İlginizi Çekebilir!
Anthropoid (2016)

Anthropoid (2016)

16 Şub, 2017

Big Fish – Büyük Balık 2003

Okuma süresi: 1 dk, 6 sn

Big Fish

 

Filmimiz babasının rahatsızlığı nedeniyle oğlu Willian’ın evine dönüşüyle başlar. Bu ziyaret babasının öyküleriyle onu daha yakından tanımak için bir fırsat olur. Film babanın masalsı, inanılmaz ve cümbüşlü öyküleriyle günümüzde ailesiyle arasındaki ilişki arasında gidip gelir.

Bu filmi özel kılan etmenler ise orijinal senaryosu, hoş oyuncu kadrosu, görselliği, içten anlatımı, çekici olması ve harikulade finalidir benim gözümde. Tim Burton’un rejisörlüğünü üstlendiği bu fantastik, dram, macera cinsinde bu film içinde küçük ayrıntılarıyla çok şey katabilir size.

Gerçeklerin azıcık süslenmeyi hak ettiğini elimizdeki en ehemmiyetli bedellerin hatıralar olduğu ve onu bir servet biçiminde vazgeçilmesi gerektiğini görüyoruz. Filmin sonunda Edward Bloom şahsiyetini bir baba figürü, bir dost, olmak istediğim birey gibi görmüştüm sizlerinde bu temposu yüksek içinde arkadaşlık, sevgi, aşk, aile kavramlarını barındıran filmi izlemenizi nasihat ederim. Filmin başrollerinde Ewan McGregor, Albert Finney, Helena Bonham Carter, Marion Cotillard ve Alison Lohman oynamaktadır. Bu izledikçe tekerrür izlenicek sevinçli film için şimdiden iyi seyirler diliyorum.

Bir Cevap Yaz

  68 Yorum

 1. puanını çok mübalağalı buldum.evet değişik bir stil masalsı fantastik fakat çok akıcı bir film değil. tempo bazen çok düşük ve sıkıcı oldu.kötü değil netlikle izlenmeli ama temenninizi düşük tutun.

 2. şahane bir film. asıl dünyayı masalsı bir inançla yaşamak… cinsinde en iyi 2. filmdir bana göre. 1. si panın labirenti meraklısına…başta da dediğim gibi şahane bir film ama, evet puan mübalağalı.

 3. Masalsı anlatımıyla sizi mutlu eden bir eser, Tim Burton banali. Devleri balıkları deniz perileri ile hem görsel olarak hem de anlatış stiliyle sevdiğim bir film oldu. Çocukluk yarıyılında yaşanan masal dünyasını anlatan, kâh duygulandıran, kâh heyecanlandıran nitelikli, güzel ve oldukça çocukluğu özleten bir film.

 4. Tim Burton’dan masalsı bir film.İzlerken iyi sezdiren filmlerden 7.2/10

 5. muhteşem bir filmdi süperdi. çok etkileyiciydi bol aksiyon bol macara büyük balık bütün gaz müziklere bayıldım süper ötesi bir filmdi

 6. Kalpsiz olduğumdan dolayı drama kısmı beni değmedi ama serüven kısmından hoşlandım. Tabi kalbi olanlar dram kısmını da sevebilir. Filmdeki olağanüstülük öyle çok fazla değil başka bir deyişle 10 tane grafik animasyoncu yok. Gayet natürel ve dürüst bir üretim. Film neden şaheser öğrenmiyorum ama. Benim temennim 10/10du ama o kadar da temenni içine girmeyin bence. Filmin bazı sahneleri çok durağandı hadi ne zaman bitecek diye baktığım oldu vaktine. Dram kısımlarını uzun yapmaları bence olmamış daha çok serüvene has şeyler koyabilirlerdi o sahneler daha iyiydi.
  Büyük bir temenni içine girmeden izleyebilirsiniz. En azından nasıl Büyük balık olacağınızı bilirsiniz. İleti endişesi olmayan filmin iletileri hoştu. 7/10

 7. Filme Tim Burton’un elinin dokunduğu çok belli.Hoş film hem duygusal hemde masalsı ancak 10 puanı hakedecek kadar iyi olduğunu düşünmüyorum.8

 8. masal tadında hoş bir filmdi forrest gump eşliğiyle alakamı çekti.

 9. 8.0 İyi seyirler

 10. Tim Burton filmi olunca, temennim her zaman yükseklerde oluyor, olağanüstü mü desem hayal ötesi mi desem öğrenemiyorum, filmlerinde yaratıcılık çok ön tasarıda, bu surattan Tim Burton… Mutfağının şefi adam, filmleri ise şaheser denilecek türlerden.

 11. Bu filmi izlemenizi nasihat ederim. Başka lafa gerek yok.

 12. Kesinlikle, ama kesinlikle bu filmi izleyin……

 13. Çoğu insan yaşamda değişik olmak değişik bir öyküsü olmasını ister. Hayaleforu ile etrafını da kendi yaşamını da renklendiren bir insanın öyküsünü anlatıyor film. Sıradan bir biyografisi yerine hayallerle , fantastikliklerle dolu ve bunlar çok hoş yansıtılmış. Başlarda azıcık garipsemedim değil ve bende oğluyla aynı düşüncedeydim ama kavradım ki sıradan hakikatlerden ve yaşantılardansa masallara hayallere inanmak yaşamı böyle yaşamak daha hoş.

 14. Bazen masallarda yaşamak reellerle yüzleşmekten çok daha iyidir. Filmde hayâl ile asıl o denli hoş harmanlanmış ki bu filmi izleyip tebessümmeyecek bir insan yoktur sanıyorum. Film sadece bu hayalcilikle kalmayıp acı reellere dair bir hayli ders veriyor izleyicisine. Rejisörlük koltuğunda Tim Burton olunca zati ortaya muhteşem bir iş çıkması kaçınılmaz. Ailece bu filmi izleyin ve izlettirin. İyi seyirler..

 15. Bastan sona muhtesem bir film olmus. Masalsi oldugu kadar gercekci, guldurdugu kadar da aglatti. Cok cok begendim 9/10

 16. 6,5

 17. Bazen olur ya bir tarafınız hafif yeisliyken öteki yanınız çocuklar gibi mutludur. İşte Big Fish’ de bir sinema sev için budur. Asıl dünyanın duygusallığını, yeisini hissederken Tim Burton’ ın masalları ve hayal dünyası ile mutluluktan uçuyorsunuz. Herkesin kesinlikle ama kesinlikle bir kere izlemesi gereken bir maceradır Big Fish.

 18. Bırak Tim Burton hayranını, kralı gelse bana bu filmin nasıl 8,6 puan aldığını anlatamaz.Amaçsız bir film.Sonunda ileti vericem tribiyle tüketilen 120 dk.
  10/5 o da oyunculuk ve görselliğe…