El Cuerpo – Ceset (2012)

El Cuerpo – Ceset (2012)

Son yıllarda İspanyollar bu işte ciddi anlamda çığır açtı. Elimizdeki film de bunun bizzat kanıtı. Adamlar öyle bir senaryo yapmışlar ve öyle bir şekilde sunmuşlar ki izleyiciye bu zamana kadar izlenilen birçok film bir anda çöp oluveriyor.

Sadece bir kadın cesedinin ortadan kayboluşuyla başlayan film birbirinden ilginç olayların gelişmesiyle devam ediyor. Baştan sona merak uyandıran El Cuerpo sonunda da merakımızı boşa göndermeyerek muhteşem bir final yapıyor. Tahminde bulunmak zor değil; ama tahmini tutturmak neredeyse imkansız. Ters köşenin hasını yapmışlar resmen.

Ve filmin en can alıcı repliğinden anlıyoruz ki  “Yaptığımız hiçbir şey bizim yanımıza kâr kalmaz, er yada geç biri gelir ve bunu bize ödetir.” Senaristimiz ve yönetmenimiz olan Oriol Paulo gerçekten muhteşem iş çıkarmış. Her türlü izleyiciye hitap eden filmimizi izlemeden geçmeyin derim.

İyi seyirler!

Ceset (2012) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

    306 Yorum

  1. Ne yani adamın kendisi mi katil çıktı??nasıl bukadar şaşırtıcı bir finali varmış bir ara izleyeyim..

  2. Efsanelerden… İspanyollar bu tarz filmlerde çok başarılılar

  3. süpriz sonlu akışı güzel hafif geren mükenmel bir film bu filmi seven the insivible guesti kesinlikle izlemeli

  4. Film bitene kadar gizemini koruyor, bir yandan takip ediyor bir yandan da tahmin etmeye çalışıyorsunuz.Tavsiye edilecek bir filmdi.

  5. çok iyiydi bee.. izle, izlettir..

  6. film gerçekten mükemmel bir senaryo üzerine kurgulanmış. yönetmenin ellerine sağlıkş. izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. ters köşe bir sonluk….