Cinayet gecesi – Fracture (2007)

Cinayet gecesi – Fracture (2007)

Cinayet Gecesi filmi mükemmel kurgusu ve müthiş oyunculuğu olan Anthony Hopkins ile hafızam da yer etmeyi başaran sürükleyici bir film. Gizem ve suç türünde oldukça başarılı. Film ilerledikçe acaba ne olacak diye düşündürmeyi başarıyor bu sayede sıkılmadan güzel vakit geçirebiliyorsunuz. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Cinayet Gecesi filminin konusunda Thomas Crawford (Ted Crawford) kendisini aldattığını düşündüğü karısını takip ederek aldattığından emin olduktan sonra soğukkanlı ve kusursuz bir şekilde plan yaparak kendi evlerinde karısını öldürüyor hemen ardından da polisi arıyor. Ted Crawford’un evine gelen polis ekiplerinin aralarında cinayete kurban giden Jennifer’ın sevgilisi Rob Nunally karşılaştığı manzara karşısında şoka girip Ted Crawford’a saldırıyor.

Karısını öldüren Thomas Crawford çıkarıldığı mahkemede, davaya Willy adında bir avukat bakıyor. Avukat Willy başarılı bir kariyerin ardından daha iyi bir avukat olma yolunda kazanması gereken bu son davada, olay ona başta basit gibi gözüküyor ancak Thomas Crawford’ın karısını öldürdüğü düşünülen silahının aslında cinayet silahı olmadığı anlaşılınca işler karmaşık bir hal alıyor.

İMDB Puanı : 7.2

Cinayet gecesi – Fracture (2007) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  75 Yorum

 1. Bir insanın gözlerinin içine bakarak onu vurmak yalnızca özel bireyler yapabilir.
  Anthony Hopkins bu kadar iyi oyuncu olduğunu bilmiyodum açıkcası artık ona da zihne de hayran kaldım avukat bozuntusunu beğenmedim adını dahi yazmaya gerek yok her doğrultudan çok iyi bir film en sonu daha iyi bite öğrenirdi.
  ÖZEL BİRİ DEĞİLİM
  10/8.3

 2. fazla temenniye girmeden izlenebilir 7.0/10

 3. 7.2/10

 4. Tam hoşlandığım stil bir üretim. Filmin içinde sualler sorduruyor merak uyandırıyor. Puanım 9

 5. Ortanın üzerinde bir filmdi.Sıkmadı sürükleyiciydi.7.5puanı hak ettiğini düşünüyorum. 7.5/10

 6. izlenir…

 7. Muthiş bir film
  Her AKLA filminde göreceğimiz sıradan bir kabahatli sahnesinden orjinal bir mevzu yaratmışlar.
  Çok da ağır değil tempsu
  Gerilim yüksek yakalanmış
  İzlenir.

 8. sonunu azıcık oldu bittiye getirmişler yoksa mükemmel bi film sır cinsi beğenenler kaçırmasın

 9. İki hoş oyuncunun orta halli bir filmi…

  İlk sahnesi ile kendine içine sürükleyen bir film. Fakat bu alaka sürükleyicilik benim açımdan filmin ortalarına doğru eksilmeye başladı. Tempo ağır ilerliyor bu surattan gerilimin daha iyi olmasını beklerdim. Gerilim olmayıp tempo ağır olunca filmden zevk almamaya başladım. Ama bazı filmler oyuncular için izlenir ya onun için devam ettim. Netlikle makûs değil. Fakat film seyredecekseniz ön tasarıda olan Anthony Hopkins. Film daha çok izlenecekse onun için izlenir. 6/10

 10. Aksiyon dolu gerilim beğenenler filmden sıkılabilir.Anthony Hopkins’in oyunculuğunu konuşturduğu sonuna kadari zlettiren bir film.

 11. Gayet guzel

 12. Tek tümce: Anthony Hopkins’e aşığım. 10/8

 13. Bu film hakkında bir çok yorum okudum ve kimilerinde filmin sonunun makûs bittiği yazıyordu. Filmi izlemeye başladım ve herşey çok iyi ilerliyordu. Sonuna yanaşınca şöyle dedim. Bu kadar hoş bir filmi nasıl bir sonla mahfedecekler acaba diye. Film bitti ve diyorum ki gayet hoş bir sondu.

  Genelde böyle kabahat filmlerinde hep katilin kim olduğu hakkında ip uçlarını takip ederiz ve katilin kim olduğunu çözmeye çalışırız. Bu film direk katilin kim olduğu ile başlıyor. Bu sefer emel katil olan bireyin kabahatini kanıt etmek ve bu da bizi daha bir başka içerisine sürüklüyor. Bence gayet iyi bir filmdi. Kabahat stilinde izleyebileceğiniz en iyilerden diyebilirim. 8

 14. Hoş bir film. Bir kısımlık Criminal Minds tadında fakat aradaki fark gerçekten sağlam oyuncularla çekilmiş olması. Boş müddetlerinizde izlemenizi öneririm, iyi seyirler.
  7/10

 15. Senaryo, kurgu, iki başrolün oyunculuklari hoş bence…film hoştu ama daha çok hoş unutulmaz filmler arasına girebilirdi. Mevzu filmde çok süratli geçiştirmek hemen filmi tamamlama havası vardi rejisörün senaryo filme oturması anlatım çok daha iyi olmalıydı mevzuların anlatımi yani..Antony Hopkins den hoş bir performans yeniden şahaneydi. Ryan Gosling iyiydi özellikle son zamanlardaki filmlerde mukemmel oyunculuk çıkarıyor çok daha iyi olacak.

 16. duygu izleyiciye geçemeyince film iyi olamıyor, vurucu tesiri yapamamış film o surattan vasat kalmış..ama yeniden de hopkins’in o akıl kokan bakışları için dahi izlenebilir..

 17. Kadro ve kurgu muhteşem. Anthony Hopkins ve cinayet şahane bir ikili zati. Uysal katili daha iyi oynayan bir oyuncu daha yoktur heralde. Ryan Gosling de hakkını vermiş. Cinayet – kabahat filmlerini beğeniyorsanız bu filmi kaçırmayın.

 18. Filmin mevzusunu okuduğumda çok kolay olduğunu düşündüm.Adamın birisi karısını öldürüyor ama ortada silah yok.Sonra filmin oyuncularına baktım ve Anthony Hopkins ile Ryan Gosling’in oynadığını görünce fikrim değişti tabi.Sırf onlar için izledim filmi ve pişman olmadım.
  Film gerçekten hoş kurgulanmış, izlerken hiç bunalmadım ve sonra ne olacağını hep merak ettim.Hatta film süresince silahın nerede olduğuyla alakalı hipotezler yürüttüm ama tutmadı.Anthony Hopkins ve Ryan Gosling bence tartışılmayacak derecede iyi oyuncular bu filmde de şahane oynamışlar.Film aldığı puanı hakediyor hatta azıcık daha aşırısını. İzlemenizi öneri ederim.

 19. izlemesenizde olur

 20. Hoş bir başlangıç, harikulade bir büyüme ve ne yazık ki çok afaki bir son..
  Bu kadar hoş hesaplanmış, kurgulanmış ve resmen doruk oyunculuklarla taçlandırılmış bir filmin sırf Holywood klişesi iyi adam kazanır absürtlüğüyle tamamlanması hiç ama hiç olmamış.. Bu şahesere yazık etmişler.. Adalet Peşinde bir bu iki.. Gerçekten çok yazık.. :
  Anekdotum: 8/10

 21. Gayet ince hesaplanmış bir cinayet kurgusu ve Anthony Hopkins toplanınca gerçekten neşeyle izlenen bir üretim olmuş diyebilirim. İzleyicinin herşeyi bildiği fakat bir o kadar da öğrenemediği ve “yakayı nasıl ele verecek?” sualinin akıllarda gezdiği değişik bir film. Hopkins’in her zamanki harikulade performansının yanı gizeme Ryan Gosling’in oyunculuğuna da şapka çıkartıyorum. Hopkins’ e makûsu oynamak netlikle çok yakışıyor.

 22. hoş hazırlanmış bir film ilginç bir cinayet.

 23. öncelikle olağanüstü bi kurgu, senaryo..gizemin kralı..ryan goslingin oyunculuk olağanüstü..anthony hopkins’i dahi 2. tasarıya itmiş..bi parantezde embeth davidtz için aciyim, bu ne güzelliktirdir Allahım..keske rosamund pike’la rolleri degişselerdide daha fazla görseydik..gercektem muazzam…

 24. Ne harikulade oyunculuktu böyle, Bir insan rolü bu kadar mı hoş, bu kadar mı hakikatçi, kendinden emin oynar. Kendine has bakışları, sırlı ifadeleri filmi zati izlenebilir kılan sebeplerden. Filmin bu kadar iyi olmasının tek nedeni varsa oda Anthony Hopkins’dir.

  Film oldukça çekici ve sırlıydı. Sonu dostların dediği gibi ivediyle bağlanmış gibi gözükebilir fakat rejisör belki de sonu için bizim yorumumuzu katmamızı istemiş olabilir. Bu surattan sonu ucu sarih bitti. Her neyse izlenebilir hoş bir film.

 25. Kelimeler beceriksiz. Çok zekice düşünülmüş. Filmi izlerken hayretler içerisinde kaldım. Ted ne kadar zekice bir cinayet işliyor öyle. Film bir daha izlenmeye kıymet buluyorum. Bunca şeyin üzerine birde oyunculukta ilave edilince filmin tadına doyulmuyor. Nasihatimdir, izlemelisiniz.