John Doe: Vigilante (2014)

John Doe: Vigilante (2014)

Merhaba arkadaşlar ben diğer yazarlardan farklı olarak size uzatmadan kısaca filmden bahsedeceğim özellikle bu film İNTİKAM severler için biçilmiş bir kaftan gibidir.

Filmdeki başrol oyuncumuz john doe filme V FOR VENDETTA 2 gibi bir hava katmış fakat filmdeki bu adamın özelliği nerde ahlaksız düzenbaz insan varsa onlara haddini bildirmek olucak.

Çoğu annenin çocuğun insanın intikamını alan john doe kısa bir sürede milyonlarca hayran kitlesine ulaşacak ve hayranlarıda intikam almaya başlayacaktır polisler tarafından bulunamayan john doe nin özelliği aldığı initkamları canlı video olarak sosyal ortamlara yaymasıdır kesinlikle izlemenizi öneriyorum özellikle sonuyla sizi uzun bir süre etkisi altında tutacak bir intikam filmidir iyi seyirler.

John Doe: Vigilante (2014)  Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  49 Yorum

 1. mevzu hoş ama oyunculuklar perişan. 6

 2. idare eder izlenebilir.

 3. Film V For Vandeta ve Hakin Peşinde filmlerinden izler taşıyor apaçık bir biçimde..Diğerlerinden ayıran esas izlek ise pedofili mevzusunun ağırlığı.
  Reel şu ki hak dünyanın hemen hemen her yerinde âmâ,sağır,dilsiz ve aksak..
  Ülkemizde de çokça şikayet ettiğimiz mevzu olsa da kâinatsallık talep ediyor.insanoğlu asla hudut tanımıyor asla durmuyor o maymun iştahlı doyumsuzluğu durdurulamıyor şayet insan varsa makûslukta var olacak…
  Film ileti evhamı yüksek olduğu için vurucu tümcelere sahip.son sahneler de seyirciyi kameraya dolaysız olarak bakıp muhatap alıyor, harekete geçmeye zorluyor.
  Bu arada kurguda kopukluklar göze çarpan öteki bir detay.
  Yeniden de hoş, akıcı bir filmdi.
  İzleyiniz!

 4. Kimine göre bir kahraman, kimine göre azılı bir kabahatli olan John Doe, kanunların noksan kaldığı bir dünyada, kabahatlilerin bir bir hür kalması üzerine, hakı kendi uygulamaya karar verir. Her seferinde bir kabahatliyi öldürmektedir. Kısa vakitte medyada akustik bulan bu sırlı adam, onu taklit etmeye başlayan başkalarının da ortaya çıkmasının ardından cemiyetin kafasını iyice karıştırır. Artık reel John kim olduğunu kimse anlatamamaktadır ve kabahatliler teker teker infaz edilmektedir. MEVZUSU

 5. Hakin tecelli edemediği yerlerde, işinizi sisteme gerek dinlemeden halledin iletiyi ilk bakışta hoş bir tablo çiziyor. Böyle bir etrafta müritlerin türemesi kaçınılmaz oluyor. Alakali makamlara serzeniş kalitesinde olması bu filmi iyi yapmaya yetmiyor. Sevmedim. 10/6.5

 6. bu filmi izlerken aynı zamanda ülkemizin gidişatını da izliyor olacaksınız başka bir deyişle sahneler size yabancı gelmeyecek

 7. Bu filme kurgusu yankisi vs anlaminda bakmak istemiyorum. Temasi ,etik sorgulamalari ve bu baglamda denetleyen yollamaları muthis olmus. Kafalarda sual isaretleri olusturmasi , o sualler mevcutsa cozum arayisina itmesi ve hem makro hem de mikro ebatta benzetmelerle, bunun felsefesine tesvik etmesi dahi filmi essiz kiliyor nazarimda.. Hak kavrami uzerine kafa yormaya birebir bir film.

 8. Hak kavramını ve popüler kültürün yozlaşmışlığını anlatan değişik kurgusu ile dikkat sürükleyen bir film.

  Senaryo azıcık daha sırlı, derinlikli olabilse enfes bir şey ortaya çıkabilirdi. Yeniden de izlenir.

  6,9 / 10

 9. ben begendim izlemenizi herkesın yapmak ısteyıpte yapılmasını ısteyıpte yapamadıklarını john doe gerceklestırıor belkı adaletsızce ama gayet hak yerını buluyor ızlemenızı tavsıye ederım iyi seyirler

 10. Alaka çekici bir mevzu, dikkat dağıtan bir işleyiş. Acemi bir tadı var, buna karşın akıcı bir imal demek muhtemel. Daha profesyonel ellerde, ortaya çok daha geniş kitlelere erişecek bir iş çıkabilirmiş.

 11. hoşlandım. Kabahat işlemiş birisi olmuş olsa da destek verm yatıklarını. niçin diyecek olanlar izleyince belkide beni haklı bula öğrenirler.

 12. Eksikleri vardı ama genel itibariyle kendini rahatlıkla izlettiriyor. Bence, her vakadan evvel bir anlatım, ardından bir gösterim biçiminde işlenişi gerilimi yok etmiş. Hadiseleri arkasını arkasına izlettirip, sonlara doğru düğümü çözseydi çok daha coşkulu bir imal olabilirdi.

 13. ÇOK İYİYDİ….

 14. Hak yoksa hakın olurum dedirten film. Dexter’ı anımsatıyor aşırısıyla. Dexter’ın bir kısmına değişmem o ayrı tabii

 15. çok hoşlandım..

 16. 10/7

 17. John Doe: Vigilante: Film yaşam öykü filmi değil lakin filmi oldukça reelci yapmışlar bana göre. Avustralya hak sistemine oldukça sağlam yollamalar yapan bir eser izledim filmi izlerken. Film mevzu bazında ağır olsa dahi içinde barındırdığı mevzu filmi seyirlik hale getirmiş. Her ne kadar filmin finali bir çok bireye sürpriz gibi gelse de buna yakın filmler izlemiş biri olarak pek afallamadığımı söyleyebilirim neyse neticeye gelecek olursak dostlar ben hoşlandım öneri ederim.

 18. Sarih bir biçimde insanları sisteme karşı ayaklanmasını, duruşma kararlarını hiçe saymanızı istiyor. Bir film gözüyle bakamazsınız yalnızca,bir kurgu değil bir şuur altı müdahale var ; benim kişisel yorumum.

 19. süper 3/4

 20. Seredilmeye değer.

 21. Bence hiçbir biçimde V-For Vendetta ile karşılaştırılmamalı. Oturup izlerken empati yaparsanız zati ‘Evet, benim çocuğuma, kardeşime ya da anne-babama olsa yeri göğü oynatırdım’ diyebilirsiniz. Fakat şu anda siz bu yazıyı okurken dışarıda başkasının çocuğunun, kardeşinin ya da anne-babasının başına geliyor olabilir. Burada hakikat verilmek istenen ileti kabahatlilerin öldürülmesi değildir. Öyle bir sistem yaratılmalıdır ki filmin sonunda da dediği gibi; ‘Dışarıda insanlara hasar vermek isteyenler her zaman karşılarında onları durdurmak için hiçbir şeyden çekinmeyecek biri olduğunu öğrenmelidir.’ Bu biçimde zati kabahatli oranı eksilebilir. Kabahate ceza vermek değildir ehemmiyetli olan. Olmadan yasaklamaktır. Giden canlar geri gelmez peki neden hiçbir canın gitmemesi için bir şey yapmıyoruz ?

 22. V-For vendattanın Avustralya versiyonu gibi ama senaryosu tabi ki bu filmin daha vasat. Bu bir reel. Yeniden de izlenebilir mevzusu alaka çekici neticede ama sır ve gerilim dozu azıcık düşük kalmış. Orta seviye bir imal. 10/6.5

 23. Cezalar, kabahatlere göre şekillenmiyor.. Burada kabahatli ne hükümet nede polis, tek kabahatli BİZİZ!.. Bir örümceği öldürmek istemezsin ama çocuğuna hasar vereceğini düşünüyosan öldürürsün; örümceğe üzülsen de öldürürsün..

  Evraksal stili çok hoş bir film olmuş, kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir film. 10/8

 24. Filmin yapısını azıcık hak peşinde filmine benzettim. Yeniden de hak peşinde 1 numaram olmayı muvaffak oluyor ama bu film çokta hoştu ne desem öğrenemedim. V for vandetta dahi izler gibi oldum bir an. Senaryocu tüm düşüncelerimi toplayıp filme aktarmış . Şahane film.. şahane kurgu.. harikulade bir adam izledim. İyi seyirler.. 10/8

 25. “Bir örümceği öldürmek istemezsin ama çocuğuna hasar vereceğini düşünüyosan öldürürsün; örümceğe üzülsen de öldürürsün…” Sonu yarım kaldı ama gerçekten son zamanlarda izlediğim hoş filmlerdendi. Değişik coşkulu sırlı… Kesinlikle izleyin

 26. İçinde hak ve azıcıkta şiddet kırıntısı olan her erkeğin kesinlikle sezdiği yada yapılması gerektiğini bir yarıyıl düşündüğü bir hadise olan İntikamcılığı cadde hakı anlatan yapıtlardan biri olan John Doe, son senelerin modası olarak evraksalmış gibi yapan bir film. En azından hareketli kamera tekniğini kullanmaması bir artı olarak görülebilsede, ne dinç olabilmesi ne detaylara değinebilmesiyle nede derinlik yaratamamasıyla oldukça vasat bir yapıt. Oyuncu performansından sahne tasarımına kadar hiçbir özelliği olmayan filmimizde ne fark yaratıcak duygusal bir dil nede cüratkar bir şiddet kullanımı var. Eşlerinden vazgeçin artısı olmasını bir dolu noksanı olan sarihçesi seyretmeyide haketmeyen sığ ve klişe bir film John Doe.
  10/5

 27. inanılmaz, muhteşem!!!!! Kelime bulamıyorum, ağabey kimseyi dinlemeyin, negatif yorum yazan olursa es geçin ve KESİNLİKLE İZLEYİN!!!!!!

 28. bizim memlekete bu adam gibi 10000 adam gerekli.

 29. Çok hoşlandım , kendi hak sistemiyle suçlayan bir adam var ve insan haksız da diyemiyor. Son anı sarih kaldı. Öneri ederim.

 30. Evraksal imal cinsinden sevenler izlesin…

 31. Güncel hak sistemini denetleyen bir film olduğu için benim oldukça güzelime gitti.Özellikle belirtmeli oyunculuklar süper.Senaryoda azcık iyi olsaydı muhteşem bir film olurdu ama yinede hoştu 10/7

 32. film çok hoştu özellıkle son sahneler,malesef cezaların haksızlığını bikere daha gösteriyor film bize

 33. ben filmi çok hoşlandım.

 34. Uzun müddettir izlediğim katil temalı filmlerden en iyisiydi. muhakkak bir sebebe bağlı olan filmler izleyicide tesir vazgeçiyor ve unutulmuyor.devamı gelecek diye düşünüyorum.netlikle öneri ederim. 10/9

 35. Ders çıkarılması gereken hoş bir film Baş rol oyuncusunu ilk kere görmeme karşın çok zaferli buldum.

 36. Hanım benim oradan beyzbol sopamı getir. Azıcık hak dağıtacağım. :

 37. Filmi izlerken hep şu duruşmadaki iyi hal indirimi uygulamasını düşündüm durdum.Verdiği ileti bütün anlamıyla herkesin adam haklı beyler, parçalan diyeceği türden.Etkileyici iyi bir film.

 38. Azılı kabahatlilere ikinci bir şans tanınması ve kabahate devam etmediği takdirde maksat yapılmaması dahi fazla bağışlayıcıydı. Bu dünya eforluların, kabahatlilerin, canilerin dünyası olmamalı. Çünkü kurbanların aileleri , yakınları, beğenenleri ve dostlarının bile yaşamları kararmakta. Türkiye’de yaşanan en son vahşet hadisesinde o cani mahlukat 77 milyona derin acılar yaşatmıştır ki bence hiçbir ceza… ve hatta cehennem dahi yetmez.

 39. Umduğumdan daha iyi bir filmdi..Sarihçesi başlarken bu kadar alakamı sürükleyeceğini düşünmemiştim..Ben filmde maske arttaki şahsın işlediği cinayetlerden çok,hakikat verilmek istenen iletiye takıldım ve doğru tespitler gördüm..Bu doğrultusuyla filmi daha çok hoşlandım ve izlenilmesi gerektiğini de düşünüyorum..Kabahatin büyüklüğüne göre cezaları o kadar ufak ki bir yerde insanın da başkaldırı edip cinnet geçirmemesi muhtemel değil..Hak sistemindeki sarihler böyle gitmeye devam ederse daha fazla bayana şiddet,çocuk tecavüzcüleri ve kabahatin her türlüsü işleyen insanlar bu kabahatlerine devam edecek hatta yenileri dahi ortaya çıkmaya,yaşamları söndürmeye devam edecektir..Kısasa kısas olması iyiydi diye düşünen olduğu gibi,bütün tersi düşünen ve filmden rahatsız olan da olabilir..Mevzu çok hassas olunca ben kendi adıma böyle pisliklerin maruz kaldığı şeylere hiç mi hiç acımıyorum..O sapıkların iğrençliklerine maruz kalan suçsuz kuzuların ne günahı var..Birde pişkin pişkin sırıtmaları yok mu insanın daha çok çileden çıkmasını sağlıyor..Sistemin yetersizliklerine çok hoş değinmeler vardı..”Kurbanlar aynı zamanda haka da kurban oluyorlar”..Allahın İzniyle hak sistemindeki bu eğrilikler bir an evvel düzelir ve tüm kabahatliler kabahate orantılı cezaları alırlar bir nebze de olsun acılı vicdanlara su serpilir..Hoş filmdi,iyi seyirler..

 40. Bir ruh hastasının öteki ruh hastalarını öldürmesini mevzu alan oyunculuk ve senaryorsu vasat filmdir. Robert De Niro ve Al Pacino’nun “Orjinal Cinayetler” filminin çin mülkü taklidi gibi. Gerçi bu kabahatlileri cezalandırma temalı filmlerin konularıda hep aynı. Bir senaryocuda kabahatlileri rehabilitasyon edip cemiyet kazandırmakla alakalı film yapsın.

  Kabahat işlendikten sonra kabahatliye ceza vermekten ziyade kabahatin işlenmesini önlemek gerekir. Filmde hem hak mevzusu işleyeceksin hem elinde bıçakla seni öldürmeye geliyorsa ve sende silah varsa onu öldürürsün anlamına gideceksin. Öyle hak mantığı mı olur ! O manayla polislerin direk kabahatlinin kafasına nişan alması gerekli. :

  ANEKDOT: Türkiye gündemine göre film yorumu yapanlar farklı bir kafa yaşıyor olsa gerek. Absürt-sapan bir filme 1 kova yazı yazdım. Hayır o değil hem okuyana, hem filmi izleyene yazık.

 41. Cemiyetin içindeki insanlıkdışı mahlukatların daha fazla vahşet işlemeden, daha fazla insanın yaşamını cehenneme çevirmeden kesinlikle durdurulması gerektiğini vurgulayan bir film. Hak sistemi noksan kalıp kabahatliler salıverilecekse birileri buna dur demeli. Kurbanlarla ve yaşamı cehenneme dönen yakınlarıyla empati yaptığınızda buna asla hayır diyemezsiniz. Kaldı ki kabahatli tutulup en ağır ceza verilse dahi kurban geri gelmiyor. John Doe’nın iletiyi ‘akrep daha fazla bireyi sokmadan ezilmeli.’ Ve doğru. Ancak bunu sistemin yapması gerekiyor. Filmden ziyade filmin işlediği mevzu ön tasarıda. Film de iyiydi.

 42. Ana fikir olarak iyi fakat filmin akışı ve olayların karılıklılığı filmin seyrini bozuyor. Daha iyi filmler var diyebilirim.

  • bu tarzda bi örnek verebilir misin güzel film

   • V for Vendetta’yı izlemediyseniz tavsiye ederim.

 43. Haki sorgularken sizleri de sorguya yakalayan zaferli bir filmdi.Gündeme paralel mevzuda bir film olmuş.Death Note ile Temizleme Gecesi karışımı olmuş kanımca,sizler de o filmleri izlediyseniz ve sevdiyseniz durmayın izleyin! 8/10

 44. Sıradan bir adam, bildiği tek biçimde vahşete karşı savaşıyor..Her seferinde bir kabahatliyi öldürerek. Bir kahraman mı, yoksa adi mi? Hak mi, intikam mı? Siz karar verin

 45. Sağlam ve nitelikli bir imaldi .

 46. Günümüz hak sistemini tenkit eten nitelikli bir film. Daha evvel işlenmemiş bir mevzu değil ama dediğim gibi nitelikli bi imal. ve bütün de özgecan hadiseyi gündemdeyken izleyince bir garip oldum ben. Çok şey denetlettiriyor. Bazı kısımlara katılmamak elde değil. Mevzuyu açarsak, yeniden “böyle hak sistemine başlarım ben” diyerek hakı kendi elleriyle sağlayan bir antikahramanla karşı karşıyayız. Kendisine John Doe diyen bu şahıs çocuk tecavüzcüleri vb ağır kabahatlileri cezalandırıyor. Bunu yaparken kameraya sürüklüyor ve vakanın perde ardı da söyleyerek medyayla paylaşıyor. Ulus ikiye parçalanmış gidişatta. Bazısına göre kahraman, bazısına göre değil. Filmin sonunda kendi kararınızı kendiniz verirsiniz. Netlikle vasat bir film değil. Dandik holywood filmlerinden de değil. Hoş bir avustralya üretimi. Kesinlikle izleyin.

 47. güya amerikan hak sistemini tenkit eten bir film.
  senaryocu ve rejisör, bir de Türkiye’de yaşasalardı, nasıl film yaparlardı diye merak ettim.