Arrival – Geliş (2016)

Arrival – Geliş (2016)

Efenim cümleten selamlar. Bu filmi ilk paylaşıyor olmanın vermiş olduğu haklı gururu yaşıyorum diyebilirim 🙂 BA-YIL-DIM. Tek kelime ile bayıldım ya. İntersteller ( Yıldızlararası ) benzetilmesi yapıldığını görünce dedim aga benim bunu kesinlikle internete düşer düşmez izlemem gerekiyor. Neden internete düşmesini bekledim peki ? Neden acaba ?? Çünkü sayın site okuyucuları, okuduğum şehrin sinemalarında bu film yoktuuu ! Artık tutmaz diye mi getirmediler ne diye getirmediler bilemiyorum bu kadar aptallık olur yani. Bu filmi sinemada izlemek vardı ya ahhh ahh neyse.

Filme gelecek olursam filmin konusu şu şekilde; Dr. Louise Banks ( Amy Adams ) ünlü bir dil bilimcidir. Sıradan hayatına devam ederken Dünyanın 8 noktasına uzaydan geldiği düşünülen 12 cisim inmiştir. Cismin indiği ülkelerin orduları bu cismin içine girerek onlarla konuşmayı denerler lakin kimse bi halt anlamaz. Amerika’nın Montana eyaletine düşen cisim için Dr.Banks çağrılır ve onlarla konuşması istenir. Bir gece yarısı kadının evine helikopter gelir ve sorumlu Albay Weber ( Forest Whitaker ) onu alıp malum yere götürür. Dr.Banks’a yardım etmesi için de fizikçi Ian Donnelly ( Jeremy Renner ) çağrılır. Sonrasında ise… Sonrası da sürpriz olsun.

Ayrıca filmin girişindeki ve son sahnesindeki müziği de ülkemizdeki bir dizi müziğine benzettim. Biz mi onlardan arakladık onlar mı bizden bilemedim doğrusu ! 🙂 Filmin imdb puanı 8.3’tür haberiniz olsun. İzleyenler izlemeyenlere duyursunlar efenim.

Selametle…

Arrival – Geliş (2016) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  216 Yorum

 1. Çok sıkıldım çok…

 2. Bu sefer kahramanımız bir kadın ve uzaylı kalamar benzeri canlılar, Kahramanımıza çeşitli ideogramlar yoluyla zaman içerisinde henüz gerçekleşmemiş yada gerçekleşmesi muhtemel olaylara erişim kabiliyeti sağlarlar. Bu ideogramlar sayesinde louise zaman içerisinde anılara dönüş veya henüz yaşanmamış anılara sıçrama yapabilmektedir ,Fakat anılarını değiştirememektedir,sadece anılardan ipuçları çekmektedir,Kendi geleceğini bilip olan biteni değiştirememesi de buna örnek verilebilir,Yani yaşanan an aslında asla değiştirilemez zaten olması gereken önceden planlanan kurgudan ibarettir,Her ne kadar kurgu karmaşık olursa olsun, Gördükleri şeyler aslında birer imgelemden ibaret,Yani louise zaman içerisinde yolculuk değilde gelecekte yaşanacak olan anılarını görmektedir,Böylece o tecrübeler henüz yaşanmadıysa yada yaşanmama olasılığı varsa Louise belkide kendi alternatif haline yolculuk yapıyor da olabilir.

 3. ?

 4. çok güzel bi bilim kurgu filmi sıkılmadan izledim uzaylılarla ilgili olaganüstü filmdi arka müzik çok ürkütücü ve güzeldi. bilim kurgu film arıyorsanız sakın kaçırmayın uzaylılarla iletişime geçmesi ve uzaylıların o ufosu çok etkileyici sahneler güzeldi.

 5. Filmde gereksiz bir yavaşlık vardı sanki. Uzaylı istila falan diyince insanın aklına aksiyonu bol efekti olan filmler geliyor am burda böyle bir yavaşlık bir durgunluk vardı ama izlenilebilir.

 6. Sıkıntıdan patladım bir flim ancak bu kadar insanı sıkabilir..

 7. konusu farklı son zamanlarda izlediğim en iyi bilim kurgu

 8. Mükemmel bir film, aksiyon bekleyenler sıkılabilir ancak bilim kurgu sevenler açısından dingin ilerleyen ama muazzam bir eser olmuş, sanat eseri gibi, 10/10

 9. Tam bir zaman kaybı… Hayır bu filmi beğenip de sanat eseri diyenlere ayrı şaştım, hay Maşallah size..

 10. Son yıllardaki en anlamlı uzaylı filmlerinden biriydi. Karşımızda bütün tabuları yıkan uzaylılar var ve gerçekten çok etkileyiciydiler. Uzaylılara farklı bir açısı getirmişler. Bu filmde öyle koşturmaca zamanla yarışma gibi klişeler yok. İyi ki de yok. Film o kadar derin olmuş ki. O uzaylılar ile ilk buluşma çok heyecanlıydı. Yazılı iletişim çabaları takdire layıktı. Öyle çok zeki profesör koyup iki dakika da olayı çözmemesi, uğraşması, çalışması daha etkileyici olmuş. Kesinlikle her açıdan çok iyiydi. Görsellik yerindeydi. Oyunculuk abartısızdı. Duygusal paylaşımlar vardı. Aksiyon bekleyenlere hitap etmeyebilir. Ama benim gibi derinlik ve farklılık arayanlar bayılacaktır. Filmde tercümanlık yapan bayan karakterinin hayat hikayesiyle uzaylıların iletişimi arasında bir bağ kurulmuştu. Bu yönden merak uyandırıcı ve gizemi içinde barındıran bir filmdi. Sonunu bilsek bile yaşanması gerekenler yaşanıyor. Bazen en iyisi olduğumuz anı en iyi şekilde yaşamaktır. Hayata dair güzel mesajlar içeriyor. Sıradışı yapımlardan hoşlananlar eminim beğeneceklerdir. Puanım 10/8

 11. bu şey…(film demeye dilim varmıyor)
  insan aklına zekasına mantığına zevkine ve seyirciye resmen hakarettir…
  sakın zamanınızı boşa harcamayın
  bir çadır
  5-10 tane asker
  başka hiç bişey yok

 12. Çok basit gibi görünen ama derin anlatımı olan bir film… Oturup düşünmeniz lazım…

 13. yahu sen mükemmel filmsin