İlginizi Çekebilir!

Jerry Maguire – Yeni Bir Başlangıç (1996)

Okuma süresi: 0 dk, 36 sn

JM2

37o2HXE6pvtcbH6fTX6ZFWveGOh

Hollywood’da en sevmediğin 2 oyuncu kim deseler Tom Cruise ve Renée Zellweger derim. Ama işte olmaz denen de olur bazen, bu ikiliden haaarika bir film çıkar.

Jerry Maguire, ismini baş karakterden alıyor. Jerry, her şeyin zirvesinde bir spor menajeri ama hiçbir şeyin şımarıklığını yapmamak lazım bu hayatta. Jerry de aynı hataya düşüyor ve elinde olan hemen her şeyi birden kaybediyor. Hikaye Jerry’nin aydınlanması, yeniden yükselmeye çabalaması, bu süreçte arkadaşlığı, aşkı, her şeyin para olmadığını keşfetmesi üzerine ilerliyor.

Hem komik hem duygulu bir film. Tatlı bir Pazar gününde ya da eve yorgun gelinen bir iş günü akşamında gayet keyifli gider bence.

Bir Cevap Yaz

  48 Yorum

 1. gelişigüzel izlediğim bir filmin bu kadar iyi olacağını varsayım etmiyordum. özellikle minik çocuğa bayıldım: bazen doğru olduğunu bildiğimiz şeyi yapar ve sap gibi ortada kalırız,zira asıl dünyada düşenin arkadaşı olmaz….işte o sap gibi kalınan vaziyetlerde izlenmelik bir film. dur yolcu umudunu kaybetme diyor adeta

 2. keşke yaşamda filmlerdeki gibi olsa dedirtiyor,yeni iş yeni aşk izlerken neler olacağını varsayım edebiliyorsunuz çok iyi olmasada insanı gevşeten film tom burda baya sulu gözlü cuba jr ilk defa böyle bir rolde izledim garipti renee zati sevimli hele o nişanlıdan sonra daha da sevimli geliyor:

 3. Kimi sahnelerinde kahkalara boğarken bazılarında gözlerinizi doldurabilen çok içten bir filmdi, minik çocuğa hayran kaldım.

 4. bir bakmışsınız gülüyorsunuz gülmeniz bitmeden ağlayabilirsiniz çekici bir film

 5. en iyi romantik filmlerdeen bir tanesi…Renee ve Tom çok iyi oynamış…

 6. Çok güzel ve cümbüşlü bir film.Tom Cruise’un “Give meeee the mooooneyyyyyyyyyyy” diye haykırdığı sahne ve minik çocuğun sahneleri filme tat vermiş.10/7,5

 7. Çok ehemmiyetli bir filmdir : Senaryosunun yazılması bütün 3 sene sürmüştür.Her replik üzerinde o kadar durulmuş ki müthiş olmasıda bundan kaynaklanıyor,izlemeye başladığında nasıl bittiğini anlayamıyorsunuz.Bu filmde Tom Hanks düşünülmüş fakat Tom Cruise filmde döktürüyor. En hoş sahneleri Tom Cruise’un “Give meeee the mooooneyyyyyyyyyyy” diye haykırdığı
  Öbür hoş sahne Tom Cruise ile Cuba Gooding Jr’ın soyunma odasındaki ateşli müzakeresi gerçi müzakere takribî 3 defa “help me help you” dedikten sonra Cuba Gooding Jr gülme krizine girmesi gayet doğaçlama gelişmiş.

  Dipnot:Hatta, kelly preston ile tom cruise un sevişme sahnesinde kelly preston ın ‘don’t ever stop fucking me’ diye haykırması sinema tarihindeki en hoş repliklerden birisi olarak tarihe geçmiştir.

  Herkese İyi Seyirler.

 8. Çok hoştu..

 9. Herşeyden evvel filmin kadrosu üst düzey…Bunun iyi bir neticesinde de ortaya çıkan işin nitelikli oldugu söylenebilir rahatlıkla…Üretim senesinin bugün izlediğinizde dahi o denli sizi rahatsız etmediğini ve hiç bir biçimde bunu size sezdirmediği görüyorsunuz…Hikayesine gelince filmin gerçeğinde söylemek istediği şeyin haklılık hissesinin yanında yaratılan Jerry Maguire kişiliğinin o denli söylenmek istenen şeyle ön tasarıya çıkartılıp filme ismini vermesi de kişilik ile söylenmek istenen şeyin iyi harmanlanmış olmasından kaynaklanıyor fikrindeyim…Çogu filmin bunu tek şahsiyetle yaptığı gibi bu filmde de bunu tek kişilik üzerinden gösteren bir senaryo var…Renee Zellweger o mükemmel gülüşüyle yeniden ön tasarıdaydı …Tom Cruise ‘un ise fazla sırıtmamakla birlikte sanki o seneler için daha olgun bir kişilik seçilemezmiydi suali geliyor aklıma…Yinede prestij ismine doğru adlardan birisi denebilir…Cuba Gooding Jr ise inanamıyorum…Bu denli galibiyetli bir oyuncunun bugünlerde bu kadar vasat filmlerde oynarken o günlerde hem yarattığı kişilikler hem de oynadıgı nitelikli filmlerdeki halinden yapıt kalmadğnı görmek üzücü…Netice olarak ise benim galibiyetli bulduğum , bir çok sahnesinin itinayla çekilmiş olduğunu sezdiğim ama film süresince de o cinsinin en zaferlilerinden aldığım maneviyatı bütün olarak banna gösteremiş imallerden birisi…8/10

 10. Tek sözcükle Harikuladeydi… Beklediğimin çok çok üzerinde çıktı. Bir romantik komedi ancak bu kadar dolu dolu olabilirdi. Bence bu puan çok az…9/10

 11. Uzun zamandır aradığım filmdi sonunda izledim ve beni afallatmadı çok hoştu. 8

 12. Ben fazla begenmedim , film çok duragandı bu surattan çok bunaldım öneri etmem..

 13. Mucizevi bir film. Her zaman karşımıza çıkabilecek bir film değil. Bu filmi net bir biçimde sezebilmek için 2. bir kez daha izlememiz gerekiyor. 2. izleyişimizde harikulade bir film olduğunu daha iyi seziyoruz. Tom Cruise müthişsin. Film de cins olarak komedi yazıyor ama ufak komedidramlar haricinde gülünç bir unsur yok. Romantizm ve psikolojinin toplandığı basit basit bulunamayacak filmlerden. İlk kez izleyipte arada kalanların netlikle 2. kez izlemesini isterim. Zira 2 değil 20 kez izlesen bunalmayacağın, filmin içinde kendini bulacağın, hüzünlenip mutlu olacağın, sevginin ifade biçiminin mucizevi hoşlukta sunulduğu bir film var karşınızda.

 14. Hoş bir film; spor, zafer hikayesi, dram, romantizm ve komedi hep bir arada çok iyi harmanlanmış bu surattan bir bakıyorsunuz film süratlenivermiş bir bakıyorsunuz durağanlaşmış. Aşk, dostluk, arkadaşlık ve vefa gibi kavramları da son derece iyi irdeliyor ve izleyiciye sunuyor.
  İzlemeden evvel elim gitmedi, bir aya yakındır da bilgisayarımın yanında duruyordu sarihçesi zira mevzusunda spor ve menajer yazınca yeniden uzun uzadıya maç görüntüleri yada finansal terimler vb. ile karşılaşacağımı sanıyordum ki yanılmışım. Minik çocuğun sahneleri hoştu .

 15. Bu rejisörün filmlerinden hoşlanıyorum. Lafı geçen filmde çok hoştu. Özellikle Tom Cruise ve zenci arasında geçen diyaloglar çok gülünçtür. İzleyeni kırar geçirir. Tüm bu spor ve liderlik yarışı olan mevzuya aşkta ilave edilince hayli zengin bir senaryo çıkarmışlar. İzlenesi filmdi bence.

 16. çok hoş bir filmdi özellikle minik çocuk çok iyiydi 9/10…

 17. Hep TV filmleri oyuncusu havasında gelmişti Tom Cruise, sanırım bu filmle birlikte fazla derecede hayranlığım arkasıydı ona. Filme gelecek olursak bir hiçliğin içerisine batmış adamın gerçeğinde çok hoş bir başlangıca imza attığını görüyoruz. Arada gülünç, Arada çok duygusal olan bu film bence çok hoştu. 8/10

 18. sıcak ve dürüst bir film Tom gene şahane oynamış 7.5

 19. Eğer kalp boşsa, kafanın bir ehemmiyeti yoktur.
  Show me the moneyyyyyyyyyyyyyyyyyyy..10

 20. Güzle filmdi Tom Cruise yeniden oyunculuğunu konuşturmuş,filmin mevzusu ise işten atılan bir menajerin zafer öyküsü herkese iyi seyirler 7/10.

 21. Mevzusu itibariyle kazanma sanatına çok benzeyen bi film. Fakat bi boy altında kalmış diyebilirim.Genel anlamda da ortalamanın üstünde bir filmdi.10/7.5

 22. tom cruise baya baya iyi iş çıkarmış. film çok sıcak ve akıcı. çok sevdim. oyunu hakediyo bence.

 23. Bu yarıyılın filmlerindeki samimiyet hemen sizi kucaklıyor. Tom Cruise çok iyi.Renee zellweger çok genç film gerçekten zaferi doğru yollardan elde etmeye çalışan bocalayan bir adamı anlatıyor.Ve aşk mı değil mi ile sorguluyor…

 24. Jerry jerry jerry …. Jerry nin minik siyah kaplı defteri :

 25. 6/10

 26. mükemmel bir kişilik analizi mahsulü film. jerry’nin incelemesini yapan, senaryoyu yazan senaryocuyu ellerinden öpüyorum, yalnızlıktan korkan, duygusuzlukla fazla duygusallık arasında gidip gelen bir kişilik bu kadar hoş anlatılabilirdi.

 27. şahane bir film izlerken oldukça neşe alıyorsun gayet galibiyetli buldum bu yapımı..Özellikle bu replik çok güzelime gitti ”’Dehalar her yerde vardır. Patlamış darı gibidirler. Bazısı patlar… Bazısı patlamaz.”””

 28. Ehemmiyetli anlamlar kapsayan ve galibiyetli vurgular yapan gayet hoş bir film.Yaşamın anlamı yalnızca aşk,para,zafer vs..değildir.Hepsi bir bütündür.Yaşamın anlamı her şeydir.”Ehemmiyetli olan tamı görmektir” iletiyi veriyor.Keyifliydi.

 29. — 8/10

 30. tom cruise oynadığı her rolun hakkını veren bi oyuncu ve çok da galibiyetli onun oyunculuğuna böyle bir senaryo jim carry nin de dediği gibi cukkkk oturdu filimin içinde sosyal iletiler çok hoş lanse edilmiş tam oyuncular şahaneydi ve filim bol çeşidi içinde barındırıyor yerinde komedi yerinde dram yerinde serüven herşey ayarında ve zamanında çok iyi işlenmiş 8.5/10

 31. ‘yaşam inişlerle çıkışlarla dolu’ başka ne denebilir ki!

 32. böyle filmleri seviyorum, herkese de öneri ederim. 7.5/10

 33. amerikan dizilerine dair bir mevzuya sahip olan fakat Tom Cruise oyunculuğuyla galibiyetli işin ön tasarıya çıkmasına sağlayan bir film. İletiler oldukça hoş.
  Puanım: 7,5/10
  İyi seyirler..

 34. Benim her yerim kalp, seni lanet mümkün!
  İzlediğim en bedelli filmlerden biriydi. Evet, yeniden Tom Cruise vardı ve yeniden şahane oyunculuğu vardı. Hiç bunalmadan izlemeniz gerekiyor ki zati öyle… Renee… Ah Renee ah ne kadar hoş oynamışsın sen öyle, hele ki o çocuğun şirinliği, son derece hoştu. Arkadaşlık hoş işlenmiş, başta her ne kadar absürt kazançsa gelsin. Bence kaydadeğer bir film. Sizinde bedelliniz olmalı. Puanım: 9.0

 35. filmin son yarım saati sevinçli ve duygu yüklüydü onun dışında sıradan bir film 6/10

 36. 8.1

 37. Tam oyuncularını galibiyetli bulduğum benim için çok hoş bir filmdir . Renee Zellweger ile ilk tanıştığım filmdir .Mevzusu ve işlenişini galibiyetli bulmuşumdur , aldığı mükâfatları hak eden galibiyetli bir üretim.

 38. Tom Cruise, ne denilebilir ki mimik ustasıı, Renee ye de ayrı bi bayıldım sıcacık tebessümüşü filmi tekerrür tekerrür izlememe neden olabilir. Duyguların, vaka ve diyaloglarla işlenişinden hoşlandım. Cruise ve Zellweger geçimi Şahaneydı. İzlenilmesi gereken filmlerden.

 39. Jerry Maguire, çok hoşlandığım üç oyuncuyu buluşturan bir film.En başta piyasa şartlarında galibiyetli bir sporcu menajeriyken,yaptığı işin gereğinden fazla profesyonel yaklaşımlarını tenkit eten duygusal yazısı sebebiyle işi ve özel yaşamı riske giren Jerry şahsiyetini canlandıran Tom Cruise,onun bu yazdıklarından pozitif anlamda tek etkilenen ve desteklediyen bir dul anne olan çalışanı Dorothy’i canlandıran Rene Zellweger ile Jerry`nin menajerliğine tek güvenen Amerikan Futbolu oyuncusu Rod’u canlandıran Cuba Gooding Jr.Bu üç galibiyetli oyuncudan en etkileyici performansı ortaya koyan şüphesiz Cuba Gooding Jr.’dı.Onu bana en çok beğendiren rollerinden biri bu filmdeki rolü olmuştur.Hem sevgi dolu iyi bir eş,hem mesul iyi bir baba,hem eforlu kabiliyetli hırslı bir sporcu,hem ciddi zeki,mizahlı hatta gülünç bir dost ve aile kavramlarının anlamını ve bedelini iyi öğrenen bir adam.Cuba tam bunları bizi o şahıs olduğuna inandırarak oynuyor.Tom ise her zamanki gibi hoşlandığım rollerinden birine yaşam veriyor.Bu rolde onu gerçeğinde iyi ve kabiliyetli olan ama bu yanlarını görmekte zorlanan birini canlandırırken izliyoruz.Asıl olduğu bireyi görmesinide yeni tanıştığı Dorothy ve Rod sayesinde oluyor.Rene Zellweger’in canlandırdığı Dorothy ise ablası ve minik oğlu ile yaşayan dul bir anne.Çocuğuna baba olacak birini istiyor ve Jerry`nin acemi bir ruhla yazdığı iş tenkidinden çok etkilenip onun yanında yer alıyor.Film işte bu üç şahsiyetin etkileşimleri üzerine kurulu.Son derece sıcak,içten ve dürüst bir film.Hem gülünç hem dramatik.Ama daha çok cümbüşlü.Süresi azıcık uzun olsa da film kendini alakayla izlettiriyor.Ayrıca filmin öyküsü anlatılırken aralarda izleyicinin çok işine yarayacak iletiler veriliyor.Filmin oyuncularından bahsederken Dorothy`nin oğlunun sevimliliğinden de bahsetmemek olmaz.Filmin bir keyif kaynağıda o minik sevimli çocuk.Filmin müziklerininde oldukça zengin ve hoş olduğunuda söylemek gerekli.
  Netice olarak bütün cinsinde yazdığı gibi komedi,dram ve romantizmi spor alanında çok iyi işleyen bütün bir aile filmi Jerry Maguire.Bende bu hoş filmi izlemeyi düşünenlere önerir,izleyecek olan dostlara da iyi seyirler dilerim…

 40. hayatımda izlediğim en hoş filmlerden biri, hiç bitmesini istemedim ve Allah izin verirse can vermeden evvel kesinlikle bir kaç defa daha izliyecem ve her önüme gelene öneri edecem bu filmi… BAŞ YAPIT !

 41. Tom Cruise ve Renee beraber oynadıklarını görünce izlemek istedim. Film bir romantik komedi yada aşk filmi gibi gelmedi bana daha çok arka tasarıda kalan duygular hırs azim vs. gibi bunları işlemiş. Oyuncu kadrosu bu kadar sağlam iş çıkarmasa izlemeye dokunmayacak bir üretim tasam ama Tom Cruise için izlenir onun dışında beni etkileyen bir üretim olmadı.

 42. Cümbüşlü, neşe ve coşku veren bir film. İki defa izledim daha da izlerim. Tom Cruise’un oyunculuğunu hoşlanan biri olarak Jerry Maguire’ın Vanilla Sky 2001, Azınlık Raporu 2002 ve Bir Kaç İyi Adam 1992 filmleri kadar nitelikli bir film olduğunu söyleyebilirim. Bu filmde Cuba Gooding Jr ile girdiği diyaloglar efsane olmaya aday. Kısaca izleyiciyi kendine sürükleyen, etkileyici bir senaryoya sahip olan bu film, müthiş oyunculukla da birleşince ortaya şahane bir eser çıkmış.

 43. Hoş, izlenebilirdi. Ama öyle usta kalacak sizi çok etkileyecek bir film değil bana göre.

 44. ‘Hard to say I’m sorry’ sarkisinin bütün zamaninda araya girmesiyle gozumde bambaska yerlere gelebilmis, sirin mi sirin bir film.Cok cok hayatin icinden, farkli sekillerde herkesin hayatina girebilecek insanlar,hicbir abarti yok,neden bu kadar sevdim bu filmi öğrenmiyorum,netlikle izlemeye deger oldugunu dusunuyorum :

 45. ne hikaye be… izlenir.

 46. İlginç bir spor filmi olmuş. İlk bakışta yaşam öykü filmi gibi geliyor gerçeğinde ama tamamen kurgusal bir üretim imiş. Ayrıca romantik komedi filanda değil bence.

 47. eh işte orta şeker

 48. Yer yer sıksada hoş film