Evdeki Düşman – Orphan (2009)

Evdeki Düşman – Orphan (2009)

“Evdeki Düşman”ın gerilim film önerileri arasında kesinlikle olması gerektiğini düşünüyorum. Son zamanlarda izlediğim en iyi gerilim filmiydi diyebilirim. Evdeki Düşman filmi, konusunun özgün olması ve gerilimin her saniye artması ile kendini izlettirmeyi başarıyor. Sürükleyici, gerilim dolu ve şaşırtıcı sonu olan bu filmi kaçırmamalısınız.

Evdeki Düşman filminin konusu ise şöyle; Mutlu bir evlilikleri olan Kate ve John çiftinin bir kız ve bir erkek çocukları vardır. Aynı zamanda Kate 3. bir çocuklarına hamiledir. Fakat trajik bir şekilde bebeklerinin ölümüyle çok büyük bir üzüntü yaşarlar. Bu kötü bu olayı atlatabilmek için bir süre sonra evlerinden çok da uzakta olmayan bir yetimhaneye evlat edinmek için giderler.

Yetimhanede Esther isminde kız çocuğuyla tanışırlar. Esther, onlara sıcakkanlı ve samimi davranışlarıyla kendini sevdirmeyi başarır. Onunla çok iyi anlaşan çiftimiz, evlat edinmek için gerekli olan işlemleri tamamlayıp Esther’i evlat edinir ve yetimhaneden alıp evlerine giderler. Esther, aslında dışarıdan görüldüğü gibi biri değildir ve Kate’in bunu anlaması çok da uzun sürmeyecektir. Ancak Esther’in diğer yüzünü John’a ispatlamak hiç de kolay olmayacaktır.

2009 – Kanada yapımı olan ve başrollerini Vera Farmiga,  Isabelle Fuhrman ve Peter Sarsgaard’ın oynadığı filmin yapımcıları Leonardo DiCaprio  ve  Susan Downey.

Orphan (2009) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  71 Yorum

 1. ÇOK GERİLDİĞİM BİR FİLM OLDU BAYAN NE KADAR İYİ MAKSATLIYDI BU FİLMİ İZLEYEN ÇOCUK ALMAKTAN BIRAKIR

 2. Bugün bir defa daha izledim ve yeniden kendimden geçtim. Bu filmi izleyenlerin yüzde doksanının Ester’i öldürmek için can attığına eminim.

 3. Takribî 4 sene evvel izlediğim bir film.Fakat senaryosu o kadar değişik ki insanın usuna yer ediyor.Harikulade bir son.Bütün hoşlandığımız gibi ters köşe.Netlikle izlenir. 10/9

 4. EK olarak Max’ a bayıldım öyle bir tatlılık yok :

 5. Her şey iyi güzel, asabımı da bozdu helal tamam. Amma velakin öyle zayıf bir kız nasıl oldu da bunca şeyi yapabildi? SPOİ——— Adam kızdan eforlu ama bir tane dahi vuramaz mı bıçak yerken anlam kusuru var bence.. Minnak bir kızdan çok daha eforlu olabilmeniz gerekliydi sayın cast : Entrikayı anlarım ama fiziken bu kadar düşmeniz olmadı..Her şeye karşın fena değildi. Asaplarınızı bozmak istiyorsanız izleyin..

 6. Gerilim cinsinin hakkını aşırısıyla veren film. 8.3/10

 7. süper bir film.bence bu filmi izlemeden evvel yorumları fazla okumayın,fragmanı dahi izlemeyin.filmi açın kendinizi hür bırakın.

 8. sonu süpriz biten filmlere bayılıyorum

 9. cinsinin içinden iyi sayılacak bir film sağ gösterip sol vurmak tabirini en hoş anlatan filmlerden birisidir kesinlikle izleyin 10/7.5

 10. En iyi gerilim filmlerinden biri.izleyin

 11. ESTHER’DE BIR MESELE VAR

  Yaşamımda izlediğim en hoş ters köşe yapan bir fobi filmi;
  Başta afiş çok alakamı sürüklemese de yorumlara bakarak izlemeye karar verdim ve neden daha evvel izlememisim diye kızdım kendime. Roller çok hoştu film zati muazzam.
  Netlikle izleyin. 10/10

 12. @ThomasetHelene Netlikle 39.dosyanın daha iyi olduğuna katılmıyorum yanılıyorsunuz.Konuttaki Düşman hem daha gerçekci hem çok daha gerilim dolu ve kaliteliydi.

 13. İzlediğim en kıymetli filmlerden birisiydi. Kurgusu öbür fobi filmlerine göre çok daha sağlam ve zekice. Başından sonuna kadar alaka, merak ve fobiyle izledik. Esther’i canlandıran ufak kız olağanüstü galibiyetli.. Ben bu cinste bir imal daha izlemiştim hatta onda da uzun saçlı bir adam sonunda tesirden kurtulmak için kulak çeperini patlatıyordu ve kurtuluyordu tesirden. Bu filmin neredeyse her sahnesi gerilim doluydu. Vera Farmiga sır ve fobi cinsine çok yakışıyor. Filmin katlandığı esas muhteşem! Hiç hipotez edemeyeceğim cinsten bir yapıttı. Ayrıntılı çekimler ve gerici sesler çok galibiyetliydi. Ufak çocukların hepsi birbirinden harikuladeler. Böyle fobi filmlerine bayılıyorum, reelinde büyük bir tesir vazgeçecek fobi imali değil ancak ben Esther’den çok etkilendim, çok ürkütücüydü. Ufak çocuklar için netlikle uygun bir yapıt değil. Sınıfça izlenecek seviyede de değil zira başlarda iki sahnede cinsel kısımlara tesadüfüyoruz.. 11

 14. oldukça galibiyetli bir film.öneri edilir

 15. Yarıyıl yarıyıl izlerim ve her zaman aynı coşkuyu sezerim, kesinlikle izleyin :

 16. Muhteşem bir senaryo, olağanüstü bir ters köşe

 17. İyi maksat ve makûs maksat….Çok zekice bir senaryo…İzleyin…Tereddüt etmeden…

 18. Uzun zamandır merak ettiğim bir filmdi. İzlerken başlarda alıştığımız gerilim filmleri havasındaydı. Sonrasında afallatıcı sonu ve orjinalliğine hayran kaldım. Isabelle Fuhrman’a filmi izlerken ne kadar asap olsamda oyunculuğu harikuladeydi. İyi seyirler…

 19. Her an bir şeyler olabilecekmiş gibi size geren bir film Konuttaki Düşman.

  Filmde altta uyuyan bir sürü neden göze çarpıyor, özellikle sonlara doğru her şey iyice sarihe çıkıyor zati. Yeniden bayanların altıncı hislerinde ne kadar haklı olduğunu kavradığımız bir imal : Koca müsveddesi hiç bir şeyi son ana kadar kavrayamazken, bir çok şeyi sezinleyen bayana yeniden küçük çapta çılgın damgası yapıştırılmış ama neyse ki bunun sonu öyle çok makûs bitmedi.

  Bu arada belirtmeden geçemicem Vera Farmiga muhteşem bir ayrıntı : Fobi Seası’ndan sonra bu filmiyle de gözdelerimden biri oldu. Çok beğendim. :

  Filmin benim için en büyük artılarından biri de tabi ki Esther şahsiyetini oynayan kız oldu. Makyajın da büyük tesiri var tabi ama oyunculuğu da yenilip yutulacak gibi değildi bence.

  Öneridir :

 20. Ilk dakikasından itibaren izleyicisini içine alan şahane bir gerilim filmi9

 21. Favori filmlerimden biridir. Sürekleyici, gerilim dolu ve afallatıcı kısımlar :
  Psikoloji filmlerini beğenenlere teklifimdir. Kesinlikle izleyiniz.