It’s Kind of a Funny Story – Komik Bir Hikaye (2010)

It’s Kind of a Funny Story – Komik Bir Hikaye (2010)

Yakın bir zaman önce izlediğim bu film hakkında söylemek istediğim birkaç şey var. Imdb değeri 7.2 olan bir film… Gecenin bir yarısı dudağım uçuklasın diye film araştırırken bulduğum bu film. Hani şu filmin sonunda gözleriniz hafif dolu bir şekilde alkışlamak tezahürat etmek istediğiniz filmler oluyor ya işte onlardan birisi değil. 🙂 Ama amacının tam ifade edildiğine inanıyorum.

İntihar etme isteğini bir türlü yenemeyen 16 yaşında Craig’in bir hastaneye başvurması ile başlayan bir film. Hastanenin girişinde Craig, hemşireye “-Kendimi öldürmek istiyorum.” deyip “+Lütfen bu formu doldurun.”  cevabını alması repliğiyle daha çok tanınmış ve tatlı bir film olabileceğini bana göstermiş, kendi içimizde derdini ettiğimiz onca şeyin aslında o kadar büyük de olmayabileceğini fark etmemi sağlamış ve atabileceğin bir adımın seni stres denen varlıktan uzaklaştırıp mutlu olduğun şeye götürebileceğine inandırdığını düşündüğüm bir film. Bunu yapmak için de öyle triplere falan sokmuyor seni. Aklını başından almaktan çok aklını başına toplamanı sağlayacağını düşünüyorum.

Bir buçuk saat bir şey çerez niyetine izleyin gitsin. (Eğer yaşça daha az gençseniz 16 yaşında birinin söylediklerini ciddiye almayacak olabilirsiniz benim de ilk başta tereddüt ettiğim bir şeydi; ama o drama yok olay dünya şartlarında ne kadarsa filmde de o kadar. Bir şans vermeniz dileğiyle.)

İyi seyirler dilerim.

Komik Bir Hikaye (2010) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

    72 Yorum

  1. İyi bir film. Eğlenceli vakit geçirdim. Samimi, içten…

  2. Gerçekten güzel bir filmdi teşekkür ederim.(Zach Galifianakis’ı Hangover serisinden ötürü zaten seviyodum iyi geldi :D)

  3. teşekkürler öneri için güzel bir film e benziyor şimdi izleyeceğim