Akıl Oyunları (A Beautiful Mind)

Akıl Oyunları (A Beautiful Mind)

Akıl Oyunları (A Beautiful Mind) Filminin Özeti:

Akıl Oyunları (A Beautiful Mind) Yönetmenliğini Ron Howard’ın yaptığı 2001(ABD) yapımı filmin konusu Nobel Ödüllü oyun kuramcısı, John Forbes Nash’ın ,1998 tarihinde kaleme alınan biyografisinden alınmıştır.

Başarılarla dolu bir hayat. Kendi zamanının en akıllı insanlarından biri olan John Nash Princeton’un matematik bölümünün en parlak yıldızıdır.

Gerçekten yeni bir fikir bulup diğerlerinden farklı olma çabası delilikle dahilik arasındaki ince çizginin her iki yanını da yaşayan John’un davranışları giderek tutarsızlaşmıştır. İsteği dışında zorla tedaviye tutulur. Dahilik ve delilik arasında geçen film, yalnızlıklarla örülü bir aşk öyküsünü de içinde barındırır.

John Forbes Nash’ın herçek hayatından esinlenilen film dört dalda Oscar ödülü kazanmıştır.

 


Vizyon Tarihi: 8 Mart 2002
Süre: 2s 14dk
Yönetmen: Ron Howard
Başrol Oyuncuları: Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly
Tür: Dram, ,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Akıl Oyunları Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  111 Yorum

 1. ŞAHANE

 2. Dahilik ile çılgınlık arasında arafta kalmış bir matematikçinin ısrarla asla erişmesini anlatan şahane bir film. Russel Crowe şahane bir oyunculuk sergilemiş, Jennifer Connelly’de galibiyetli oyunculuk sergilemiş.

 3. Şüphesiz Us Oyunları denince ilk usuma gelen sahne bir satranç oyunu sırasında İlk saldırıyı ben yaptım, benim yenmem gerekirdi. lafıydı. Nasıl bir hırs bu . Ve filmin sonunda Nobel Mükâfatnamı alınca herkesin önüne dolma kalem vazgeçmesi de en can akdikeni sahneydi. Bugüne kadar izlediğim ve ben de derin izler vazgeçen ender filmlerden biriydi…

 4. Ben sinema beğenirim deyip bu filmi hala izlemeyen varmi acaba

 5. Etkileyici..

 6. Oscar kuruludan nefret etmemin sebebi olan filimlerden biri böyle bir oyunculuğa nasıl en iyi erkek oyuncu mükâfatını vermezler us işi değil.

 7. müthiş bir yaşam öykü filmi. ama bu filmde beni her zaman en çok etkileyen john nash’in karısının vefayı, kocasına verdiği yardım ve hayati riski olmasına karşın kocasını terketmemesi. herkesin öyle bir eş bulma ve filmi izlemesi ümidiyle :

 8. Film hakkında konuşmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.Hakikat bir şaheser. 9.5/10!

 9. muhteşem bir film seyredin

 10. kızın kullandığı ilaçların isimleri?

 11. Bu nasıl bir hırstır, çabadır, bırakmamaktır. Çok etkileyiciydi. Netlikle nasihatimdir.