İlginizi Çekebilir!

Hodejegerne – Kafa Avcıları (2011)

Okuma süresi: 1 dk, 16 sn

Kafa Avcıları sağlam oyunculuklarıyla, bir sonraki sahneyi merakla bekleten sürükleyici senaryosuyla Norveç yapımı olan filmlerin arasında en iyilerinden biri diyebiliriz. Filmin başrol oyuncusu Roger insan kaynakları uzmanıdır bir diğer adıyla kafa avcısıdır, çok güzel bir eşe ve lüks hayata sahiptir. Ama kendisine karşı bir güven sorunu olan Roger kısa boyunu sürekli dert eder ve sevgilisini kaybetme korkusuyla yaşar. Bu yüzden hep daha fazlasını kazanmak isteyen Roger’ ın bir ek işi vardır. O da sanat eseri hırsızlığıdır. Bir gün galeri açılışında tanıştığı askeri geçmişi olan Clas çok değerli bir tabloya sahiptir. Bu yüzden Roger çok ince bir plan hazırlar hayatının vurgununu yapmak için ama işler istenildiği gibi gitmeyince gerilim ve aksiyon dolu bir film bizi bekler.

Filmde bazı sahneler izledikten sonra uzun süre unutulamayacak kadar etkileyici. Olay örgüsü çok iyi kurgulanmış, zekice hazırlanmış sahneler bolca mevcut ve çoğu zaman Roger’ ın yerinde ben olsaydım napardım diye düşünüyorsunuz.  Gerilim, aksiyon ve suç türündeki bu filmin başrol oyunculuklarını ilk defa bir filmini izlediğim ve çok beğendiğim Aksel Hennie, Game Of Thrones’ ta Jamie rolünü oynayan Nikolaj Coster-Waldau ve son olarak Synnove Macode Lund yapmaktadır. İzlemeyi düşünenler tereddüt etmeden açabilirler filmi şimdiden iyi seyirler.

Bir Cevap Yaz

    5 Yorum

  1. koy sıddetleye adamım 😀 ne fılmdı begenmıstım hangı turu ararsan var norvecten boyle seyler cıkar mıydı ? oyle kızlar cıkıyorsa fılmler nıye cıkmasın dımı

  2. super bı fılm ya kesınlıkle ızleyın ozellikle sonu . bu sıteyı takıp etme sebebım boyle fılmler ıcın zaten ssuuupppeeerrrdddııı

  3. Düşünme İzle direk.

  4. Bu film benim de gözümden kaçmış, yorumları okuduktan sonra izleme fırsatı buldum gerçekten harika bir film bu kadar iyi bir şey çıkacağını beklemiyordum 🙂 İzlemeyenlerin kesinlikle izlemesini tavsiye ederim.

  5. izle pişman olmazsın