Hesaplaşma – The Accountant (2016)

Hesaplaşma – The Accountant (2016)

Hesaplaşma filminin yönetmen koltuğunda Gavin O’Connor oturuyor. Güçlü bir kadroya sahip olan filmde başrolleri Ben Affleck,  Anna Kendrick,  J.K. Simmons,  Jon Bernthal ve John Lithgow paylaşıyor. Filmin kurgusu çok iyi yapılmış, başlarda ağır tempoda başlasa bile aksiyon sahnelerinin başlamasıyla çok başarılı bir film olmuş. Oyuncu kadrosunda ise Ben Affleck başarılı bir oyunculuk sergilemiş kardeşi rolünde ki Jon Bernthal’da çok başarılıydı. Aksiyon filmi sevenler bu filmi kesinlikle izlesin zaman nasıl geçtiğini fark etmiyorsunuz.

Filmin konusu; Christian Wolff (Ben Affleck) henüz daha küçük yaşlardan itibaren müthiş bir zekası olan ve yetenekleriyle etrafındaki herkesi şaşırtıyor örneğin, pazılı ters tarafından yapması gibi şeyler vardı. Ancak takıntıları olan bir çocuk ve doktorlar ona otizm tanısı koyuyor. Christian büyüdüğünde ise sıradan bir mahallede sıradan bir dükkanda muhasebeci olarak gözükse de aslında matematik dahisi olan Christian suç dünyasının muhasebe işlerini yapmaktadır ve neredeyse bir ölüm makinesidir. Yaşadığı hayatı yaptıklarını gizlemek paravan olarak kullanıyor. İşinde çok iyi olan Christian normal bir insanın haftalar boyunca uğraşarak yaptığı işlemleri saatler içerisinde yapabiliyor. Fakat başta dediğim gibi takıntıları olan birisi başladığı bir işi kesinlikle bitirmesi gerekiyor.

Suçla Mücadele Birimi tarafından yaptığı kirli işlerin fark edilmesiyle daha yasal işlere yönelerek bir robotik firmasında yapılan tutarsızlıkları araştırmaya başlayan Christian tutarsızlıkları çözüldükçe şirketin kirli oyunları ortaya çıkarıyor ve şirkette kirli işlerinin ortaya çıkmasını istemeyenler Christian’ı öldürmek isteyeceklerdir.

IMDB Puanı : 7,4

Hesaplaşma – The Accountant (2016) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  72 Yorum

 1. hoş film ama o kadarda değil.muhabbetler fazla uzatılmış sanki :
  10/6

 2. Hoş bir film. Karışık bir kurgusu var, dikkatli izlenmesi gerekiyor. İçinde aksiyon olmasaydı 2 saatlik müddetiyle belki sıkabilirdi ama kapsadığı merak duygusu Ben Affleck ‘ in oyunculuğu ile sıkılmıyorsunuz.

 3. Görünen köy rehber ister derler ya işte öyle bir film. Ağırbaşlı bir muhasebeci ama arka tasarıda çok derin yeraltı ilişkileri olan kahramanımız. Film oyunculuklar olsun senaryo olsun gerçekten galibiyetli öneri ederim.

 4. 7,5/10

 5. Hoş ve etkileyici bir film. İzleyin.
  Ailesinde otizm olanlar kesinlikle izlemeli.

 6. Film 2 saat ama insan bunalmadan izliyor ,hatta 2 saat daha olsa izlerin.Kurguda bazı boşluklar olmasına karşın aksiyon sahneleri bu yetersizliği kapatıyor.İzlemenizi öneri ederim

 7. Hoş ve bir o kadar da çekici bir Ben Affleck filmi…Muhasebecinin intikamı…

 8. Otizm hakkındaki genel kültürüm, bu filmde tarif edilen “İleri Derecede bir cins Otistik” tanılı Christian Wolff Ben Affleck’un filmde gördüğümüz performansı asıllaştırıp hakikatleştiremeyeceğini ölçmekten uzak. Natürel ister istemez usuma “Yağmur Adam” filmi ve Dustin Hoffman geliyor. Oradaki performansı ile Oscar alan Hoffman’ın canlandırdığı otistik ile Affleck’in otistiği arasında çok fark var. Dediğim gibi bu rahatsızlığı ve versiyonlarını öğrenmediğimden daha ileri gitmeyeceğim. Onun dışında senaryo ve hatta aksiyon sahneleri oldukça galibiyetli. Sizde merak uyandıran, sık sık donakaltan büyümelerle devam ediyor ve bence sonunu da meblağlı bir biçimde hoşça bağlamışlar. 44 milyon dolara çekilmiş, iki katına yakın para kazandırmış ve imdb puanı 7,4. Devamı çekilir mi dersiniz? Şu an proje safhasında. Sanki izleyeceğiz ve yeni bir çağdaş Robin Hood olacak gibi.

 9. mevzusu orijinal nitelikli bir film. Bu filmden sonra Ben Affleck filmlerini izlemeye karar verdim. Çok iyi oynamış

 10. Gecenizi hoşlaştırın, izleyin dostlar.

 11. Konu hoş, işleniş hoş ama yalnızca azıcık durağan ilerliyor. Ben Affleck iyi bir oyunculuk misali sergilemiş.

 12. Muhteşem film, izleyin.

 13. Bu Affleck gitgide iyi bir oyuncu mu oluyor nedir? : Perişanlıktan iyiye doğru ilerlemesi takdire şayan. Filme kazançsak netlikle bunalmadan izlenecek, birden çok cinsi barındıran bir üretim.

  anekdotum:7/10

 14. başlangıcında vakadan hadiseye zıplaması takibi azıcık eforlaştırıyor ama bu uzun sürmüyor. İzlerken parçaları birleştiriyor. Genel mantıkta hoştu.

 15. İyi bir film olduğunu düşünüyorum, izlenir. 7/10

 16. Muhasebeciyi Hesaplaşma olarak çevirmişler ya.ddd
  NEyse film’de bi absürtlükler ama ama film iyi gibi.dd Azıcık duygusuz film.dd
  Gözde değil ama izlenisi zaman geçerilise bir film tavsiyem..

 17. Aksiyon beğenenler çok hoşlanacaktır azıcık sır havası olsa da bu cins için çok doyurucu değil ama aksiyon olarak çok sağlam

 18. Ben Affleck oyunculuğunun doruğunu yapmış

 19. Ben Affleck’i oyunculuğunu burada baya beğendim sarihçesi. Hiç bunalmadan izledim : aksiyon manalı aksiyon beğenenlere öneri ederim. Dövş sahneleri çok mübalağa değildi hoştu 7/10

 20. çok hoş bir film.. azıcık ağır ilerlese de sıkmadan izlettiriyor.. puanım : 7.7

 21. Oldukça değişik bir film.Film aksiyon,gerilim,dram gibi cinsleri harmanlamış.Oldukça galibiyetli bir senaryosu var.

 22. Filmin bir aksiyon filmi olacağı emin natürel ki fragmanlardan. Ama hem aksiyonu yaşadım, hem güldüm, hem de ana şahsiyetin değişikliğinden o vaziyetteki şahısların hastalanarak nitelendirilmesini doğru bulmadığım için bu terimi kullandım doğan dramı yaşadım.

  Kesinlikle gitmelisiniz tenim.