netlikle öneri ederim. İyi seyirler 8/10

 9. Genel olarak hoş bir filmdi taa ki finaline kadar.Yahu dost filmin finalinde bazı boşluklar vazgeçip seyircinin hayal gücüne vazgeçersin anlarım da bu filmde herşey olduğu gibi ortada kaldı. Ama neyse yeniden de hakkını vermek gerekir.Orijinal ve dozunda bir filmdi. 8/10

 10. clara rolunun hakkını vermis oldukca iyiydi

 11. Amansız dara düşmeye ilaveten göze sokulan kıskançlık ve deliriş ..
  Sonunu andırdığımda strese sokabilen nadide gerilim filmlerinden : Tatmin eden hoş kurgu .

 12. İspanyolların bu gerilim ve sır işini ne kadar iyi yaptığının bir delili daha.8.2/10

 13. Uzun zamandır bu denli orijinal bir mevzu görmemiştim. Bakmak ile görmenin ne kadar ince bir detay olduğunu anlatıyor film. Film ilerledikçe o naçarlığı seziyorsunuz. Dram-gerilim cinsinin iyi bir misaliydi. İspanyollar bu işten anlıyorlar

 14. Gerçekten iyi bir kurgusu olan bir film. İzlediğinizde bir müddet tesirinden çıķamayacağınız filmlerden. Bir kere filmin orijinal bir öyküsü var. Özellikle de cinsine göre. Cinli hayaletli filmlerden asla değil. Hakikat bir gerilim filmi. Ve yarım saatten sonra filmin öyküsü sizi tesiri altına almaya başlıyor. Ben filmin fragmanını izlemediğim için vakaların çok değişik büyüyeceğini düşünmüştüm gerçeğinde. Ama öyle olmadı. Senaryocu çok hoş bir biçimde ters köşe yapmış. Kıskançlığın ne ebatlara gelebileceğini görüyoruz. Ben yalnızca başroldeki bayan şahsiyetin tepkilerini azıcık absürt buldum. Onun dışında gayet hoş bir filmdi.

 15. Özcan Deniz’in keko uyarlamasından spoiler yemeden izleyebildim. Müddeti de idealmiş gerçeğinde, bunca zaman izlememiş olmak üzücü. Sade bir anlatıma karşın öykü çekiyor. Aman aman bir gerilim yok ancak kıskançlık, hiddet, aldırışsızlık, intikam gibi duyguları zaferli aktarıyor. Kişilikler hoşlanılası değil, hiç birine sempati dinleme endişesi güdülmemiş. Genelin aksine sonunu da sevdim. 7/10 verdim ama çekiciliği dolayısıyla tekerrür izlenebilir.