Begin Again – Yeniden Başlamak (2013)

Begin Again – Yeniden Başlamak (2013)

Bazı filmler vardır hiç bir zorlama olmadan kendiliğinden bir sıcaklığa sahiptir, sevimli bir havası vardır. Begin Again’ de öyle doğal bir film. Bu filmi iyi yapan bir çok etken var. Mesela başrollerinde kaliteli filmlerde izlemeye alışık olduğumuz Keira Knigthley ve Mark Ruffalo olması, ciddi anlamda çok iyi şarkıların filmde yer alması ve hiç sıkmadan bir çırpıda kendini izletmesi diyebiliriz. Filmin çetrefilli bir konusu yok. Ağır dram ya da büyük bir aşk hikayesi de yok. Sanki hayattan bir kesit gibi samimi diyebiliriz. Ben izledikten sonra bu filmi izlediğim için mutluydum. Beklentinizi çok yukarılara çıkarmazsanız siz de benim gibi keyif alabilirsiniz.

Filmin konusu ise Gretta sevgilisiyle beraber müzik piyasasında yer almaktayken bir gün sevgilisinden ayrılmak durumunda kalır ve kariyeri de hayatı gibi bir çöküşe girer. Şans eseri bir gece kendisi gibi işleri yolunda gitmeyen bir yapımcıyla tanışır. Zor şartlar altında birbirlerine inanan ve güzel birşeyler çıkarmaya çalışan ikili hayatlarına birlikte çeki düzen vererek başarıya ulaşmaya çalışırlar.

İzlerken Keira ‘nın sesinede hayran olduğum bu naif filmi izlemenizi öneriyorum. Şimdiden iyi seyirler.

Yeniden Başlamak (2013) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  67 Yorum

 1. yorumların tesirinde kalarak izlediğim temennimi karşılamayan bir film

 2. Negatif yorumlara bakmadan izleyin hoş film :

 3. Filmin sezdirdikleri, müzikleri özellikle Adam Levine – Lost Stars ve Keira Knightley’in mükemmel tebessümmesinden etkilenmemek elde değil. Aman ha filmin finali havada kaldı sanıp, kast verilirken kapatmayın filmi. :

 4. Müziği bir defa daha hoşlandıran ve değer katılması gerektiğini tekerrürden düşündüren bir film oldu benim için. Öncelikle kadro nasıl bulunduysa hayret ediyorum 10 numara olmuş. Hoş ve ingiliz şiveli Keira ve ardından Mark Ruffalo. İkili çok iyi iş çıkarmışlar. Yan oyuncuları da çok sevdim. Müziklerine bilindik oluyorsunuz zati. Kurgu olarak çok içten ve dürüst diyaloglar ayarlanmış. Bu bunalmamamızı sağlıyor. Filme Maroon 5’in en gözde adı Adam Levine’nin mükemmel sesi ve müziği ile veda ediyoruz. İzlediğim en iyi müzikal üretimdi. Puanım: 10

 5. Klişe olmamasını sevdim. İzlenilebilir, sevimli bir film.

 6. film çok şahane dürüst enerjisi yüksek ve nitelikli.Kesinlikle puanını hakediyor.Tek negatif söylenebilecek Sanırım filmlerde beklenen sonu görmeye aşina olduğum için bunun sonu beni azıcık şaşirtti.

 7. oldukça dürüst ve içinize işleyen bir film özellikle sonunda tebessümmeden edemiyorsunuz. Ancak bana çok da çekici gelmedi, yeniden oyuncuları ve Adam Levine in sesi ismine izlenebilir.

 8. Filmi izlerken bi an durup ” müzik yapmalıyım” veya ” Bir çalgıya başlamalıyım” hissi geçiyor. Güzel,tatlı bir film.

 9. izlemen lazım

 10. gerçekten çok sıcak bir film, herkese öneririm. hem çekici, hem de tatmin edici filmin sonu hakkında. Ayrıca son şarkı lost stars mükemmel.

 11. Bunalmadan izledim ama sonunda hayal kırıklığı yaşadım daha iyi bi sonla bitebilirdi burdaki puanın yüksek olduğunu düşünüyorum.

 12. bu filmi sıçramayın , iyi bir film.. izledikten sonra sizde tatlı bir iz vazgeçen filmlerden . 8,5

 13. Filmden hiçbir temennim yoktu.Aslında filmi beğendim ama ara ara bazı sahneleri başa aldı.O kısımlarda bunaldığımı belirtmeliyim.Bu cinste imalleri beğenenlere nasihat ederim. Puanım 7,5/10

 14. sonunda keira ve mark beraber olmalıydı birbirilerine sarılmaları filan hep aşk işte sonu hoş olsaydı kesin gözde filmlerime girerdi

 15. izlenmesi ve nasihat edilmesi gereken bir imal

 16. zaman kaybı değil netlikle izlenebilir….

 17. Film süresince bu iki şahsiyet birbirine aşık olursa uzun vakit romantik film izlemiycem dedim. Aşık olmalarını isteyen aşk ahmaklarını da kavramıyorum. Adam çok aşikar ki hala karısından hoşlanıyor. Ve birbirleriyle uyuşamadıklarını, birbirlerini yaşamlarında istemediklerini söyleseler de karısıyla aralarındaki ilk konuşmada dahi bunlar ufalamasın dedim.
  Öbür yandan senelerdir beraber olduğu, nereye gitse kuyruk gibi saf saf peşinden gittiği sevgilisi, Gretta’yı kandırıyor. Bayağı, zira mükemmel bir ilişki yaşamışlar bu zamana kadar. Hiçbir şey hatasız kalamaz, bir yara almaları gerekiyordu. Sonra o yaranın üzerini örterler mi, tuz mu basarlar öğrenemem. Ama adamın da bayana aynı vefayla bağlanması için bir ayrılık, pişmanlık gerekiyormuş demek ki.
  Filmin sonu istediğim gibiydi, ama sarihçesi bir şeyler bekledim filmden. Çok çok yüksek bir temenniyle izledim. Ne duygulandım, ne güldüm, ne bilgi edindim. Bildiğim şeyler, müzikle alaka bir tane belki iki tane kıyıda köşede öğretici bir şeyler var. Şarkı lafları zati dinler dinlemez How I Met Your Mother dizisinin Robin Sparkles’ini anımsattı. Sesi dinlenebilir bir kız, sevgilisine lise günlüğünden alıntılar yapmış gibi bir hal vardı. muhteşem bir galibiyet öyküyüsü bekledim. Albüm için stratejileri hoştu ama bu kadar kolay bir dille, evraksal sürükler gibi yapmasalar tekerrür izlenebilirdi. Ama Mark Ruffalo izletti kendini. Baba kız ilişkisinden hoşlandım. Keira’yı beğenirim ama filme verdiğim bu 7 puan yalnızca Mark Ruffalo ve James Corden için.