Big Fish – Büyük Balık 2003 1

Big Fish – Büyük Balık 2003

Big Fish

 

Filmimiz babasının rahatsızlığı nedeniyle oğlu Willian’ın evine dönüşüyle başlar. Bu ziyaret babasının öyküleriyle onu daha yakından tanımak için bir fırsat olur. Film babanın masalsı, inanılmaz ve cümbüşlü öyküleriyle günümüzde ailesiyle arasındaki ilişki arasında gidip gelir.

Bu filmi özel kılan etmenler ise orijinal senaryosu, hoş oyuncu kadrosu, görselliği, içten anlatımı, çekici olması ve harikulade finalidir benim gözümde. Tim Burton’un rejisörlüğünü üstlendiği bu fantastik, dram, macera cinsinde bu film içinde küçük ayrıntılarıyla çok şey katabilir size.

Gerçeklerin azıcık süslenmeyi hak ettiğini elimizdeki en ehemmiyetli bedellerin hatıralar olduğu ve onu bir servet biçiminde vazgeçilmesi gerektiğini görüyoruz. Filmin sonunda Edward Bloom şahsiyetini bir baba figürü, bir dost, olmak istediğim birey gibi görmüştüm sizlerinde bu temposu yüksek içinde arkadaşlık, sevgi, aşk, aile kavramlarını barındıran filmi izlemenizi nasihat ederim. Filmin başrollerinde Ewan McGregor, Albert Finney, Helena Bonham Carter, Marion Cotillard ve Alison Lohman oynamaktadır. Bu izledikçe tekerrür izlenicek sevinçli film için şimdiden iyi seyirler diliyorum.

Bir Cevap Yaz

    68 Yorum

  1. Güzel bir yazı. Yeni tavsiyenizi iple çekiyorum.