Bana Masal Anlatma (2015)

Bana Masal Anlatma (2015)

Bana Masal Anlatma vizyona daha yeni girmiş Leyla ile Mecnun’ un hayal gücüne saygı duyulası yönetmeni Burak Aksak’ ın ilk filmidir. Sıkı bir Leyla ile Mecnun izleyicisi olarak bu filmi çok uzun süredir bekliyordum. Siz de eğer benim gibi daha önceden Burak Aksak’ ı tanıyorsanız bu filmi sinemada izleme şansını kaçırmazsınız. Eğer ki önceden izlemişliğiniz yoksa ya da diziyi tam olarak beğenmediyseniz bile sinemada gördüğüm tepkilere bakarak herkes kahkahalar eşliğinde izliyordu filmi. Arkadaşlarınızla eğlenceli bir aktivite peşindeyseniz bu film kesinlikle size istediğinizi verecektir. Şahsen ben sinemada uzun zamandır böylesine eğlenmemiştim.

Filmin konusuna biraz değinecek olursak dolmuş şoförlüğü yapan Rıza bir gün masaldan fırlayıp gelmiş bir havası olan Ayperi adlı bir kızla tanışır. Kız, Rıza’ yı kendisini kurtarmaya gelen bir kahraman olarak görür ve yardım ister. Her şeyiyle farklı bu kızla tanıştıktan sonra hayatı değişen Rıza’ nın hem Ayperi’ nin gözünde kahraman olma mücadelesini hem de mahallesini yıkmaya çalışan insanlardan kurtarma çabasını izliyoruz. Filmin kadrosunda Fatih Artman, Hande Doğandemir, Devrim Yakut, Tarık Ünlüoğlu Cengiz Bozkurt, Erdal Tosun, Berat Yenilmez, Sadi Celil Cengiz, Cihan Ercan, Burcu Biricik, Ercan Yazgan, Ani İpekkaya , Gökçe Bahadır, Gürkan Uygun ve Yılmaz Erdoğan bulunmaktadır.

Ailecek izlenebilecek, küfür ve bel altı esprilerden beslenmeyerek insanları kahkahalarla güldürmeyi başaran bu filmi çok beklemeden izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyirler.

Bana Masal Anlatma (2015) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  82 Yorum

 1. film ağzıma sıçtı diyebilirim. bütün duyguya girdim ağlıyorum bir şey oluyor gülmeye başlıyorum. Burak aksak resmen insanın duygularıyla topaç gibi oynuyor. ” öyle bir kız ki çocukluğumun bayram sabahları gibi. insan gözlerine bakıp da nasıl söyler beğendiğini.” beni kalbimden vuran cümledir.

 2. çok nitelikli olmuş.masal gibi.kitap gibi.mevzusu olan..hüzünlenirken güldüren cümbüşlü bir film.

 3. İzlediğim en iyi komedi – dram filmlerinden biri. Oyuncu kadrosunun niteliği, senaryocunun da muazzamlığı ile birleşince seyrine doyum olmayan bir film olmuş.

 4. Fragmanını izlemiştim.İtiraf edeyim Kocan Kadar Konuş-Diriliş fragmanınıda seyrettim.Bu filmi seçmiştim.İyiki de seçmişim.Türk sinema filmlerinin bayağı kasveti yeniden bu filmde de devam ediyor.Zaferli bir son ile bağlanamamış.Ama film seyretmeye kıymet.Sizi sıkmıyor.Oyuncu kadrosu nitelikli.Bu nitelik filme yansımış.Bana Masal Anlatmayın.: Bu filmi seyredin.Benim puanım 6,75/10.

 5. Leyla ile Mecnun’dan sonra Burak Aksak kafasını tekerrür ve de sinemada yaşamak çok hoştu. İki kere gitmiştim. Yeniden bir semti kurtarma gayreti içinde yaşanan bir sevda. Fakat bu defa işin içinde masallar da var.

 6. Kahkaha hengâme herşey on numara

 7. Basit ama hoş bir film.Masalsı bir anlatım yaratmaya çalışmışlar.Kısmen olmuş.Ali Kundilli,Deliha gibi filmlerden daha iyi.Espri kavrayışını hoşlandım.İzlenir..

 8. Bu kadar makûs türk filmlerin içinde Cok iyi geldi bu..
  Hoş mizahlar var. senaryo kurgular, oyuncuların hepsi birbirinden nitelik
  kesinlikle izlenir.

 9. İyice yerli filmler izlemeye başladım yabancılar doğru muntazam filmler çıkaramaz hale geldi artık . Herneyse film aşırısıyla hoştu ya kahka attığım baya sahne vardı çok içten bir film olmuş burak aksakın ellerine sıhhat gerçekten izlenesi bir film yapmış klişeliklerden uzak durmaya çalışmış hoştu o papaz imam konusu baya hoştu bu arada .d 7.5/10

 10. çok orjinal bir film..çok çok hoşlandım..burak aksak şahane yazıyor..

 11. hiç küfür ve belden alt laf olmadan onlarca defa izlenecek mükemmel bir film :

 12. yerli komedi filmlerinin en iyilerinden : süper..

 13. TEBRİKLER SON YARIYILDA ÇEKİLEN ENDER HOŞ TÜRK FİLMLERİNDEN BİRİ, AİLECE ZEVKLE İZLEYEBİLİRSİNİZ.

 14. 8/10

 15. ORTALAMALARIN ORTASINDA BİR FİLM…

 16. ”Kul yanılgısız olmaz” yorumu için dahi izlenir. Sıcacık bir film, iyi seyirler.. 10/7.5

 17. Leyla ile Mecnun’un kendine has, absürd ve usçu öyküsünün, beyazperdeye taşınmış hali diyebiliriz sanırım. Ama üzerine daha önceki usul melodram, nostalji ve sıcak mahalle kültürü ilave edilmiş hali. Leyla ile Mecnun’un senaryocuyu ilk defa kamera arda geçerek, asıl ile masalı bir arada sunmuş. Başlangıçta sunulan animasyon sınaması oldukça galibiyetliydi, hele film içindeki o ince ve derin yollamalar… : Türk tipi anne kişiliğini galibiyetle canlandıran Devrim Yakut, hangi role bürünse hayranlıkla izlediğim Gökçe Bahadır, Şangay Beşlisi ile Zenci grubu ve daha nice neşeli kişilik filmin içinde sizi bekliyor. Filme çelme takan bazı ayrıntılara karşın, akıl kokan mizahlar, sert ama yerinde yollamalar ve nitelikli takımıyla, son senelerde sıkça maruz kaldığımız ucuz komedi imallerinden sonra ilaç gibi gelecek bir imal.

 18. Leyla ile Mecnun’dan bildiğimiz rejisör senaryocu Burak Aksak çok hoş bir film ortaya koymuş. Oyuncuların performansı çok iyi. Ünü kıymet Erdal bakkal Cengiz Bozkurt olur da izlenmez mi Puanım 8

 19. KONUTUM YANIYO.ABİ BİŞEY YAPIN KONUTUM YANIYO.BARİ Bİ SİGARA VERİN…Bana masal anlatma son zamanlarda izlediğim en zaferli yerli filmlerden birisi oldu.Hatta sinemada değil de konutta izlediğime pişman oldum.Çünkü gerçekten yardım olmak isterdim bu kadar sıcak bir filme.Mevzu çok hoştu.Filmle adının ilgisi olmayan absürt üretimlerden olmamış.Gerçekten nitelikli bir film olmuş.Fatih Çoğalman’a başrol çok yakışmış.Behzat Ç. tv dizisinde de en hoşlandığım karakterdi.Çok natürel oynardı ve kendimden bişeyler bulurdum hep onun oyunculuğunda.Bu filmde de kendisini bozmamış.Natürel oyunculuğu daha ilk dakikalardan itibaren kendini hissettiriyor.Umarım bu stil yerli filmler artar. Senaryocu Burak Aksak ve başrol Fatih Çoğalman başta olmak üzere tüm takımı tebrik ediyorum. Kesinlikle izlemeniz gereken bir komedi 7.8/10

 20. Film gerçekten hiç sıkmadı. İzlediğim en iyi Türk komedi filmlerinden biri. Heralde bu da Burak Aksak farkıdır.

 21. film gerçkten şahaneydi ve gülünçtü senelerden sonra adam uslu bir türk filmi izlemiş olduk ailece …dogal ve içtendi çok beğendim valla yeniden tv ye koysalar izlerim :

 22. 10/2

 23. burak aksak son zamanlarda tek güldürebilen rejisör oldu bkz kara bela

 24. Süper bir film olmuş. Hem küfür filan olmadanda güldürüyor

 25. Sevinç alarak izledim, öneri ederim.

 26. Bayıldım! Hem eforlu oyuncu kadrosu hem de Burak Aksak’ın eforlu kaleminden çıkan senaryosuyla şahane bir film olmuş. Bütün de görmek ve izlemek istediğim cinste nitelikli bir imal.

 27. Ailece sevinç alarak izlemiştik.

  Fragmanını izlerken azıcık ön yargılıydım ama film beni hayli eğlendirdi : Hem değişik bir mevzu, hem mizahlar hoş, ayrıca seviyeli de… Devrim Yakut, tıpkı Düğün Dernek filmlerindeki gibi bu filmde de öyle çok gözükmeyen ama fark edildiğinde sağlam mizahlar yapan biri olarak çıktı karşımıza. :

  Film nasihattir. Güldürür :

 28. Neşeli bir imal, Burak Aksak üretimi zati. Tekerrür tekerrür izledim. İzlerim de, mizahlar hiç aşınmıyor. Seneler sonra bu filmi izlesem yeniden gülerim. Tüm oyuncular çok dürüst, film ilerledikçe o kişiliklere ısınıyorsunuz… Leyla ile Mecnun havası da var filmde, özellikle Fatih Çoğalman ve Cengiz Bozkurt çok iyiydi. ”Cuk” oturmuş onlara bu kişilik. Saçma filmlere en iyi misal ve Burak Aksak : Puanım: 9.5

 29. Gayet neşeli bir imaldi. İzlemeniz öneri olunur.

 30. Bayram ekranlarında rastla olarak karşımıza çıkan ve oldukça sevinç aldığımız , bunalmadan izlediğimiz bir imal .

 31. Türkler de hoş film yapabilir sınan filmlerden… Recep İvedik, Çılgın Dershane vb. absürtlüklerden sonra bu film iyi geldi.

 32. çok eğlendim çok güldümm şahaneydi :