Ben Efsaneyim – I Am Legend (2007)

Ben Efsaneyim – I Am Legend (2007)

İnsanlığın yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı filmde, virüs insanlara havadan ve ısırılma yoluyla bulaşıyor ve virüsün etkisine giren insanlar tamamen bilinçsiz bir şekilde davranıp etrafında kim varsa saldırıyor ve virüs hızla tüm insanlığa bulaşmaya başlıyor.

Başarılı bir bilim adamı olan Robert Neville  (Will Smith), virüsün tedavisi için aşı bulmaya çalışıyor fakat işler çığırından çıkmaya başlayınca ailesini şehirden uzaklaştırma için onları helikopterle uzaklaştırmaya çalışıyor. Amerikan ordusunda albay rütbesinde olan Robert askeri konvoy ile beraber ailesini götürüp helikoptere bindiriyor ancak helikopterin kalkış yaptığı sırada bir kaza oluyor karısı ve kızı hayatını kaybediyor. Robert bu acı verici kaybından sonra dünya’yı bu virüs’den kurtarmak için çalışmalarına devam edip aşı bulmaya çalışıyor fakat bu son derece karmaşık bir virüstür ve tedaviyi bulmak için geçen sürede neredeyse virüs bulaşmamış hayatta kalan tek kişi kendisidir.

İzlediğim en iyi filmlerden biriydi Will Smith gerçekten mükemmel oyunculuk sergilemiş. Sahneleri, efektleri ve müthiş gerilimi ile izlemekten büyük keyif alacağınız bir film. Eğer bu zamana kadar izlemediyseniz kesinlikle açıp izleyin pişman olmazsınız.

I Am Legend (2007) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz