Arrival – Geliş (2016)

Arrival – Geliş (2016)

Efenim cümleten selamlar. Bu filmi ilk paylaşıyor olmanın vermiş olduğu haklı gururu yaşıyorum diyebilirim 🙂 BA-YIL-DIM. Tek kelime ile bayıldım ya. İntersteller ( Yıldızlararası ) benzetilmesi yapıldığını görünce dedim aga benim bunu kesinlikle internete düşer düşmez izlemem gerekiyor. Neden internete düşmesini bekledim peki ? Neden acaba ?? Çünkü sayın site okuyucuları, okuduğum şehrin sinemalarında bu film yoktuuu ! Artık tutmaz diye mi getirmediler ne diye getirmediler bilemiyorum bu kadar aptallık olur yani. Bu filmi sinemada izlemek vardı ya ahhh ahh neyse.

Filme gelecek olursam filmin konusu şu şekilde; Dr. Louise Banks ( Amy Adams ) ünlü bir dil bilimcidir. Sıradan hayatına devam ederken Dünyanın 8 noktasına uzaydan geldiği düşünülen 12 cisim inmiştir. Cismin indiği ülkelerin orduları bu cismin içine girerek onlarla konuşmayı denerler lakin kimse bi halt anlamaz. Amerika’nın Montana eyaletine düşen cisim için Dr.Banks çağrılır ve onlarla konuşması istenir. Bir gece yarısı kadının evine helikopter gelir ve sorumlu Albay Weber ( Forest Whitaker ) onu alıp malum yere götürür. Dr.Banks’a yardım etmesi için de fizikçi Ian Donnelly ( Jeremy Renner ) çağrılır. Sonrasında ise… Sonrası da sürpriz olsun.

Ayrıca filmin girişindeki ve son sahnesindeki müziği de ülkemizdeki bir dizi müziğine benzettim. Biz mi onlardan arakladık onlar mı bizden bilemedim doğrusu ! 🙂 Filmin imdb puanı 8.3’tür haberiniz olsun. İzleyenler izlemeyenlere duyursunlar efenim.

Selametle…

Arrival – Geliş (2016) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

    216 Yorum

  1. ne filmmiş ama

  2. uzun zamandır bu denli gerilim havasına sokan bir film izlememiştim. film sonunda rahat 15 dakika düşündüm insan karakterin hayatını. teşekkürler

  3. Öncelikle paylaşımınıza çok sevindim görmeseydım by paylaşımı bu film hakkında ilgili değildim fazla ama mükemmel bir film izledm saynizde çok teşekür ederim.

  4. Anlatılabilecek türden bir film değil. Anlatmaya kalkışınca “ha o türden saçma ya” gibi sözler söyleyebiliyor insan ama öyle değil. İzlemenizi tavsiye ederim. Gayet güzel bir film.

    • Yorum icin tesekkurler 🙂