Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Kiss Kiss Bang Bang filmi izleyicilere bolca aksiyon sahnesi, zekice hazırlanmış espriler bununla beraber bolca kahkaha ve çözülmeyi bekleyen bir cinayet sunuyor. Kara mizah filmleri beni her zaman fazlasıyla içine çekmiştir. Bu filmi ne komedi ne de sadece kurgu ve aksiyon türüne keskin bir şekilde ayıramayız. Filmi izlerken bunların hepsini güzel bir karışım şeklinde görüyoruz. Ayrıca film izlenirken dikkat edilmesi gereken ipuçlarıyla dolu hatta filmin içinde bazı yerlerde bunu gösteriyorlar.

Filmin konusuna gelirsek Harry hayatını ufak çaplı hırsızlıklar yaparak sağlamaktadır. Yine bu tarz hırsızlıklardan birini yaparken işler yolunda gitmez ve polislerden kaçmaya başlar. Kendini bir anda oyuncu seçmesi yapan bir yerde bulan Harry dedektif rolünü oynamak için Los Angelas’ a doğru yol alır. Burada katıldığı bir partide hayatı çok farklı bir yöne doğru kayar. Dedektif rolüne alışması için Gay Perry lakaplı bir dedektiflen ders almaya başlayan Harry  bu partide lise aşkı Harmony ile karşılaşır. Onu etkilemek için enteresan işlere kalkışan Harry bir anda kendini bir cinayet davasında dedektif olarak bulur. Bundan sonra Perry, Harry ve Harmony’ nin komedi ve aksiyon dolu hikayesini izlemeye başlıyoruz.

Bu tarz rollerin kendisine çok yakıştığı Robert Downey Jr, oyunculuğunu Gay Perry rolüyle bir kez daha konuşturan Val Kilmer ve masum güzelliğiyle filme fazlasıyla renk katan Michelle Monaghan’ ın bir araya geldiği bu eğlenceli filmi izlemeyi düşünen herkese öneriyorum. Şimdiden iyi seyirler.

Kiss Kiss Bang Bang (2005) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  66 Yorum

 1. zaman kaybı …

 2. Downey var diye izledim pişman değilim ☺️ 10/6.5

 3. Ne desem öğrenemedim. İzledim ama yalnızca Robert Downey Jr. için. Başkası olsaydı izle miydi öğrenmiyorum.. 5/10

 4. Daha büyük bir temenniyle izlediğim ama beni çok da etkilemeyen bir filmdi sarihçesi. Komedi-aksiyon karışımı filmler içinde komedi unsurunun daha fazla olmasını bekliyorum ben ve bu filmde seyrek güldüğümü andırıyorum. Ki bu da benim için filmi eksiye düşürdü.

 5. Kaçırılmaması gerekn fılmlerden. Puanım 8/10

 6. ÇOK FAZLA TEMENNİYE GİRİLMEDEN İZLENİRSE GÜZEL FİLM. THE BİG LEBOWSKİ TADINDA.

 7. Çok daha iyilerini izlediğim için değişiklerine kıyasla azıcık daha sıradandı. Çünkü soluk soluğa kalınacak çok fazla sahne yoktu. Robert Downey Jr. ve Val Kilmer iyi bir ikili olmuş. Başka birileri oynasaydı, bunalmadan sonuna kadar izlemek de pek olası olmayacağını sanıyorum. Sonuç olarak Kiss Kiss Bang Bang; Çok fazla temenniye girmeden, yer yer güldüren ve kabahat filmlerini beğenenlerin es geçmemesi gereken zaferli bir filmdi.

 8. Cümbüşlü zaman geçirmek isteyenler için ideal bir film 10/7

 9. Azıcık mana dışı olmuş ama zati bunu tasa etmediklerini de emin ediyorlar : Sevdim bence izlenebilir 7/10

 10. Kiss Kiss Bang Bang : Mevzu karman çorman gibi gözükse de o karman çorman muhabbetten çok filmin akışına vazgeçiyorsunuz kendinizi çünkü filmde öyle bomba sahneler vardı geriye sarıp sarıp izleyip kahkahalar attım öyle bir eser olmuş. Hani bazen bazı filmleri neden bu kadar geç izlerim diye kızmışlığım vardır kendime bu filmde de aynı tesiri hissettim dostlar o kadar denk gelmesine karşın es geçmişliğim çok oldu ne yazık ki. Şayet sizde aynı şeyi yaptıysanız netlikle es geçilecek bir eser değil benden söylemesi sizden ise izlemesi.

 11. cümbüşlü

 12. 6.8/10

 13. Uzun zamandır izlemeyi düşünüp fırsat bulamadığım bir filmdi.Çok gülünç sahneler var.Film sıkmadan kendini izlettiriyor.6.75

 14. film yoklugundan açıp izledim yoklukta dahi izlencek bir film değil buna izlenir diğen arkadasla bu filmi oturup izlemek isterdim film o kadar anlamsız vasatki her anlamsızlıgında bumu izlenir demek izlerdim bedelli müddeti vazgeç boş zamanda dahi izlenmez bide buna 7.6 puan veren IMDb suratın olsa tükürmek isterdim 4.0/10

 15. İnce espri kavrayışı ile tebessümdüren , iyi oyunculuklara karşın vasatı aşamayan bir film..

 16. Robert Downey’in tatlılığı dışında filmde hiçbirşey yok. Banalde begenmedim der gecerdim. Lakin ben böyle absürt bir film görmedim.Bu kadar boş film nasıl yaptınız donakaldım kaldım. Sakın izmeyin pişman olursunuz . Ve o gözdelerine alan 470 bireye de yuh cekiyorum .