A Little Bit Of Heaven – Bir Tutam Cennet (2011)

A Little Bit Of Heaven – Bir Tutam Cennet (2011)

Marley Corbett güzel, deli dolu, başarılı bir iş kadınıdır. Reklam ajansında çalışan Corbett hayatı sonuna kadar yaşamaya çalışan ve sürekli farklı erkeklerle birlikte olan biridir. Bunun sebebi de aşka inanmaması ve aşkı kendi hayatı için bir yük olarak görmesidir. Her şey Corbett için güzel giderken doktor kontrolüne gider ve burada kanser olduğunu öğrenir. Büyük bir hayal kırıklığı yaşayan kadın tüm hayatını göz önünden geçirir. Hayatı boyunca aşktan kaçan Corbett kansere yakalandıktan sonra tedavi için gittiği doktora aşık olur. Ölmek üzereyken bu duyguları yaşamaktan korksa da artık kaçışı yoktur. Hayatı boyunca hep yalnız ve insanlara mesafeli olan bu kız ölmeye bu kadar yakınken gerçek aşkı da gerçek arkadaşlıkları da ailesiyle geçirecek zamanı da bulur.

Bir Tutam Cennet içinde sizi güldürebilecek bolca sahneyle beraber konusundan da anlayacağınız üzere gözleri dolduracak yerleriyle de başarılı bir romantik komedi filmi. Kanser olduğunu öğrendikten sonra bununla savaşma süreci gerçekten çok etkileyiciydi. Duygularını gizleyen ve hep güçlü görünmek isteyen Corbett zamanla duygularını açığa çıkarışı ve son anlarının gerçekten hakkını vererek yaşaması görülmeye değerdi.

Başrollerinde Kate Hudson ve Gael García Bernal olduğu bu filmi izlemeyi düşünen herkese izlemelerini tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyirler.

Bir Tutam Cennet (2011) Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yaz

  65 Yorum

 1. İzlemeye başladığınız andan itibaren sizi içine alan ve göz yaşlarınız yakalayamayacağınız ender filmlerden. Bir erkeğe bağlanmak istemeyen,sevinçli,yaşama karşı pozitif biri şayet kansere tutulursa nolur? sualinin yanıtını gayet iyi verebilmiş olan bi film ve Kate Hudson da rolü sanki oynamıyor,yaşıyordu. Şayet ağlamak istiyorsanız peçetelerinizi yanınıza alın,lambaları kapatın ve filme vazgeçin kendinizi…

 2. Gerçekten şahane bir film

 3. abartıldığı kadar iyi bir film değil bunu belirtmeliyim.Kate Hudson’ın oynadığı kişilik çok antipatikti.bildiğin kız filmlerinden.mevzu aşina senaryo ağır ve sıkıcı akmakta.uzak durulası bir film benim için.

 4. Kate Hudson sayesinde yerlerden alınıp göklere çıkarılan bir film..

 5. … CAN VERMEDEN EVVEL 3 DİLEK HAKKIN OLSA İDİ NELER SEÇERDİN? …” Bana öyle bakmayın. Size soruyorum bu suali. Film bütün anlamıyla duygusal içeriğiyle dikkat sürüklüyor. Marley Corbett isminde genç ve çekici azıcık da deli olan yaşamını ele alıyor. Yaşamı müthiş olan Marley’in en azından kendisine göre müthiş yaşamı bir anda kabusa döner. Nasıl mı? Kanser olduğunu ve kısa bir müddet içerisinde öleceğini bilir. Evvelki yaşamı deli bir o kadar da yaşamı takmayan bayan bir anda yaşamın değeri kavrıyor. Mutluluğun, aşkın, arkadaşlığın ne demek olduğunu yaşamının son zamanlardı tadıyor. Marley bir çok erkeklerle beraber olması onu aşka inanmamaya itse de bir gün karşısına ruh eşi Julian çıkması onun yaşamının son günlerinde hem sponsoru hemde aşık olması onu mutluluğa kavuşturuyor. Başka Bir Deyişle yaşam böyle bir anda karanlığa gidersin kimse yanında olmaz bir bakarsın seni aydınlığa el uzatan bir sıcacık el. Yaşamın anlamını ve ve mutluluğu o an paylaşıyorsun. Filmin ana mevzusu bence. Yaşamı yalnız hayata yanında belli birileri vardır. Ailen, arkadaşın, sevgilin vb. İllaki vardır. Yoktur diyorsan palavra söylüyorsundur. Ben de bu lafı söylediğim için palavra söylediğimi itiraf.ediyorum. Sadece bakın etrafınıza ve yaşamın mutluluğunu neşesini çıkarın. Bir kere dünyaya gelmişiz ? Öyleyse niçin mutsuz, sıkıntılı bir yaşam yaşıyoruz ki? Sevdiklerimizle bir arada olalım. Filmi romantik-komedi bazından mevzuyu çok değişik bir şekilde ele alarak cinsinin bence en değişik ve ders çıkarılabilecek iyi bir film. Ve şunu demeden de duramayacağım. Marley yerinden olsam bende o an beğendiklerimle iyi zaman geçirmezdim ve can vereceğimi bildiğim halde julianla beraber olmak istemezdim ve Julian yerinde olsam da asla Marley vazgeçemezdim o can verecekse gerekirse benden kendi canımı bırakabilirdim. Film kendi cinsi bakımından hoş hemde ders çıkabilecek hoş bir film. Çok sevinç aldım. Bu filmi seçip ve izlememiz bence çok iyi oldu buradan bu filmi seçen dostlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. Oyunculuk performansı aşırısıyla hoştu ve senaryonun işleyişi ve değişik mevzuyla sevinç aldığım hoş bir film. Herkesin izlemesini öneri ederim. 6.2/10 İYİ SEYİRLER …SAYGILARIMLA… Ve unutmadan herkesin yaşamından 3 dilek dileyip o dilekleri reelleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Böylece yaşamın değeri ve hazlığını daha derin yaşayabiliriz.. Benim 3 dileğim ise… “…SEVDİĞİM DİYARLARI OLUP GEZGİN YAŞAMAK, MUTLU OLMAK VE SON OLARAK YANIMDA SICACIK BİR EL OLMASI…”

 6. Kate Hudson’dan reellerle dolu bir film bence zaman bölmesi gereken bir mevzuya sahip :

 7. Mevzu üzüntülü olmasına karşın yer yer güldüren,Kate Hudson’ın galibiyetli oyunculuğuyla göz doldurduğu iyi bir film.

 8. Sarihçesi beklediğim gibi değildi ya da öğrenmiyorum Aynı Yıldızın Altında filminden sonra çok hafif kaçtı benim için…Filmde uçarı ve beşeri duygulara inancı olmayan bir kadının kanser olduğunu bildikten sonra değiştiğini anlatmaya çalışmışlar…Reelinde bir bakıma vefat ve öteki yaşamla dalga geçmişler…fazla bir duygusallık vazgeçemedi bende,unutulmayacak bir imalde değil…Şunu da belirtmeliyim ki,Gael Garcia Bernal ile Kate Hudson hiç iyi bir çift olmamışlar…Adam kadının yanında itimat gibi durdu ya : Bence bunun yerine Aynı Yıldızın Altında’yı izleyin…emeğe hürmet dinliyorum 10/5,50

 9. hoş film .. hekimi daha iyi bir oyuncu oynayabilirdi.

 10. Romantizmin komedi ve dramla hoş bir biçimde harmanlandığı bir film, duygusal sahneleri hoşlananları oldukça tatmin edecektir

 11. Hoş bir film ,azıcık üzücü tabi ama bence azıcık daha kısa olabilirdi.Bazı sahnelerde hafiften bir sıkıldım.106 dk değilde 90 dk olsa dozunda olurdu ama yinede izlenilebilir bir film.Kate Hudson’un oyunculuğu da bir başka tabi ki
  7/10

 12. reelinde oyuncuya bakıp film seyretmem ama Kathy Bates ve Whoopi Goldberg’i cast da görünce romantik komedi hoşlanmasam da izleyeyim dedim.Pişman mıyım hayır.Dünya kadar zamanım var.İzlemesem olur muydu pek tabi olurdu.Kısaca iyi seyirler.

 13. insanın gözü doluyor ve hoşlandım da ama nedense favorilerime ilave edemedim. 7/10

 14. Neşeli kıpır kıpır bir romantik komediyle vefat temasını birleştirmek nerden baksan eksantrik ki, bunu bu kadar sulu ve sığ yaparsan ortaya ne olduğu belirli olmayan bir iş çıkar. Kate Hudson her zaman niteliğini belirli eden bir oyuncu yan roller de de ehemmiyetli adlar katkı sağlamışta Gael García Bernal çok itici durmuş. Hudsonla da hiç geçimli bir çift olamamışlar.
  10/5

 15. Kate Hudson müthiş bir ayrıntı.