Guardians of the Galaxy – Galaksinin Koruyucuları (2014)

Guardians of the Galaxy – Galaksinin Koruyucuları (2014)

guardians-of-the-galaxy

Marvel kahramanlarını ve filmlerini çok severim. Bol espri, abartılı görsel efektler, pek çok farklı mekan, kostüm vs. ciddi bir çalışma süreci ürünü hep, tabi bu tarz filmleri sevenler için..

Biraz çocuk filmi gibi Galaksinin Koruyucuları ama izleyeni sıkmaz asla. Seslendirme kadrosunda Vin Diesel, Bradley Cooper gibi isimleri, başrollerde de Chris Pratt, Zoe Saldana, Lee Pace’i görüyoruz. Uzayda farklı gezegenlerde, farklı toplumlar arasında geçen güç savaşları filmin ana teması. Bir de tüm galaksiyi kurtarmaya çalışan bir grup deli kahramanımız var 🙂 Ne kadar uzayda geçse de Dünya’dan kopmayan espriler unutulmamış, ek olarak hayatımıza Groot denen çok tatlı bir varlığı soktu bu film tıpkı Minions gibi..

Özetle eğlenceli bir hikayesi, güzel bir kadrosu olan Guardians of the Galaxy bu tür filmleri sevenlere özellikle tavsiyemdir. İyi seyirler!

Galaksinin Koruyucuları (2014) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  68 Yorum

 1. MARVEL dünyasının üvey evlat kişilikleri “Galaksinin Gözeticileri ” , film dünyasında da Üvey evlat olmuş ne yazık ki ! Son derece hoş bir mevzu, senaryo, şahsiyet çeşitlemesi olmasına karşın, standart Marvel filmleri durumunu vazgeçip, gereğinden fazla mizah – cümbüş – komedi – çocuksuluk kapsamaktaki bazen bir Walt Disney filmi izliyor seziyorsunuz ! Filmi cümbüşlü kılalım derken suyunu çıkarmışlar resmen !

  Teknik ayrıntıya kazançsak, oyunculuklar, oyuncu tercihleri, efektler, renkler ve uzay sahneleri çok hoş. Müzikler efsane seviyesinde ! Walkman, kaset, kasetçalar hoş bir nostalji yaratmış. Chriss Pratt çok galibiyetli. Şahsiyet olarak Groot’a bayıldım. Hele de havada uçuşturduğu ışıkların olduğu sahneler büyüleyici. KArdeşlik – birlik – beraberlik – sadakat üzerine verilen iletiler çok yerinde. Banal bir duygusal sahne var ki bir çok yerde yapılan sulu mizahlardan sonra ilaç gibi geliyor.

  Ana şahsiyetlerin nasıl bu hala geldikleri hemen hemen hiç anlatılmamış. Bir “İlk film” için son derece eksik bu. Ben olsam her bir şahsiyetin nasıl oluştuğunu tek tek bir biçimde anlatırdım.

  Sonuç olarak hem MARVEL filmlerini beğenen hem de CÜMBÜŞ – KOMEDİYİ beğenenler için süper bir film ! Ama yalnızca MARVEL filmlerini beğenenler için, benim gibi, çocuksu seviyede kalmış bir Bilim Kurgu filmi. Keşke mevzu ciddi işlenseymiş. Avengers “İç Savaş” niteliğinde süper bir film olurmuş …

 2. Marvel âlemi zati genişti ve aralıksız da büyümeye devam ediyor..
  Bu büyüme içerisinde artık takip edemediğimiz çok değişik şahsiyetler ortaya çıkmaya başladı. Marvel âlemi artık çok fazla alt cihana bölüyor gerçeğinde. X-Men âlemi ayrı, Yenilmezler Evreni ayrı ve bunların âlemi ayrı.. Ama anlaşılan o ki bu “bakilik taşları” tam âlemleri birleştirecek ana öyküyü oluşturan esas unsurlar olacak..
  Thanos’u ilk kez burda gördük ama Avengers 2 nin bitiminde de selam çakmayı unutmamıştı. Şu ana kadar 4 taşı gördük ve daha ortaya çıkmayı bekleyen 2 taş var. Daha da ehemmiyetlisi bu toplam 6 taşın nasıl bir araya getirileceği..
  Marvelin hali hazırda 20 sene yetecek mühimmatı var ve önümüzdeki 20 seneyi domine edecek öyküye sahip.
  O zaman Forever Marvel.. :
  İyi seyirler..
  Anekdotum: 8 / 10

 3. I Am Groot! 7.5/10

 4. Karşımızda ”Galaksinin Gözeticileri.” Bir yandanda Marvel kâinatının unutulan kişilikleri. Marvel âlemi her geçen gün öylesine genişliyorki, artık izlediğim filmdeki şahsiyetlerin adlarını unutacak seviyeye geliyorum. Gün geçtikçe yeni bir Marvel âlemi, gerçeğinde bu güzelime gidiyor zira Marvel bu sektörde herzaman en üst sırayı gözetmeye devam edecektir gözümde. Filme gelecek olursak, öncelikle mevzu olarak buzamana kadar izlediğim Marvel filmlerinin üstündeydi diyemem, başka bir deyişle aman aman hastası oldum , bağımlısı oldum diyemem bu serinin ilk filmi için, gelecek neler getirir öğrenmiyorum. Filmde aksiyon sahneleri gayet zaferliydi bu sahnelerin yanına komedide ilave edilmiş kahkaha attığım yerler oldu ayrı bir tat verdi bana. Fakat bunlar başlı başına yetmiyor tabiki.. Ben daha iyisini bekliyordum. Oyunculuk olarak Chris Pratt zati galibiyetli bir ad, burdada bütün bir Star Lord olmuş. O ufak hayvanda güzelime gitti, yaptığı mizahlar olsun özellikle attığı kahkahaya izlerken bende eşlik ettim unutamayacağım bir sahneydi. 😀 Öbür yandan görsel şölen izledik zati Marvel bunu her filminde muvaffak oluyor ve git gide çıtayı yükseltiyor. Acaba bunun öbür filmlerle bir iletişimi olurmu diye düşünüyorum ve merakla ileride olacakları bekliyorum. Adım Groot, söyleyeceklerim bunlardan ibaret. Hoşçakalın 10/7.5

 5. 8.5/10

 6. açıkcası ben pek fazla sevinç alamadım filmden.Marwel diyince fazla temenniye girmiş olabilirim ama hoşlanamadım filmi

 7. En iyisi değil ama en cümbüşlü Marvel filmi diyebilirim.

 8. – Galaksi senin için bir şey yaptı mı hiç ? Neden kurtarmak istiyorsun ?
  – Zira ben de içinde yaşayan ablavutlardan biriyim !..

  Çok da uzak olmayan bir gelecekte geçen ve değişik seyyarelerden gelip, birbirlerinden çok değişik özellikleri olan beş kaybetmişin, kendi öykülerini yine yazdıkları, hoş cümbüşlü ve çekici bir film. Geçmişlerinde hep kaybetmiş ve bu bozgunlarını hep kaçışlarda arayan Peter Quill, Gamora, Drax, Roket ve Groot’un pek çok ortak noktada kesişen öyküsü artık bir kaçışın değil kendileri için yeni bir başlangıcı arayan hikayesi bu film. Hem de emel her gün daha çok kaybetmeye doğru gittikleri, yaşadıkları Galaksiyi gözetmek..

  Son derece cümbüşlü, neşeli, aksiyonun da hiç bitmediği çekici bir film. Marvel’in değişik öykülerini, değişik kişiliklerini tanıdıkça daha çok beğeniyorum. Galaksinin Gözeticileri kısmen daha geride kaldığını sezdiğim bir öyküydü öykünün de yeniden çok başka ve değişik bir dünya tanıttığını gördüm ama Marvel’in her filminin bu aileye üye olduğunu her filminde görebiliyoruz. Bir biçimde mevzu hep tüm filmler içinde ortak en ehemmiyetli noktaya direniyor: Dünyayı kurtarmak ve ebediyen gözetmek. Bu ortak nokta her filmi için geçerli. Öyküler, şahsiyetler ve şahsiyetlerin öyküleri birbirinden ne kadar değişik olursa olsun mevzunun bu ortak noktada bağlandığını söylemek hiç de yanlış olmaz. Bu film için de bu geçerli. Her hatırayla son derece neşeli. İçerisinde muhtelif mizahların olduğu ve bir vaziyet komedisinin de yaşandığı bir filmdi aynı zamanda. Şahsiyetlerin kendileri arasındaki terslik ve bu terslikler içerisinde bir ekip olma zorunlulukları filme ayrı bir güzellik ve hava katmış. Bunun dışında filmde Peter Quill şahsiyetiyle 80’lerin sonundaki Amerikan Pop Kültürünün de muhtelif yansımalarını görüyoruz bu da tabi ki aynı zamanda bu şahsiyetin öyküsünün bir parçası ve özelliklerinden birisi.. İzlenilesi bir Marvel filmi..

  Puanım: [7.7/10]

  ‘İyi seyirler..’

 9. Bence makûstu. Bu kadar makûs bir mucizevi film seyretmedim. Tipler birbirinden iğrenç senaryo iğrenç. Filmi iki günde güç tamamladım. Bir filmi tamamlamamak mizacım değildir zira. 40/100

 10. Yorumları dikkate alarak filmi çıktığı günden beri izlememiştim ancak ikinci filmin çıkması üzerine film tekerrürden gündeme gelince dostumun önerisi üzerine izledim ve hoşlanmadım, eşi öbür filmlerden hiçbir değişiklik göremedim, izlerken uykum geldi, devam filmini de izlemeyi düşünmüyorum. Netlikle öneri etmiyorum.
  Puanım: 5.5

 11. Filme hoş yorumlar geldiğini dinlemiştim. Ne zamandır izlemeye fırsatım olmadı. Marvel filmi olması benim için izlememdeki en büyük faktör. Sonuç olarak izledim ve hoşlanmadım. İzlerken bunaldım. Sadece bakilik taşlarından birini de burda görmek hoştu..5/10

 12. Film çok makûs.

 13. İzlemeye değmez.

 14. Gerçekten de fragmanı izlediğimde bu kadar beklememiştim hatta gitmemeyi dahi düşündümüştüm sinemaya, ama öğrenirsiniz işte dostların ısrarı. Neyse filme kazançsak, bence filmin kahramanı netlikle ağaç adam ‘I am Groot’ demesi dahi bir değişik. Çok sevinçle ve zevkle izledim. Ve hatta çoğu yerlerde kahkahalara boğuldum. Oyunculuklar gerçekten çok galibiyetli ve bütün kıvamında ilerledi. Zoe Saldana ise kendine bir kere daha hayran vazgeçti. Son olarak ufak, büyük herkese öneri ederim, izlemeye kıymet bir üretim.

 15. Marvel yeniden iyi bir iş çıkarmış.filmi izlerken zaman nasıl geçti anlayamadım.öncelikle şahsiyetler oldukça cümbüşlüydü.bazı sahnelerde beni oldukça güldürdüler.görsel ve aksiyon olarak da gayet zaferliydi.ben çok sevdim ve öneri ederim.

 16. Neşeli ve cümbüşlüydü. Sevdim.Filmi izlerken zaman nasıl geçti anlamadım.Şahsiyetler cümbüşlü ve gülünçlerde. Neşeli seyirler.I am Groot:

 17. Neşeli ve cümbüşlüydü. Sevdim.Filmi izlerken zaman nasıl geçti anlamadım.Şahsiyetler cümbüşlü ve gülünçlerde. Neşeli seyirler.I am Groot:

 18. Galaksinin Gözeticileri, kolay bir senaryo üzerine kurulmuş, etkileyici efektlere, müziklere ve mizahlı diyaloglara sahip bir üretim. Sevinçle izledim ancak mübalağa etilecek kadar da kendine hayran vazgeçtirecek cinsten bir film değil. Marvel niteliği yeniden kendini muhakkak etmiş. Öneri ederim.