Hitman: Ajan 47 – (2015)

Hitman: Ajan 47 – (2015)

Yönetmenliğini Aleksander Bach yaptığı Hitman: Ajan 47 filmi çoğumuzun yakından tanıdığı ünlü bilgisayar oyunu Hitman’ın sinemaya uyarlanmış halidir. Bu tarz uyarlamalar her zaman hoşuma gitmişti bunlara örnek verecek olursak; Assassin’s Creed, Doom, Max Payne, Prince of Persia, Warcraft gibi bilgisayar oyunları da başarılı bir şekilde sinemaya uyarlanmıştı. Hitman: Ajan 47 bence gayet başarılıydı, bol bol aksiyon sahneleriyle aksiyon severlerin seveceği türden bir film. Birazda filmin konusundan bahsetmek istiyorum sizlere.

Ajan 47 (Rupert Friend) tam bir seri katil olarak tasarlanarak ona suikast görevlerinde engel olabilecek korku, sevgi gibi duygularından arındırılmış bir ölüm makinesidir. İnsan genleriyle oynayıp bu denli değişiklikler yapabilen Litvenko (Ciarán Hinds) Syndicate adında bir şirketin hedefi haline gelir. Syndicate şirketinin amacı ajanlardan oluşan bir ordu kurmak ve bunun için gerekli olan tek şey doktor Litvenko’dur. Ajan 47 ise buna engel olmak için elinden geleni yapacaktır, Syndicate şirketinden önce Litvenko’yu bulup onlardan gizlemelidir Ajan 47’ye bu görevinde Katia adlı bir kadın eşlik edecektir.

Hitman: Ajan 47 – (2015) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  78 Yorum

 1. Son sahne astım spreyi ile uçağı patlatması eksantrik ve hoştu devamı gelse izlenir…

 2. Hitman oyununun tüm serilerini 2000 senesinden beri oynuyorum. Codname 47, Sillent Asassin,Contracts,Blood Money ve en sonda Absolution. Baştan söyleyeyim oyuncunun rolü, kullandığı techizat, teknoloji ve 47’nin gelişmişlik seviyesi olarak Blood Money oyununa çok yakın. Oyunun 47 robotu filhakika bi evvelki seriye göre çok geliştirilmişti. Filmde ise aynı biçimde oyuncu ,rolünü üzerine giymiş.Hitman, filmde de görüldüğü üzere bir Marvel efsanesi değil.Gerçeğe yakın kurgular fazla saçmalanmamış senaryo bence Hitman’a oyunu ile mukayese etildiğinde çok yakışmış. Kel adam hipotezimce Hitman oyununu çok fazla gözden geçirmiş olmalı ki bildiğimiz reyin robotunun aynı hareketleri ile rolünü bitirmiş. Devam filmleri mevzusunda tenkitler var. Devamı gelemez stilinde yorumlar çok eksantrik. Yalnızca oyununu senaryo yapsalar en az 20 film çıkar piyasaya.

 3. Hitman oyununun tüm serilerini 2000 senesinden beri oynuyorum. Codname 47, Sillent Asassin,Contracts,Blood Money ve en sonda Absolution. Baştan söyleyeyim oyuncunun rolü, kullandığı techizat, teknoloji ve 47’nin gelişmişlik seviyesi olarak Blood Money oyununa çok yakın. Oyunun 47 robotu filhakika bi evvelki seriye göre çok geliştirilmişti. Filmde ise aynı biçimde oyuncu ,rolünü üzerine giymiş.Hitman, filmde de görüldüğü üzere bir Marvel efsanesi değil.Gerçeğe yakın kurgular fazla saçmalanmamış senaryo bence Hitman’a oyunu ile mukayese etildiğinde çok yakışmış. Kel adam hipotezimce Hitman oyununu çok fazla gözden geçirmiş olmalı ki bildiğimiz reyin robotunun aynı hareketleri ile rolünü bitirmiş. Devam filmleri mevzusunda tenkitler var. Devamı gelemez stilinde yorumlar çok eksantrik. Yalnızca oyununu senaryo yapsalar en az 20 film çıkar piyasaya.

 4. Hitman oyununun tüm serilerini 2000 senesinden beri oynuyorum. Codname 47, Sillent Asassin,Contracts,Blood Money ve en sonda Absolution. Baştan söyleyeyim oyuncunun rolü, kullandığı techizat, teknoloji ve 47’nin gelişmişlik seviyesi olarak Blood Money oyununa çok yakın. Oyunun 47 robotu filhakika bi evvelki seriye göre çok geliştirilmişti. Filmde ise aynı biçimde oyuncu ,rolünü üzerine giymiş.Hitman, filmde de görüldüğü üzere bir Marvel efsanesi değil.Gerçeğe yakın kurgular fazla saçmalanmamış senaryo bence Hitman’a oyunu ile mukayese etildiğinde çok yakışmış. Kel adam hipotezimce Hitman oyununu çok fazla gözden geçirmiş olmalı ki bildiğimiz reyin robotunun aynı hareketleri ile rolünü bitirmiş. Devam filmleri mevzusunda tenkitler var. Devamı gelemez stilinde yorumlar çok eksantrik. Yalnızca oyununu senaryo yapsalar en az 20 film çıkar piyasaya.

 5. Izlenebilecek bir film bence

 6. bazı sahneleri gayet güzelime gitti temenni yüksek yakalanmadan izlenilebilir

 7. sıradan diyenler var ama benim için muhteşemdi :

 8. sıradan bir aksiyon filmi olmuş

 9. beklediğim tesiri alamadım . 47 rolü daha tesirli birine verilebilirdi.mevzu kağıt üstünde hoş ancak sahneye yansıtılamamış.6/10

 10. Pek hoşlandığımı söyleyemem… Coşkusuz, kasıntı ve oldukça kolay oyunculuklar var. Olmamış ne yazık ki.

 11. Hoş 😀

 12. Harikulade

 13. sıradan orta karar bir aksiyon filmini geçemedi ne yazık ki 7/10

 14. Yorulara bakmayin .. Bu filimden ne bekliyorsunuz ? Pariste tanisan iki turistin evlilige giden Ask hikayelerini mi ? Hitman´in oyunlarinin bir hastasi olaraktan filimlerinin de hastasiyim.. Ve ilk filimi muazzamdi, bence bu sanki bir katlanmis lezzet sundu bu aksam bana.. Acikcasi yorumlara umursayan biriyim ve de yorumlardan sonra acikcasi pek gönüllü baslamadi filime, ama dedigim gibi her Seri filimin bir öyküsü vardir , kurallari , formati vardir ve bence Kaideler cignenmeden devam ediliyor Nitelikli yapimlara.. Yeniden herkezin sahsi görüsü kendinedir ama benim icin en iyi Sukiastci mi dersiniz , Casus mi dersiniz ? , Tetikci mi hainini koyarsiniz ama Benim icin katogorilerin Zirve koltugunda HITMAN yatiyor..

 15. İlk filmin tadını vermedi 5/10

 16. Hitman bu değil. Ayrıca bu film de oldukça vasat. Kovalamaca sahneleri her zaman coşkulu oluyor, araba sahnesi neredeyse her casus filminde var… Sırf bu nedenden dolayı sevinç veriyor olması onu iyi film yapmaz. Özellikle Hitman gibi daha doğrusu Casus 47 gibi özünde profesyonel, kamufle olup sanki hayalet gibi içeri sızan, serinkanlılığından ödün vermeyip hadise anında koşmaya dahi tenezzül etmeyen bir şahsiyetin her özelliğinin karşıtı bu filmde işlenmişse bu kolaya kaçmak değildir de nedir? Tam oklar vasati bir bütçeyle çekilen, gişeye oynayan bir üretim olduğunu gösteriyor.

 17. Film hoştu öneri ederim.

 18. 2007 üretimi filmin yine çevrimi olan filmde Casus 47 rolü, yaşama veda etmese Paul Walker’ın olacakmış. Filme dönersek zaman zaman kendi içinde tekerrüre düşse de, akıcılığından bir şey kaybetmiyor. Oyuna sonuna kadar sadık kalan bir uyarlama aramıyorsanız, izlerken zevk alabilirsiniz. Kast listesinin ardından yayınlanacak olan mini sahneyi es geçmeyiniz ;

 19. oyuncu bayan terminatör iki filmindeki kadına benziyor ve aynı ona izliyor gibi oldum. hitman 1 den azıcık düşük ama yeniden de insanı koltuğuna kilitlemeyi başarıyor.

 20. bildiğin aksiyon filmi,9/10

 21. Yok dost olmamış. Senaryo delik deşik, kurgu perişan. Anlam kusuru bol. Filmin başında ne yazıyor “Bilgisayar oyunu Hitman’e katlanmaktadır”. Eee burda oyunla ilgisi yok ki. Vermişler aksiyonu. Ayrıca baş roldeki kız da çok sırıtıyordu daha iyi biri bulunabilirdi.

 22. Öteki imalden çok daha iyiydi.

 23. iyi hoş. aksiyonu bol zaman geçirten çok kafa yordurmayan bi film. Filmi İzlerken acaba gerçekten de ayıra bişey yapılabilir mi diye geçti içimden.

 24. 5/10 .Perişan senaryo kim yazdı lan bunu.

 25. Aksiyon severlerin beğeneceği cinsten bir film. Rupert Friend ve Hannah Ware iyi oyunculuk sergilemiş.

 26. bu filmi izleyen tek kız ben miyim yahuu yorumların maşallahı var :

 27. Başrol için ne kadar da çok Jason Statham ‘ a yakışırdı diyen varsa da başrol oyuncusu Rupert Friend zaferli bir film geçirmiş. Filmi izlemenizi ağır bir biçimde öneri ederim. Aksiyon tutkunları kaçırmamalı zira filmin neredeyse durakladığı an yok. 9/10

 28. Birincisi kadar iyi olmasa da yeniden de aksiyonu ve efektleri filmi kurtarıcı kalitede olmuş. Aksiyon filmi beğenenleri hoşnut edecek dozda bir film.