Angels & Demons – Melekler ve Şeytanlar (2009)

Angels & Demons – Melekler ve Şeytanlar (2009)

Yıllar önce bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine izlediğim bu film, film arşivimde paha biçilmez bir yere sahip. İlluminatinin gizemi beni hep pençesine düşürdü. Resmen bu örgütün kapatıldığını biliyoruz, asırlar önce hem de.

Ancak internette de dolaşan örgütün kapatılmadığı, aksine örgütün üyelerinin Dünya’ya yön veren insanlar olduğu yönündeki komplo teorileri hep ilgimi çekmiştir. Film, akışı ile sizi yutuyor ve Tom Hanks eşliğinde tadına doğulmaz bir seyir zevki yaşatıyor.

Dan Brown’un kitabından uyarlama bu film, ön yargılarımızı yıkarak bir ”kitaptan uyarlanan” filmin ne kadar başarılı olabileceğini bize gösteriyor.

Cern deneyinde yaşanan cinayetin sorumlusu olarak illuminati gizli örgütünden şüphelenilmiştir. Bunun üzerine simgebilim uzmanı Robert Langdon olayı araştırması için Roma’ya davet edilir, Robert’a burada İtalyan bilim insanı Vittoria Vetra da eşlik ederek çalınan karşıt maddeyi beraber aramaya koyulurlar.

Soluk soluğa bir aksiyon, sonunu merakla beklediğiniz bir macera… Kim melek kim şeytan? Bunu öğrenmek için sizi filmi izlemeye davet ediyorum.

İyi seyirler, iyi günler dilerim.

Melekler ve Şeytanlar (2009) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  81 Yorum

 1. kitabını okudum ve filminden pek bir beklentim yoktu açıkcası genelde öyle olurya kitaptan sonra film hayal kırıklığı olur ama bu sefer öyle olmadı bu film gerçekten muhteşem Şiddetle Tavsiye ediyorumm

  film-önerileri ailesine teşekkürler..

 2. Serinin 1.filmi Da vinci nin sifresidir onuda izlemenizi tavsiye ederim
  Eğer kitap severseniz dan brown nin tüm kitapları aynı soluk kesici derece güzel okuyun derim

  • cok guzel soylemıssınız ama fılmlere kronolojık olarak bakınca da vıncının sıfresı 2013 yapımı bu fılm 2009 nasıl oluyor onu da acıklarsanız rıca edersem?

  • kusura bakmayın haklılıgınıza ıstınaden yazma gereklılıgı hıssettım kendımde sızın soylemıs oldugunuz fılm ıle dızıyı karıstırdıgım ıcın tekrar kusura bakmayın haklısınız serının ılk fılımının ızlenmesı daha hoş olucaktır karakterlerı tanımak adına ama bırbırınden bagımsız bır kurgu ıcerıyor ıkı fılm o nedenle ılk olarak bundan da baslanmıs olsa yıne aynı tadı verıcektır….