I Origins – Kök (2014)

I Origins – Kök (2014)

Kök adıyla Türkiye’de bilinen I Origins, Mike Cahill’in senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği önemli bir film. Maalesef ülkemizde gösterime girmemiş olan bu yapımın türk izleyicisiyle buluşamaması büyük bir kayıp.filmin şahane tek planları,tatlı kamera hareketleri ve görüntü yönetmenin usta manevralarıyla teknik açıdan çok başarılı buldum I ORGİNS’İ. Oyuncu kadrosunda Michael Pitt gözlere takıntılı bir bilim adamını canlandırmakta ki film sadece Michael Pitt’in su gibi oyunculuğu için bile izlenmeye değer. hikaye;Tüm zamanını laboratuvar da deney yaparak geçiren, Tanrının olmadığını kanıtlamanın tek yolunun gözlerin insan tarafından da yaratılabileceğini dünyaya kanıtlamaya çalışan,bu yüzden sürekli insanların göz fotoğraflarını çekip hayatını bu araştırmaya adamış bir bilim adamının üzerinden anlatılmakta.bir partide; doğal güzelliğiyle seyrine doyulmayan Astrid Bergès-Frisbey tarafından canlandırılan Sofi ile tanışıyor. bugüne kadar gördüğü en güzel gözlere sahip olan sofiyle hikaye gelişmeye başlıyor.

Film buraya kadar size bir aşk hikayesi anlatıyor fakat sonrasında tamamen kendinizi bilimsel bir araştırmanın içinde buluyorsunuz.din ile bilimi karşı karşıya getiren ve birbiriyle çok iyi harmanlayan I orgins,farklı senaryosuyla,tüylerinizi diken diken edecek bir bakış açısı getirerek sizi gözyaşlarına boğabilecek bir film.izlerken beni alt üst etti,size neler eder bilemem. tek bildiğim vakit kaybetmeden filme başlayın.

I Origins – Kök (2014) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

    76 Yorum

  1. izlemeyin vakit kaybı sonunda da bişey olduğu yok

  2. Hayatımda izlediğim en etkileyici filmdi. Kopma noktalarında gözyaşlarımı tutamadım. Bu filmi senin sayende izledim Sen burada paylaşmasaydın kesinlikle denk gelmezdim izlemezdim.Gönülden teşekkür ediyorum.

  3. hakikatten ben de çok etkilendim… en sonu “yok anasini” diyeceginiz bisey

  4. ?

  5. Beni çok etkilemişti. İzleyin pişman olmazsınız.

  6. hangi alanı

  7. Güzel film