Apocalypto(2007)

Apocalypto(2007)

Bu filmle ilgili olarak ilk bahsetmek istediğim şey yönetmen koltuğunda oturan Mel Gibson olacak. Yönetmenliğini üstlendiği 4. film olan Apokalipto, bende izlediğim bir çok filmden farklı bir tat bıraktı. Bunun en belirgin sebepleri büyük bir ilgi duyulmasına rağmen haklarında pek fazla şey bilmediğimiz Mayalarla ilgili bir film olması ve bu filmi bize olabilecek en gerçekçi şekillerde sunmasıdır. Büyük bir risk alarak filmin tamamını maya dilinde çeken ve oyuncuların yerel insanlar olup rollerinin hakkını vermesiyle Gibson izlemesi son derece keyifli, sürükleyici ve gerilim dolu bir hayatta kalma hikayesi sunuyor bizlere.

Filmin konusuna değinirsek Maya Uygarlığında kendi halinde yaşayan basit bir kabileye askerler tarafından saldırı gerçekleşir. Bu saldırının amacı ise tanrılarına kurban sunmak istemeleridir. Bu saldırı sırasında karısını ve oğullarını saklayan Jaguar Paw kabilesindeki erkeklerle beraber esir düşmüştür. Maya Uygarlığının kalbine getirilen esirler idam edilmeye başlanırken Jaguar Paw’ ın şansı biraz daha yaver gidecektir. Artık kalbinde korkuya yer vermeyen Jaguar karısını ve çocuğunu geri dönüp kurtarmak için amansız bir mücadeleye başlar.

Mayaların son zamanlarında geçtiğini tahmin edebileceğimiz bu filmde Jaguar Paw’ ın hikayesi sizi soluksuz bir maceraya çağırıyor. Aksiyona ve drama doyacağınız bu filmi izlemeyi düşünüyorsanız hiç tereddüt etmeden açabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi seyirler.

Apocalypto(2007) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  117 Yorum

 1. Bu filme yorum yapmak haddimize değil bence. Şaheser. 10/10

 2. Insanoglu varolusundan itibaren hunharca kan dokme egiliminde olmus hep.Bana insanoglunun gercekten bu dunyanin basina gelmis en korkunc ve en kaba canli oldugunu bir kere daha hatirlatan film.Bazi sahnelerde midem bulandi ama en cok jaguarin olduruldugu sahnede uzuldum bir hayvansever olarak itiraf edeyim.Minicik bebesi vardi be barbarlar

 3. 21 yaşındayım ve yaşamımda izlediğim en iyi filmdir. Etrafımda izletmediğim kimse kalmadı ve sevmeyen de çıkmadı şu ana kadar tek sözcükle Müthiş bir filmdir. Durmayın hemen izleyin.

 4. 10/7 fena diil ama bu puandan aşırısı bence mübalağa olur.

 5. filmdeki kompozisyon çok aktüel tabi kavrayana… ama görsel olarakta mevzu olarakta gerçekten çok kaliteliydi.emeklere sıhhat film bu işte ya…

 6. film gerçekten harikaydı herkese nasihat ederim çok zaferli film

 7. dandik bi filmdir dedim ama süper bi film çıktı . NASİHAT EDİLİR

 8. gerçekten çok çok nitelikli bir imaldi

 9. MÜKEMMEL….

 10. Mel Gibson oyunculuğun yetmiyor birde rejisörlüğünle bizi mest ediyosun be üstad flim izlediğim en etkileyici flimlerden biri tek sözcükle MUHTEŞEM…

 11. Aldığı puanı hak ediyor gerçekten hoş ve coşkulu bir film.8.5/10

 12. Piyasada dublajı yok. Boşuna aramayın 😀 Açın delikanlı gibi altyazılı izleyin. Asıl tadını alırsınız böylece. Daha Önceki çağ filmleri gibi kolay değil. Daha Önceki çağı aşmış çok sağlam film. Ertelemiştim. Ertelediğime üzülmüştüm izledikten sonra. ŞAHANEYDİ. İZLENİLMELİ.

 13. Bilmem kaç küsür kere izlememe karşın hala tüylerimi diken diken edebilen bir Mel Gibson eseridir.

 14. bu mayalar yamyamlardı. birbirlerini öldürüyorlardı. biz onları öldürerek uygarlık götürdük oralara.

 15. Filmi ilk yıllar evvel izlemiştim. Bu gece ikinciye izledim ve iyikide izlemişim. Tekerrür tekerrür kendini izleten bir film. Çok iyi sıkılmassınız. Fakat anlatılan milletin mayalar olduğunu düşünmüyorum. Çok kısa bir araştırma yaparsanız mayaların 9. yy’da düşüşe geçtiğini ve yavaş yavaş yok olduğunu görürsünüz. Zira filmin sonunda ispanyolları görüyoruz ve 9. yy da Amerika’ nın o kısımlarına daha giden olmamıştı. Mayalar değil Azteklerdir anlatılan medenilik.

 16. muhteşem bir filmdi yaa ! [9.5/10] Hem de oyuncular acemi olmasına karşın bir hayli namlı oyuncuya taş çıkartır. kaçırmayın ben çok geç kalmışım zamanında sinemada izleyebilirrdim :

 17. Mel Gibson efendinin Mert Vicdan ile beraber en zaferli filmi.Her güzergahıyla dört dize müthiş bir çalışma.10/10